Talat Bulut´un Taciz İddialarına Fatma Girik´den Büyük Tepki

- Yeşilçam´ın unutulmaz oyuncularından Fatma Girik, meslektaşı Talat Bulut´un taciz iddiaları ile gündeme gelmesini gazetecilerden duyunca şok oldu. Girik, Talat Bulut´un böyle bir şey yapmasının imkansız olduğunu söyledi.

Bodrum´da yaşayan ünlü sanatçı Fatma Girik, aile dostlarının yeni açtığı mekanda görüntülendi. Önlük giyip masalardan sipariş alan ünlü sanatçı, kendi elleriyle müşterilere servis yaptı. Garson olarak Fatma Girik´i karşısında gören müşteriler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Aile dostlarına destek vermek için böyle bir şey yaptığını belirten Girik, ?İlk kez garsonluk yaptım. Daha önce garson rolü de oynamadım. İlk kez yapıyorum bu işi? diye konuştu.
Fatma Girik, son günlerde taciz iddiaları ile gündeme gelen sanatçı dostu Talat Bulut ile ilgili soruyu duyunca şaşkınlığını gizleyemedi. Magazin programlarını izlemediği için olaydan haberdar olmadığını söyleyen Girik, ?Talat Bulut mu? Tanımaz mıyım kendisini. En sevdiğim ve en beğendiğim sanatçı. Hiç inanmam. Talat Bulut doğru düzgün bir aile babasıdır ya. Böyle bir şey imkansız. Kalıbımı basarım? dedi.
Girik, kendi döneminde böyle bir taciz olayı ile asla karşılaşmadığını da belirterek, ?Sevgi saygı vardı. Böyle bir şey yoktu. Çok şaşırdım? diye konuştu.

Taciz iddialarına isyan etti
Hande Ataizi´nin yıllar sonra ?Talat Bulut beni de taciz etmişti´ sözlerini de yorumlayan Fatma Girik, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:
?O zaman bulunmuşsa, şimdi niye çıkarıyorlar? Kostümcü kız çıktı diye hepsi başladı, ?bana da bana da diye´. Niye o zaman söylememişler. Korkmuşlar mı Talat Bulut´tan. Çünkü yalan herhalde. İlla ki ikinci bir insanı taciz ettikten sonra mı söyleyeceksin? Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum? İnsanın inanası gelmiyor. Hele Talat Bulut´a hiç gelmiyor. Çok tatlı bir adamdır. Esin Afşar´ın kızıyla evli. Bu kadar salak bir adam mı? En güzel filmlerde oynamış, çok iyi oyuncu diye konuşulan bir insan kalkar da böyle bir şey yapar mı? Ben Talat Bulut ile oturmuş ahbaplık etmiş insan değilim. Filmlerini izlerim. Merhaba, merhaba deriz çay kahve içersin o kadar. Talat Bulut bir insanı taciz edecek biri değil.?
Hayat arkadaşı Memduh Ün´ün kaybına alışmaya çalıştığını söyleyen Fatma Girik, özlemin hala devam ettiğini belirterek, ?O benim dünyamdı. Dünyam yıkıldı, yavaş yavaş toparlanmaya çalışıyorum. Evinin çatısı çöker ya. İşte öyle bir şey. Kolay bir şey mi? 60 sene sevdiğin bir insanla berabersin. Türkiye´de doğru düzgün filmler yapan adam gibi bir insandı? ifadelerini kullandı.

"Orijinal tekliflere açığım"
Girik, yeni proje teklifleri aldığını ancak düşünmediğini söyledi. ?Bir tane orijinal bir şey gelsin. Oradan buradan çalma işler. Film izlerken, şimdi bu olacak, sonunda da bu olur diyorum kapatıyorum televizyonu? diyen Girik, özgün bir proje teklifine açık olduğu mesajını verdi.
75 yaşındaki Girik, ameliyatlarının ardından sağlık durumunun iyi olduğunu ancak uzun süreli yürüyüşlerde güçlük yaşadığını ifade etti.