Yalıkavak Marina Mega Yatları Ağırlamaya Devam Ediyor
Türkiye´nin en popüler yat turizmi bölgelerinden birinde yer alan Yalıkavak Marina, eşsiz lokasyonunda, süper ve mega yatlar için birinci sınıf servis olanakları sunuyor.
Tarih: 14.8.2018 10:35:55/ 1299okunma / 0yorum

Bağlama kapasitesi bakımından Türk marinaları arasında ilk sırada yer alan Yalıkavak Marina, toplam 620 bağlama kapasitesi ile yatlara ev sahipliği yapıyor. Bodrum´un en güzel körfezinde yer alan Yalıkavak Marina, her boyuttaki yat için ideal bağlama olanakları sunuyor.

2012 ve 2013 yıllarında tamamen yeniden inşa edilen Yalıkavak Marina, 2018 yılında, The Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından ´Yılın Süper Yat Marinası´ kategorisinde Altın Çapa ödülüne layık görüldü. Ödül, sektördeki iş ve hizmet kalitesi standartlarının en yüksek derecesi olarak değerlendiriliyor.

Yaklaşık 25 yıl önce The Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından oluşturulan Altın Çapa Ödül Programı, tekne sahiplerine sunulan tesislerin ve hizmetlerin kalitesini ve seviyesini değerlendirerek, kısa veya uzun süre konaklama ve güvenilirlik alanlarında en itibarlı ölçek haline geldi.

 

Lüks mega yatlar, 2018 sezonunun başlangıcından itibaren Yalıkavak Marina´yı tercih ediyor;

 

1. İtalya´da Fincantieri tarafından inşa edilen motor yat Ocean Victory, 140 metre uzunluğu ile dünyanın en büyük 10 yatından biri. Lüks yatın, sofistike dış tasarımı ve mühendisliği Espen Oeino, iç kısmı ise Alberto Pinto tarafından tasarlandı. Ocean Victory yatında yedi güverte, helikopter iniş alanı, helikopter hangarı ve bir servis botu bulunuyor.

 

2. 2010 yılında Lurssen Yachts tarafından inşa edilen, 90 metrelik mega yat Phoenix 2´nin mükemmel iç ve dış tasarımı Winch Design imzası taşıyor. Yatın güneşlenme terasında açık hava sineması ve ayrı bir jakuziye de sahip büyük bir yüzme havuzu bulunuyor. Yatın gökyüzü salonunda ise cam ekranlarla zenginleştirilmiş bir yemek salonu var. New York´un 1930´lar döneminden esinlenerek tasarlanan ana süiti muhteşem bir panoramik deniz manzarasına açılıyor.

 

3. Benetti tarafından tasarlanan 90 metrelik Lionheart yatı, çelik gövde ve alüminyum üstyapısı ile tam deplasmanlı bir mega yat. Stefano Natucci, yatın dış tarafını Benetti´nin tasarımcı ekibiyle iş birliği içinde tasarladı, yatın iç tasarımı ise Green & Mingarelli tarafından tasarlandı.

 

4. Dünyanın en büyük yatlarından biri olan Moonlight II, ilk uzunluğu 85 metre olarak 2005 yılında Yunan tersanesi Neorion tarafından inşa edildi. 2015 yılında yatın boyu uzatıldı ve 91.4 metreye çıkarıldı. Dünyanın en büyük yüz yatı listesinde de yer alan Moonlight II, 18 kamarada 36 konuğa konaklama imkânı sunuyor ve ayrıca yatta34 mürettebat görev yapıyor. Moonlight II, 7.000 deniz mili üzerinde menzili ile ikmal yapmadan Atlantik Okyanusu´nu geçebiliyor.

 

5. Alman tersanesi Lurssen tarafından inşa edilen Valerie Yatı, ilk olarak Firebird adıyla denize açıldı. 85 metrelik yat 6 lüks süiti ile 12 misafire kadar konaklama imkânı sunuyor. Yatın gövde tasarımı Espen Oeino, iç tasarımı ise Reymond Langton Design tarafından gerçekleştirildi.

 

6. 1921 yılında özel olarak inşa edilen SS Delphine Yatı, Horace Dodge tarafından inşa edildi.

"SS Delphine", 1893 ile 1930 yılları arasında inşa edilen büyük Amerikan buharlı yatları arasında, günümüzde hala orijinal buharlı motorları ile çalışan tek yat. Yatın uzunluğu 78,58 metre ve maksimum hızı 12 deniz milidir. Yat 26 yolcuyu ağırlayabilirken, 24 ile 30 kişi arası mürettebat bulundurabiliyor.

 

7. Türk tersanesi Turquoise Yachts tarafından inşa edilen göz kamaştırıcı GO yatı, 77 metre uzunluğundadır. İlk seyrini 2018´in Mart ayında yapan GO yatının dış tasarımı H2 Yacht ve Turquoise iş birliğinin eseridir.

 

8. Özel olarak yaptırılan OKTO yatının göz alıcı dış tasarımını ünlü yat mimarı Andrea Vallicelli, iç tasarımını ise Alberto Pinto gerçekleştirdi. Yatın muazzam mühendislik çalışması İngiliz BMT Nigel Gee tarafından yapıldı. Yatta helikopter platformu, suni akışlı bir yüzme havuzu, 2 jakuzi, ana kamarada açılıp kapanan teras ve daha fazlası yer alıyor. Göz kamaştırıcı 66 metrelik OKTO yatı, 5 geniş kabinde 11 kişinin rahatlıkla konaklayabilmesini sağlıyor.

 

9. 63,3 metrelik Force Blue motor yatı, 2002 yılında Royal Denship tarafından inşa edildi. Caterpillar motorları ile maksimum 18 deniz mili hıza ve 14 deniz mili seyir hızına sahip olan motor yat, 6 kabin ile 12 kişiye kadar konaklama imkânı sunuyor. Ole Rune Design ve Christensen & Rottbell, yatın iç tasarımından sorumluyken, Ole Steen Knudsen ise dış tasarımını gerçekleştirdi.

 

10. 61 metrelik motor yatı ´Athina III´, Feadship tarafından Hollanda´da özel olarak üretildi. 2011 yılında yenilenen yatın lüks iç tasarımı McMillen Design tarafından üstlenildi. Athina III´ün iç yerleşimi, 1 ana süit, 1 VIP süit, 2 çift kişilik kabin ve 2 ikiz kabin içeren, toplam 7 kamarada 13 kişinin rahatça konaklayabileceği şekilde tasarlandı. Ayrıca rahat ve lüks bir yat deneyimi sunmak için 8 kamarada 18 kişilik mürettebatı da taşıyabiliyor.

 

11. 57 metrelik MESERRET II yatı, 1978 yılında inşa edildi ve 2010 yılında baştan aşağı yenilendi. Lüks yatın sofistike dış tasarımı ve mühendisliği, De Vries Lentsch´in eseridir. Meserret II´nin iç mekân düzeni 9 kamara ve 12 kişi kapasitelidir. Lüks yatın mürettebat sayısı 16 kişidir.

 

12. Yalıkavak Marina´nın en son misafirlerinden biri olan 56 metrelik Galaxy Yatı, 14 misafire

kadar konaklama imkânı sunuyor. Yatta, içerisinde ofis de yer alan bir ana süit, panoramik salon ve sıhhi alanları bulunuyor. İtalyan tarzı bir dış tasarıma sahip olan yatın üst güvertesinde bir VIP lüks kamara yer alırken kamaraların geri kalanı alt güvertede bulunuyor.

 

13. Nuvolari Lenard tarafından dizayn edilen "S" adlı 52 metrelik lüks motor yat ABD´de Palmer Johnson tarafından üretildi. "S" yatının iç mekân dizaynı, 5 kamarada 10 kişiye kadar konaklama imkânı sağlarken, 8 mürettebatlık bir alana da sahiptir. Lloyds Sınıf Kuralları´na göre inşa edilen ve MCA uyumlu olan "S" Yatı, tik güverteler ile yarı deplasmanlı bir alüminyum gövde ve alüminyum üst yapıya sahiptir.

Eksiksiz ve profesyonel hizmet, birinci sınıf alışveriş ve unutulmaz bir tatil fırsatı sunan Yalıkavak Marina, önümüzdeki günlerde de her biri eşsiz süper ve mega yatlara ev sahipliği yapmaya devam edecek.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Köyceğiz´e 56 Bin Dolarlık Hibe
Köyceğiz´e 56 Bin Dolarlık Hibe
Japonya Büyükelçiliği´nden Köyceğiz´e 56 Bin Dolarlık Hibe
Bodrum Şubat Ayında Emıtt Ve Zürih´te Tanıtılıyor
Bodrum Şubat Ayında Emıtt Ve Zürih´te Tanıtılıyor
Bodrum Tanıtma Vakfı, Bodrum standıyla 31 Ocak - 3 Şubat 2019 tarihleri arasında Zürih´te düzenlenen Fespo Ferienmesse Turizm Fuarına ve aynı tarihlerde İstanbul´da düzenlenen EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılım gösterdi.
Bodrum Standı Dopdoluydu
Bodrum Standı Dopdoluydu
31 Ocak Perşembe günü başlayan EMITT Turizm Fuarında 3. Holde kurulan Bodrum standı fuarın 2. ve 3. gününde de gözdoldurdu.
EMITT Fuarının Yıldızı Yine Bodrum
EMITT Fuarının Yıldızı Yine Bodrum
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT 31 Ocak Perşembe günü, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi´nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.
"Aktif Tatil" Kavramıyla Yine Öncü Olacak
"Aktif Tatil" Kavramıyla Yine Öncü Olacak
Marmaris Emitt´te "Aktif Tatil" Kavramıyla Yine Öncü Olacak
Bodrum´a Gelen Turist Sayısındaki Artış Sürüyor
Bodrum´a Gelen Turist Sayısındaki Artış Sürüyor
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum´a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
Bodrum Hollanda Utrecht Fuarında
Bodrum Hollanda Utrecht Fuarında
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) 9-13 Ocak 2019 tarihleri arasında Hollanda´nın Utrecht kentinde düzenlenen Utrecht Vakantiebeurs 2019 Turizm Fuarına katıldı.
Güney Ege Bölgesi Otelleri yılbaşı gecesi için hazır
Güney Ege Bölgesi Otelleri yılbaşı gecesi için hazır
Güney Ege Bölgesi´nde yer alan oteller yaptıkları özel programlarla yılbaşı gecesi için hazır.
Rakamlar Sevindirdi
Rakamlar Sevindirdi
Bodrum Tanıtma Vakfı´nın derlediği 2017 - 2018 yılı Ocak-Kasım dönemi istatistik verilerine göre 2017 yılına oranla 2018 yılı Kasım sonu itibari ile Milas-Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminaline gelen ziyaretçi sayısında 297.811 kişi %61.61 oranında artış oldu. En çok ziyaret edenlerde ise İngilizler yine ilk sırada.
´Sorunlara Rağmen Turizmin Geleceği Parlak´
´Sorunlara Rağmen Turizmin Geleceği Parlak´
28-29 Kasım´da Antalya´da Baia ve Miracle Otellerinde yapılan 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi´nin sonuç raporu yayınlandı.
Bodrum Deniz Ticaret Odası Paris Boat Show´da
Bodrum Deniz Ticaret Odası Paris Boat Show´da
Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO) 08-16 Aralık 2018 Tarihleri arasında gerçekleşen Paris Boat Show´da ülkemizi temsil ediyor.
Bodrum Travel Turkey İzmir Fuarı´nda Tanıtılıyor
Bodrum Travel Turkey İzmir Fuarı´nda Tanıtılıyor
Bu yıl 12. kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi´nde kurulan Bodrum standı ilk günden yoğun ilgi gördü.
Lufthansa 2019 Yazında Bodrum´a Uçuyor
Lufthansa 2019 Yazında Bodrum´a Uçuyor
Dünyanın en büyük havacılık grubu Lufthansa Grubu üyesi Lufthansa Alman Havayolları, 14 Nisan 2019 itibariyle Frankfurt-Bodrum direkt uçuşlarına başlıyor.
Muğla´ya Gelen Yabancı Turist Sayısında Yüzde 37 Artış
Muğla´ya Gelen Yabancı Turist Sayısında Yüzde 37 Artış
TÜRSAB Marmaris Kurulu Başkanı Esin, 2018 yılının ilk 10 ayına ilişkin açıklanan verileri basın mensuplarıyla paylaştı. Esin: “Muğla´ya gelen yabancı turist sayısında 2018 yılının ilk 10 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 37´lik bir artış yaşandı.” dedi.
Devletin Milyarlık Dinlenme Tesisi Böyle Heba Oldu
Devletin Milyarlık Dinlenme Tesisi Böyle Heba Oldu
Muğla Marmaris´in en gözde devlet tesisi Köy Hizmetleri Kampı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında paylaşılamayınca mahkeme sürecinde çürümeye terk edildi
Bodrum Bu Sene de Travel Turkey Fuarında
Bodrum Bu Sene de Travel Turkey Fuarında
Travel Turkey Türkiye´nin en büyük ve en modern fuar kompleksi olan fuarizmir´de gerçekleşecek.
Bodrum Polonya Varşova Tt 2018 Turizm Fuarında Tanıtılıyor
Bodrum Polonya Varşova Tt 2018 Turizm Fuarında Tanıtılıyor
Bodrum tanıtım çalışmalarını sürdüren Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), 22-24 Kasım 2018 tarihleri arasında Polonya´nın Varşova kentinde düzenlenen turizm fuarına katıldı.
2018 Bodrum Turizminde Artış Devam Ediyor
2018 Bodrum Turizminde Artış Devam Ediyor
Bodrum Tanıtma Vakfı´nın hazırladığı 2017 - 2018 yılı Ocak-Ekim İstatistik Verilerine göre Milas Bodrum Dış Hatlar Terminaline gelen ziyaretçi sayısında % 61 oranında artış meydana geldi. En çok ziyaret eden turistler arasında ise İngilizler yine başı çekti.
Büyükşehir 11. Ege İlleri Tanıtım Günlerinde
Büyükşehir 11. Ege İlleri Tanıtım Günlerinde
Muğla Büyükşehir Belediyesi bu yıl on birincisi gerçekleştirilen Ege İlleri Tanıtım Günleri´ne katıldı.
Otellere ´Sıfır Atık´ Zorunluluğu Geliyor
Otellere ´Sıfır Atık´ Zorunluluğu Geliyor
4 ve 5 yıldızlı oteller ile 50 ve üzeri yatak kapasitesine sahip sağlık kuruluşlarına 2019´da Sıfır Atık Sistemi´ne geçerek, Sıfır Atık Belgesi alma zorunluluğu getirilecek...
Tataristan´dan Marmaris´e “Kardeşlik Ve Kavuşma Festivali”
Tataristan´dan Marmaris´e “Kardeşlik Ve Kavuşma Festivali”
Marmaris Belediyesi ile Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov´un aracılığı ile kültürel-sosyal işbirliği başlatan Nizhnekamsk Belediyesi, iki şehrin yakınlaşmasını arttıracak özel bir program gerçekleştirdi.
İngilizler Bodrum´a Geri Dönüyor
İngilizler Bodrum´a Geri Dönüyor
Bodrum Tanıtma Vakfı, Bodrum´u tanıtmak amacıyla 2018 yılı güz döneminde Fransa ve İtalya´dan sonra İngiltere´nin Başkenti Londra´da, 05-07 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen Londra World Travel Market WTM Turizm fuarına katıldı.
Bodrum´da Kasım Ayında Deniz Keyfi
Bodrum´da Kasım Ayında Deniz Keyfi
Güneşi gören denize koştu
Batık Kredi Katlandı, Bankalar Otelleri İcraya Vermeye Başladı
Batık Kredi Katlandı, Bankalar Otelleri İcraya Vermeye Başladı
Zor dönemlerde sektöre ençok destek sağlayan Denizbank, kredi açtığı gruplardan birinin borcunu ödeyemediği için uzun süredir ertelediği icra işlemine başladı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
Adamın biri varmış 2. dönem kurtarmış. :)

deneme
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler