Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na 3 ödül

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Yeni Tiyatro Dergisi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödül Töreni’nden üç ödülle döndü.

Tarih: 28.06.2024 10:00 1930
Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na 3 ödül

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Yeni Tiyatro Dergisi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödül Töreni’nden üç ödülle döndü.

Yeni Tiyatro Dergisi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri, İstanbul Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi. Ödüller, 2023-2024 sezonunda 300’den fazla oyun izleyen jüri tarafından belirlendi. Törende usta oyuncu Göksel Kortay, Rutkay Aziz, Zuhal Olcay ve Engin Günaydın gibi isimler de ödül aldı.
Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 2023/2024 sezonunda oynadığı Sihirli Gemi Çocuk Oyunu ve Hadi Öldürsene Canikom oyunları, Yeni Tiyatro Dergisi jürisi tarafından, Nurol Kültür Merkezinde izlenmişti. Yüzlerce oyunu izleyen jüri, her iki oyunla ilgili şu kategorilerde ödüller verdi:
En İyi Komedi Performans: (Kadın) Ziba Türk Ateş & Cansın Türkdoğan (Hadi Öldürsene Canikom) Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, En İyi Çocuk Oyunu: Ezgi Deniz Alpan & Sertaç Aydın (Sihirli Gemi) Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu
Ödüllerini alırken Cansın Türkdoğan ve Ziba Türk Ateş, bu kadar usta oyuncuların ödül aldığı sahnede olmaktan duydukları gururu ifade ederek, jüriye teşekkürlerini ilettiler. Aziz Nesin’in Hadi Öldürsene Canikom adlı oyununun yönetmenliğini, BBŞT’nin oyuncularından Oğulcan Çelik yapmıştı.
Ezgi Alpan’ın kaleme aldığı Sihirli Gemi çocuk oyununu ise yine BBŞT’nin oyuncularından Sertaç Aydın yönetmişti. Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi son sınıf öğrencilerinin de oynadığı Sihirli Gemi ekibi de törene katılarak heyecanı yaşadılar.
Sertaç Aydın ödülünü alırken bu başarının tüm ekibe ait olduğunu ifade ederek ilk yönetmenlik yaptığı oyunla ödül almaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

“Bu ödüller gerçekten çok özeldir”
Bu yıl Onur Ödülü’nü alanlardan biri olan 85 yaşındaki usta oyuncu Göksel Kortay, ömrünün sonuna kadar sahnede olmak istediğini belirterek, “Bu ödüller gerçekten çok özeldir. Bizleri heyecanlandırır, heveslendirir, daha iyi yerlere gitmek, başka başarılara yol açmak için bizleri motive eder. Bu ödülümü çok büyük bir heyecanla alıyorum. Bu sene sanat yaşamımda 60. yıl. Onun için bu ödül bana çok iyi geldi” dedi.

Jüri başkanlığını Dr. Erbil Göktaş, genel koordinatörlüğünü ise Mustafa İri’nin üstlendiği ödüller için, Prof. Dr. Erhan Tuna, Prof. Dr. Ayşe Didem Uslu, jüri koordinatörü Şule Kazgan, jüri üyeleri Dalya Uçankuş, Birce Semercioğlu, Oğuz K. Oğuz, Sibel Tomaç, Yavuz Yılmaz ve Ezgi Özcan, 2023-2024 sezonunda 300’den fazla oyun izlemişti.

Törenin açılışında konuşan Erbil Göktaş, Yeni Tiyatro Dergisi’nin 18 yıldır yayın hayatına devam ettiğini belirterek, yakın zamanda da Yeni Sinema Dergisi’ni çıkaracaklarını söyledi.