BODER’DE YENİ DÖNEM

1 Temmuz 2024 tarihinde Bodrum Otelciler Derneği olağan seçimli genel kurul yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda, Ömer Faruk Dengiz’in listesi yeniden seçildi.

Tarih: 02.07.2024 00:29 2382
BODER’DE YENİ DÖNEM

1 Temmuz 2024 tarihinde Bodrum Otelciler Derneği olağan seçimli genel kurul yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda, Ömer Faruk Dengiz’in listesi yeniden seçildi. Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda dernek adına iktisadi işletme açmak, kiralamak veya kiraya vermek için yönetim kuruluna yetki verilmesine karar verildi. Ayrıca dernekte bir kişinin en fazla 2 dönem başkanlık yapabileceği kararlaştırıldı.

         Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Ömer Faruk Dengiz’in listesi yeniden seçildi. Dengiz, yaptığı konuşmada 3 yıllık dönemde yaptıkları çalışmaları tek tek anlattı. Yeni dönem ile ilgili de konuşan Ömer Faruk Dengiz, konuşmasına şöyle devam etti;

        Şimdi bu sorumluluk ve bilinçle önümüzdeki yeni bir üç yılı dönüşüme ayırmak istiyoruz. Çünkü turizm sektöründe dönüşüme gereksinim var. Fiziksel dönüşüme gereksinim var. Dijital dönüşüme gereksinim var. Tanıtımda dönüşüme gereksinim var. Bütün bu dönüşüm süreçlerinde BODER olarak yine öncü bir rol üstlenmek istiyoruz. Bu yüzden de Mavi Değişim diyerek çıktığımız yolda bir Mavi Dönüşüm süreci başlatıyoruz. Sezonun orta yerinde, bu kadar işinizin gücünüzün içinde bize ve BODER’e ayırdığınız zamanın kıymetini çok iyi biliyoruz. Bu kıymetini daha da artırmak için hepinizi çok çalışmaya davet ediyorum.
BODER ile çok güzel projeler gerçekleştirdiklerini dile getiren Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, yeni dönemde de bu çalışmaların devam edeceğini söyledi. Toprak, “Bizim amacımız Bodrum’un daha kaliteli turizm anlayışıyla sektörde daha iyi bir şekilde devam etmesini sağlamak. Biz İl Müdürlüğü ve Bakanlık olarak turizmin gelişmesinde önemli rol oynuyoruz. Bu da sizlerin sayesinde oluyor.” diye konuştu.

Olagan Genel Kurulunda seçilen BODER Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise şu isimlerden oluştu; 
Ömer Faruk Dengiz, Gürhan Gider, AliŞir Şahin, Ali Faik Korkmaz, Serkan Yılmaz, Burak Yamak, Caner Arslan, Yasemin Akpınar, ltır Köylü, Ayça Öztürk, Fatma Kocadon, Beste Küçük, Uğur Ayaz, Hasan Aydoğar ve Fatih Cantürk.”