Yalıkavak Marina Mega Yatları Ağırlamaya Devam Ediyor
Türkiye´nin en popüler yat turizmi bölgelerinden birinde yer alan Yalıkavak Marina, eşsiz lokasyonunda, süper ve mega yatlar için birinci sınıf servis olanakları sunuyor.
Tarih: 14.8.2018 10:35:55/ 1176okunma / 0yorum

Bağlama kapasitesi bakımından Türk marinaları arasında ilk sırada yer alan Yalıkavak Marina, toplam 620 bağlama kapasitesi ile yatlara ev sahipliği yapıyor. Bodrum´un en güzel körfezinde yer alan Yalıkavak Marina, her boyuttaki yat için ideal bağlama olanakları sunuyor.

2012 ve 2013 yıllarında tamamen yeniden inşa edilen Yalıkavak Marina, 2018 yılında, The Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından ´Yılın Süper Yat Marinası´ kategorisinde Altın Çapa ödülüne layık görüldü. Ödül, sektördeki iş ve hizmet kalitesi standartlarının en yüksek derecesi olarak değerlendiriliyor.

Yaklaşık 25 yıl önce The Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından oluşturulan Altın Çapa Ödül Programı, tekne sahiplerine sunulan tesislerin ve hizmetlerin kalitesini ve seviyesini değerlendirerek, kısa veya uzun süre konaklama ve güvenilirlik alanlarında en itibarlı ölçek haline geldi.

 

Lüks mega yatlar, 2018 sezonunun başlangıcından itibaren Yalıkavak Marina´yı tercih ediyor;

 

1. İtalya´da Fincantieri tarafından inşa edilen motor yat Ocean Victory, 140 metre uzunluğu ile dünyanın en büyük 10 yatından biri. Lüks yatın, sofistike dış tasarımı ve mühendisliği Espen Oeino, iç kısmı ise Alberto Pinto tarafından tasarlandı. Ocean Victory yatında yedi güverte, helikopter iniş alanı, helikopter hangarı ve bir servis botu bulunuyor.

 

2. 2010 yılında Lurssen Yachts tarafından inşa edilen, 90 metrelik mega yat Phoenix 2´nin mükemmel iç ve dış tasarımı Winch Design imzası taşıyor. Yatın güneşlenme terasında açık hava sineması ve ayrı bir jakuziye de sahip büyük bir yüzme havuzu bulunuyor. Yatın gökyüzü salonunda ise cam ekranlarla zenginleştirilmiş bir yemek salonu var. New York´un 1930´lar döneminden esinlenerek tasarlanan ana süiti muhteşem bir panoramik deniz manzarasına açılıyor.

 

3. Benetti tarafından tasarlanan 90 metrelik Lionheart yatı, çelik gövde ve alüminyum üstyapısı ile tam deplasmanlı bir mega yat. Stefano Natucci, yatın dış tarafını Benetti´nin tasarımcı ekibiyle iş birliği içinde tasarladı, yatın iç tasarımı ise Green & Mingarelli tarafından tasarlandı.

 

4. Dünyanın en büyük yatlarından biri olan Moonlight II, ilk uzunluğu 85 metre olarak 2005 yılında Yunan tersanesi Neorion tarafından inşa edildi. 2015 yılında yatın boyu uzatıldı ve 91.4 metreye çıkarıldı. Dünyanın en büyük yüz yatı listesinde de yer alan Moonlight II, 18 kamarada 36 konuğa konaklama imkânı sunuyor ve ayrıca yatta34 mürettebat görev yapıyor. Moonlight II, 7.000 deniz mili üzerinde menzili ile ikmal yapmadan Atlantik Okyanusu´nu geçebiliyor.

 

5. Alman tersanesi Lurssen tarafından inşa edilen Valerie Yatı, ilk olarak Firebird adıyla denize açıldı. 85 metrelik yat 6 lüks süiti ile 12 misafire kadar konaklama imkânı sunuyor. Yatın gövde tasarımı Espen Oeino, iç tasarımı ise Reymond Langton Design tarafından gerçekleştirildi.

 

6. 1921 yılında özel olarak inşa edilen SS Delphine Yatı, Horace Dodge tarafından inşa edildi.

"SS Delphine", 1893 ile 1930 yılları arasında inşa edilen büyük Amerikan buharlı yatları arasında, günümüzde hala orijinal buharlı motorları ile çalışan tek yat. Yatın uzunluğu 78,58 metre ve maksimum hızı 12 deniz milidir. Yat 26 yolcuyu ağırlayabilirken, 24 ile 30 kişi arası mürettebat bulundurabiliyor.

 

7. Türk tersanesi Turquoise Yachts tarafından inşa edilen göz kamaştırıcı GO yatı, 77 metre uzunluğundadır. İlk seyrini 2018´in Mart ayında yapan GO yatının dış tasarımı H2 Yacht ve Turquoise iş birliğinin eseridir.

 

8. Özel olarak yaptırılan OKTO yatının göz alıcı dış tasarımını ünlü yat mimarı Andrea Vallicelli, iç tasarımını ise Alberto Pinto gerçekleştirdi. Yatın muazzam mühendislik çalışması İngiliz BMT Nigel Gee tarafından yapıldı. Yatta helikopter platformu, suni akışlı bir yüzme havuzu, 2 jakuzi, ana kamarada açılıp kapanan teras ve daha fazlası yer alıyor. Göz kamaştırıcı 66 metrelik OKTO yatı, 5 geniş kabinde 11 kişinin rahatlıkla konaklayabilmesini sağlıyor.

 

9. 63,3 metrelik Force Blue motor yatı, 2002 yılında Royal Denship tarafından inşa edildi. Caterpillar motorları ile maksimum 18 deniz mili hıza ve 14 deniz mili seyir hızına sahip olan motor yat, 6 kabin ile 12 kişiye kadar konaklama imkânı sunuyor. Ole Rune Design ve Christensen & Rottbell, yatın iç tasarımından sorumluyken, Ole Steen Knudsen ise dış tasarımını gerçekleştirdi.

 

10. 61 metrelik motor yatı ´Athina III´, Feadship tarafından Hollanda´da özel olarak üretildi. 2011 yılında yenilenen yatın lüks iç tasarımı McMillen Design tarafından üstlenildi. Athina III´ün iç yerleşimi, 1 ana süit, 1 VIP süit, 2 çift kişilik kabin ve 2 ikiz kabin içeren, toplam 7 kamarada 13 kişinin rahatça konaklayabileceği şekilde tasarlandı. Ayrıca rahat ve lüks bir yat deneyimi sunmak için 8 kamarada 18 kişilik mürettebatı da taşıyabiliyor.

 

11. 57 metrelik MESERRET II yatı, 1978 yılında inşa edildi ve 2010 yılında baştan aşağı yenilendi. Lüks yatın sofistike dış tasarımı ve mühendisliği, De Vries Lentsch´in eseridir. Meserret II´nin iç mekân düzeni 9 kamara ve 12 kişi kapasitelidir. Lüks yatın mürettebat sayısı 16 kişidir.

 

12. Yalıkavak Marina´nın en son misafirlerinden biri olan 56 metrelik Galaxy Yatı, 14 misafire

kadar konaklama imkânı sunuyor. Yatta, içerisinde ofis de yer alan bir ana süit, panoramik salon ve sıhhi alanları bulunuyor. İtalyan tarzı bir dış tasarıma sahip olan yatın üst güvertesinde bir VIP lüks kamara yer alırken kamaraların geri kalanı alt güvertede bulunuyor.

 

13. Nuvolari Lenard tarafından dizayn edilen "S" adlı 52 metrelik lüks motor yat ABD´de Palmer Johnson tarafından üretildi. "S" yatının iç mekân dizaynı, 5 kamarada 10 kişiye kadar konaklama imkânı sağlarken, 8 mürettebatlık bir alana da sahiptir. Lloyds Sınıf Kuralları´na göre inşa edilen ve MCA uyumlu olan "S" Yatı, tik güverteler ile yarı deplasmanlı bir alüminyum gövde ve alüminyum üst yapıya sahiptir.

Eksiksiz ve profesyonel hizmet, birinci sınıf alışveriş ve unutulmaz bir tatil fırsatı sunan Yalıkavak Marina, önümüzdeki günlerde de her biri eşsiz süper ve mega yatlara ev sahipliği yapmaya devam edecek.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
10. Yılında, 7 Yıldızı 4. Kez Tescillendi
10. Yılında, 7 Yıldızı 4. Kez Tescillendi
Bodrum Gümüşlük´te bulunan ve 10. yılını kutlayan Sianji Well-Being Resort, 7 Ekim´de Girit adasında düzenlenen Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Ödülleri tarafından 4. defa 7 yıldız ödülüne layık görüldü.
15 Bin Yolcu Getirmişti, Son Seferini Yaptı
15 Bin Yolcu Getirmişti, Son Seferini Yaptı
- Girit Adası´ndan Bodrum´a gelen “Mein Schiff 2” adlı gemi, ilçeye 2 bin 148 yolcu getirdi. 6´ıncı ve son seferini yapan yolcu gemisi sezon boyunca 15 bin turistti Bodrum´a taşıdı.
2 Gemi İle, 4 Bin Kişi Bodrum´a Akın Etti
2 Gemi İle, 4 Bin Kişi Bodrum´a Akın Etti
Bodrum´a gelen 2 yolcu gemisi ilçeye toplamda 4 bin kişi getirdi. Ardı ardına yanaşan gemiler nedeniyle Bodrum esnafı bayram etti.
Bulgar Medya Grubu Bodrum´u Tanıtacak
Bulgar Medya Grubu Bodrum´u Tanıtacak
Tanıtım çalışmaları kapsamında Bodrum´a davet edilen Bulgaristan´ın önde gelen gazete, TV ve dergilerinde görevli genel yayın yönetmeni, kameraman, muhabir ve editörlerden oluşan Bulgar medya grubu, Bodrum´un güzelliklerine hayran kaldı.
Bodrum, İtalya Rimini TTG İncontri 2018 Turizm Fuarında
Bodrum, İtalya Rimini TTG İncontri 2018 Turizm Fuarında
Bodrum Tanıtma Vakfı, 10 - 12 Ekim 2018 tarihleri arasında İtalya´nın en büyük profesyonel turizm fuarı olan Rimini TTG İncontri Turizm Fuarına katıldı.
Çek Operatörler Ülkelerinde Bodrum´u Tanıtacak
Çek Operatörler Ülkelerinde Bodrum´u Tanıtacak
Çek Cumhuriyeti‘nin en büyük tur operatörlerinden “Fischer Group” Ege bölge incelemeleri kapsamında Bodrum yarımadasına da ziyarette bulundu. Ekip, 5 gün boyunca Bodrum´daki üst segment otel ve tesisler ile tarihi ve kültürel destinasyonları da ziyaret ederek bölge hakkında detaylı bilgiler aldı.
THY´den Bodrum´a Tarifeli Business Uçuşlar
THY´den Bodrum´a Tarifeli Business Uçuşlar
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile THY Başkanı İlker Aycı imzaladıkları anlaşma ile üst gelir grubu turist için Nisan 2019´dan itibaren THY 13 hatta 67 frekans ile seferler yapacak.
650 Bin Lirayı Bodrum´a Bıraktı
650 Bin Lirayı Bodrum´a Bıraktı
Mega yat “Cloudbreak” 160 bin litre yakıt aldı.
Bodrum´a Gelen Turist Sayısında % 60 Artış
Bodrum´a Gelen Turist Sayısında % 60 Artış
Bodrum Tanıtma Vakfı´nın açıkladığı verilere göre 2017 ve 2018 yılı Ocak – Eylül dönemine ait turist rakamlarına bakıldığında havalimanına gelen ziyaretçi sayısında 268.845, deniz yoluyla gelen ziyaretçi sayısında ise 28.085 kişilik artış yaşandığı belirtildi.
Bodrum´da Yaz Devam Ediyor
Bodrum´da Yaz Devam Ediyor
Sahiller yabancı turistlerle doldu
İlk Seferinde 4 Bin Kişiyle Geldi
İlk Seferinde 4 Bin Kişiyle Geldi
293 metrelik dev yolcu gemisi Bodrum´a yanaştı, dev yolcu gemisini gören esnaf heyecanlandı
Bodrum Fransızların gözdesi
Bodrum Fransızların gözdesi
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) 25-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Fransa´da düzenlenen Paris IFTM Top Resa uluslararası turizm fuarına katıldı.
Rıxos Olıve Fest
Rıxos Olıve Fest
Doğa, Müzik, Arkadaşlık, Eğlence, Lezzet Ve Dahası... Hepsi Rıxos Olıve Fest´te Yaşandı.
Dev Yolcu Gemisi Bin 762 Yolcusuyla Bodrum´a Demir Attı
Dev Yolcu Gemisi Bin 762 Yolcusuyla Bodrum´a Demir Attı
M/S Marella Dıscovery 2 adlı yolcu gemisi, bin 762 yolcusu ve 771 mürettebatıyla Bodrum´a geldi.
Festival Alternatif Turizme de Hizmet Etti
Festival Alternatif Turizme de Hizmet Etti
Bodrum´un Kraft dokusunu festival havasında yaşatmak için yola çıkan “Bodrum Kraft Fest” sona erdi. 21-22-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen festival, sarı yazın yaşandığı eylül ayında Bodrum´da tatilcilerle birlikte binlerce kişiye yazın ardından coşkulu ve keyifli bir hafta sonu yaşattı.
3 Bin Turist Bir Anda Bodrum´a Akın Etti
3 Bin Turist Bir Anda Bodrum´a Akın Etti
Bodrum´a demir atan dev yolcu gemisi ´Mein Schiff 2´, ilçeye 2 bin 33 turist ve 972 personeliyle geldi.
Aşk Adasında Kum Nöbeti
Aşk Adasında Kum Nöbeti
- Kraliçe Kleopatra ve Roma Komutanı Antonius´un aşk yaşadıkları ileri sürülen Gökova Körfezi´ndeki kumu ile ünlü Sedir Adası´nın sahilindeki altın sarısı kumlar, özel güvenlik tarafından gün boyunca kum yaz-kış gözetim altında tutuluyor
Büyükşehir Muğla´yı Yakınlık Teknolojileri ile Tanıtacak
Büyükşehir Muğla´yı Yakınlık Teknolojileri ile Tanıtacak
Muğla Büyükşehir Belediyesi kültür turizminin teşvik edilmesi ve çağın gereksinimlerine uygun yenilikçi bir hizmeti, Muğla Mobil Kültür ve Turizm Uygulaması´nı GEKA´nın desteği ile hayata geçiriyor.
2019 Yılı Türkiye Ve Rusya´da Kültür Ve Turizm Yılı Olarak Kutlanacak
2019 Yılı Türkiye Ve Rusya´da Kültür Ve Turizm Yılı Olarak Kutlanacak
Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Birinci Yardımcısı Eleonora Mitrofanova Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon´u makamında ziyaret etti.
Bodrum´a İki Gemi Dolusu Turist Geldi
Bodrum´a İki Gemi Dolusu Turist Geldi
Muğla´nın Bodrum ilçesine demirleyen "Marella Discovery 2" ve "Star Flayer" isimli yolcu gemileriyle 2 bin 67 turist geldi.
Bodrum Tanıtma Vakfı´ndan Sezon Bilgilendirme Toplantısı
Bodrum Tanıtma Vakfı´ndan Sezon Bilgilendirme Toplantısı
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, düzenledikleri “2018 Turizm Bilgilendirme Toplantısı”nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Turizm Bakanı Bakan Ersoy: "Turizm´de Hedeflerimiz Büyük"
Turizm Bakanı Bakan Ersoy: "Turizm´de Hedeflerimiz Büyük"
Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum´da bale festivaline katıldı
Lübnanlı Turistler Bodrum´a Gemi İle Geldi
Lübnanlı Turistler Bodrum´a Gemi İle Geldi
- Bodrum´a bu sezon üçüncü kez gelen Orient Queen isimli gemi, 195 Lübnanlı turist getirdi.
Muğla Sahillerinde Engele Yer Yok
Muğla Sahillerinde Engele Yer Yok
Engelli vatandaşların daha rahat koşullarda sosyal yaşama adapte olabilmeleri için projeler üreten Muğla Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonunun gelmesiyle engelsiz plajlara yenilerini ekledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap?tan değildir?

Mevlana
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler