Söz Konusu Bodrum´sa Gerisi Teferruattır
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras´ın düzenlediği seçim mitinglerine yüzlerce kişi akın etti.
Tarih: 25.3.2019 11:01:31/ 413okunma / 0yorum

Bitez eski Pazar alanında gerçekleşen miting alanında “Mustafa Kemal´in Askeri” pankartları ve Türk bayraklarıyla karşılanan Aras, Bitez´e müjde üzerine müjde verdi. Konuşmasına “İdamını celladına bırakmayan Deniz Gezmiş´in yoldaşları, hoş geldiniz” sözleriyle başlayan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “1 Nisandan sonra sizlere layık olmak için kanımın son damlasına kadar çalışacağıma söz veriyorum. Konu Bodrum´sa gerisi teferruattır.”diye konuştu.

BİTEZ´İ SEL BASKINLARINDAN KURTARACAĞIM

Göreve geldiği taktirde önce Bitez´i sel sorunundan kurtaracağını söyleyen CHP Adayı Aras, “Size söz veriyorum 1 Kasımda bu Gaz Deresi´ne kazmayı vuracağım ve sizi artık bu sel baskınlarından kurtaracağım” diye konuştu. Aras, Bitezlilere “Bana biraz zaman verin. Yaz sezonuna az bir zamanımız kaldı. Turizmi ötelemeyelim. Önce şu yolu, çöpü, etrafı toparlayalım, misafirlerimizi güzel bir şekilde karşılayalım. Kış başında o kazmayı vuralım” dedi.

Bodrum´da yeni belediyecilik anlayışıyla değişimi müjdeleyen CHP Adayı Aras, Bitez´e özel projelerini dün akşam gerçekleştirdiği mitingde ilk kez açıkladı. Bodrum´un en yeşil mahallesi Bitez´de de tıpkı Bodrum yarımadasının her yerinde olduğu gibi çöp, altyapı, su sorunlarını 5 yıl içinde kökten çözeceğini söyleyen Aras, Bitez sakinlerinin karar verdiği bir alana ‘köy meydanı´ yapacağını, Bitez´in otantik köy içini ise Bodrum ruhuna uygun bir şekilde yeniden dizayn ederek turizme kazandıracağını müjdeledi. Aras, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sokağımızla, caddemizle Bitez´i öyle estetik yapacağız ki, turistler özel olarak burayı görmeye gelecek. Her gelir grubundan, her yaştan insanlarımızın faydalanacağı rekreasyon alanları yaratacağız, sosyal imkanlarımızı artıracağız. Bitez dolgu alanını düzenleyip, herkesin zaman geçirebileceği çok güzel alanlara dönüştüreceğiz. Bunları hem siz Bitez halkımızla, hem de STK´larla birlikte yapacağız. Bitez´i Bodrum´un en müstesna yerlerinden biri haline getireceğiz. Ben siyasetçi değilim. Lafı da dolaştırmam. Söz veriyorsam mutlaka yaparım.”

ADABOĞAZI´NA BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKTIRMAYACAĞIM

Bodrum´un narenciye bahçesi Bitez´i bu haliyle yaşatmaya devam eden Bitezlilere “Allah sizden razı olsun” diye seslenen Aras, “Bunu ne kadar zorlukla yaptığınızı biliyorum. Biz en kısa zamanda turizmle mandalinamızı birleştireceğiz. Mandalina festivalini, bundan sona dünya çapında yapacağız.  Bitez´in ekonomisine yaz kış katkı sağlayacağız.” diye konuştu. Bodrum´un akvaryumu Adaboğazı´nı da unutmayan Aras, “Adaboğazı´na bir çivi dahi çaktırmayacağım. Orayı, kendi çocuğum gibi korumaya yemin ediyorum.”vurgusu yaptı.

BİTEZ, AHMET ARAS VE EKİBİNİ KUCAKLADI

Şelale Şehnaz Sam ve Suat Suna´nın konseriyle başlayan Bitez mitinginde renkli görüntüler yaşandı. Tüm belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte halkı selamlayan Ahmet Aras, miting sonunda bir de Çökertme oynadı. CHP Adayı Aras, selfie geleneğini de bozmayarak hem coşkulu kalabalıkla hem de meclis üyesi adaylarıyla “Bitez özçekimi” yaptı.

GÜMÜŞLÜK´TE DE MARTIN SONU BAHAR

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Gümüşlük tarihinin en geniş katılımlı seçim mitingini yaptı. Köy içi meydanında toplanan Gümüşlük sakinleri, Ahmet Aras´ı bağrına bastı. Meydan hınca hınç dolarken, bazı vatandaşlar da coşkuya evlerin balkon ve çatılarından katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan mitingde konuşan CHP Adayı Ahmet Aras, “Bodrum´un dağlarını, tepelerini, koylarını, denizini korumak için aday oldum.” diye seslendi. Gümüşlük meydanından tüm Bodrum´a bir de müjde veren Aras, “Bodrum´un delik deşik yolları için acil eylem planı hazırladık. İki ay içinde yol problemimizi çözeceğim” dedi.

Mitingde Gümüşlük´e özel projelerini anlatan CHP Adayı Aras, Gümüşlük´ü vidanjör teröründen kurtaracağını söyleyerek “Burada bir atık su arıtma tesisi var ancak çevre mahallelerden Gümüşlük´e vidanjörle foseptik geldiğini biliyorum. 1 Kasımda temelini atacağımız Turgutreis atık su arıtma tesisini bir yıl içinde hizmete alıp, Gümüşlük´ü bu terörden kurtaracağız. Bu bir seçim yatırımı değil, size tarih veriyorum.” diye konuştu.

GÜMÜŞLÜK´TE SEZONU 4-6 AYA ÇIKARMANIN SÖZÜNÜ VERDİ

“Gümüşlük bizim kıymetlimiz. Belediyesi kapanınca ikinci planda kalmış gibi oldu. Gümüşlük bundan sonra turizmden hak ettiği katma değeri alacak.” ifadelerini kullanan CHP Adayı Ahmet Aras, Gümüşlük´teki tüm ulusal ve uluslararası organizasyonlara belediye desteği vererek, Gümüşlük sezonunu 4 ila 6 aya uzamasının önünü açacaklarını ve Tavşan adasındaki antik kent başta olmak üzere tüm kazı alanlarında çalışma başlatacaklarını söyledi. Aras “Biz büyük düşünüyoruz. Amacımız, Gümüşlük´ü de, Bodrum´u da dünya kenti haline getirmektir.”vurgusu yaptı.

Gümüşlük´e en kısa zamanda kapalı pazaryeri kazandıracaklarını söyleyen Aras, Karakaya´daki kültür sanat alanını da düzenleyeceklerini ve yaz kış kullanılabilir hale getireceklerini ifade etti. Bodrum´un en fazla hayvansever nüfusunun yaşadığı Gümüşlük´e sokak hayvanları için hazırladıkları projeleri de müjdeleyen Ahmet Aras, yarımadanın merkezi bir yerinde poliklinik ve ambulansı ile 7/24 çalışacak bir “Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi” oluşturacaklarını söyledi.

HAYIRDIR İNŞALLAH!

Bodrum´un 2020 yılında kaldırımlarından lağım akan mahalleleri, suyu akmayan siteleri olduğunu söyleyen Aras, “Hayırdır inşallah, niye esirgediniz hizmeti bu insanlardan?” diye konuştu. Bodrum´da cesur, kararlı ve adil bir belediye yönetimine ihtiyaç olduğunu söyleyen Aras, “Bunların hepsi bizde var. Kimseye borcumuz harcımız yok, eyvallahımız yok. Ben yutkunmam. Benim dağlarım, denizlerim, koylarım yağmalanırken söyleyecek iki çift sözüm mutlaka olur.” İfadelerini kullandı.

Aras, konuşmasını “Bir haftamız kaldı. Sizlerden 31 Mart için oy istemeye de geldim ben. Bana oy verin, Bodrum´daki bu düzeni değiştirelim. Bodrum´u çağdaş, kültür sanatla bezenmiş, insanların mutlu yaşadığı bir kent haline getirelim.” sözleriyle noktaladı.

ARTIK MAZERET YOK, HER SORUNUN MUHATABI BENİM

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum´un en uzak mahallelerini dolaştı, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi, sorunlarını tek tek kayıt altına aldı. Hizmet alamıyoruz diyerek isyan eden vatandaşlara “Artık mazeret yok. Her sorununuzun muhatabı ben olacağım” sözünü veren Aras, “2019 yılına Bodrum´da hala suyu olmayan mahalle olmasını kabul edemiyorum. Bodrum´un imkanlarını Bodrum yarımadasının her köşesine hakça ve adaletli bir şekilde paylaştıracağız. Hizmet alamayan tek bir vatandaş bile kalmayacak” diye konuştu.

MUMCULAR´A BELEDİYE HİZMET BİNASI KURULACAK

CHP Adayı Ahmet Aras, Bodrum´un büyükşehir yasası ile birlikte mahalleye dönüşen Yeniköy, Çocuk Mezarlığı, Armutçuk ile Yukarı ve Aşağı Mazı mahallelerini dolaştı. Her mahallede muhtarlar, muhtar adayları ve vatandaşlarla toplantı yapan Aras, tüm sorunları tek tek not aldırdı.  Aras´ın ilk durağı Çocuk Mezarlığı oldu. Belediyeden bir türlü hizmet alamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri “Herkes seçim zamanı vaat ediyor, sonra bizi unutuyor” diyerek sitemini dile getirdi. CHP  Adayı Aras, belediye hizmetlerini Bodrum´un tüm uzak mahallelerinin ayağına getireceğini belirterek, göreve gelir gelmez ilk işinin Mumcular´a bir belediye birimi kurmak olacağını söyledi. “Bundan sonra bütün belediye hizmetlerini Mumcular´dan çözebileceksiniz, bunun sözünü veriyorum” diyen Aras, “Ben siyasetçi değilim. Buraya oyunuzu istemeye de gelmedim. Ben bir söz verdiysem, onu muhakkak yaparım. Bugün tanışmak için geldim, 1 Nisandan sonra çalışmak için geleceğim” şeklinde konuştu.

Mahalleliler, köylerindeki camiye imam atanmadığını söylerken, bir diğer ihtiyaçlarının da baz istasyonu olduğunu dile getirdiler. Yeniköy´de ise vatandaşlar köyün acilen bir sağlık evine ihtiyaç duyduğunu belirttiler. Hala foseptik kullandıklarını, imar planlarının ve yollarının yapılmadığını söyleyen vatandaşlar CHP Adayı Aras´a “Bize söz ver, biz sana zaten destek vereceğiz” dediler. 

BUNUN MAZERETİ YOK

CHP Adayı Aras´ın bir sonraki durağı Armutçuk oldu. Yol ve su isteyen mahallelilere “Mazı mahallesinin su sorununu çözeceğime söz veriyorum. Siz hiç endişe etmeyin. 2020 yılına gelmişiz, hala yolla suyla uğraşıyoruz, ben bunu kabul edemiyorum. Bunun mazereti yok.” dedi. Aşağı ve Yukarı Mazı´da da halkla buluşan Aras, gittiği her yerde coşkuyla karşılandı. Muhtarların belediyede birer meclis üyesi gibi çalışacağını ve sorunu olan tek bir mahalle bile kalmayana dek çalışacağını söyleyen CHP´li Aras, “Bodrum belediye başkanının kapısı sonuna kadar açık olacak. Orası sizin eviniz. Kimse sizi öteleyemez, ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapamaz” şeklinde konuştu. Mazılılar, Aras´tan çocuk parkı, sosyal alanlar ve bir de halı saha istediler. Aras, tüm mahallelere halı saha ve park sözü olduğunu ve en kısa zamanda hayata geçirileceğini kaydetti.

“MAKAMDA OTURAN BAŞKAN OLMAM”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Bir belediye başkanı, oy versin ya da vermesin, herkesin başkanı olmak zorundadır. Hizmet neredeyse, kaynak hangi kurumdaysa, gider vatandaşının menfaati için mücadele eder. Ben boş konuşmam. Makamda oturan başkan da olmam. Bizim hizmet anlayışımız bu” ifadelerini kullandı.

CHP ADAYI ARAS, BODRUM PROJELERİNİ ANLATTI

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde proje lansmanı düzenleyerek Bodrum için hazırladığı insan ve çözüm odaklı projeleri tanıttı, Bodrum´u hangi ilkeler doğrultusunda ve nasıl bir anlayışla yöneteceklerini anlattı. Royal Asarlık Beach´te gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP ilçe Başkanı Halil Karahan, CHP üyeleri, meclis üyesi adayları ve basın mensupları katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından, CHP Belediye Meclis üyesi adaylarından Emre Köroğlu´nun, “Bodrum Manifestosu”nu okumasıyla başladı.

Bodrum´un rant ekonomisi tarafından pervasızca talan edilmesine rağmen hala değerlerini koruyabilecek durumda olduğunu belirten Köroğlu, “Bunun için ‘Nasıl bir Bodrum?´, ‘Nasıl bir Turizm?´ sorusuna yanıt vermek gerektiğini kaydederek “Önemli olan bugünü kurtarmak değil, ufkun ötesini görebilmektir.” dedi. Köroğlu, Bodrum´da katılımcı, şeffaf, kaynak yaratan, inovatif ve yerinden yönetimi esas alan bir belediyecilik anlayışıyla birlikte “değişim” vadettiklerini belirterek “Biz bu amaç için hazırız. Sizlerin de buna hazır olduğunuzu bilmek en değerli güç kaynağımızdır” diye konuştu.

KAMU DENETİMİNE AÇIK BELEDİYECİLİK

Açış konuşmasının ardından, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum için hayata geçirmeyi planladıkları projeleri bir sunum eşliğinde tanıttı. Kamu denetimine açık ve şeffaf bir belediyecilik anlayışının sözünü veren CHP Adayı Aras, bu anlamda yapacakları ilk icraatlardan birinin, muhalif bir Meclis üyesinin başkanlığında oluşturulacak “Şeffaflık Komisyonu” olduğunu belirterek “Bunu çok önemsiyoruz. Bizler, eleştiriye her zaman açık olacağız. Hiçbir zaman mazeret üretmeyeceğiz. Yanlışlarımızı kabul edeceğiz ki doğru çözümünü bulalım” diye konuştu. Yönetimler arası uyumun önemine de dikkat çeken Aras, “Büyükşehir ve merkezi hükümetle ilişkilerimiz sağlam bir şekilde devam edecek. Biz çözüm neredeyse oraya gideceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Bodrum´un barışçıl iklimini koruyacak tek yönetim anlayışının CHP´li bir belediye tarafından hayata geçirilebileceğini belirten Ahmet Aras, “Biz bu barış iklimini her zaman korumak niyetindeyiz. Sosyal ya da ekonomik tüm projelerimiz, bu iklimin temelini oluşturacak. Bodrum´da, her dilden, dinden, renkten, ırktan insanın huzur ve güven içinde yaşamanın en büyük teminatı CHP´dir. Ve biz bundan asla vazgeçmeyeceğiz” vurgusu yaptı.

İNSANA,  DOĞAYA ODAKLI BELEDİYE

“Muhalefeti Bodrum´dan başlatacağız” diyen Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim başarı ölçeğimiz muhalefet için büyük kıvılcım olacak. Bodrum herkesin tercih ettiği bir destinasyondur. Dolayısıyla bizler ne kadar iyi hizmet yapar ve başarılı olursak, Türkiye´ye ve dünyaya imajımızı çok güzel yansıtırız ve muhalefeti de Bodrum´dan başlatmış oluruz. Kimseye bir gebeliğimiz olmadığından, her konuda söyleyecek sözümüz olacak. Özellikle çevre konusunda. Kentte yaşayan tüm paydaşlar, ekolojik sistemde ne varsa hepsi korumamız altında olacak. Sokak hayvanlarımız, engelsiz, engelli, dezavantajlı, dar gelirli, bütün insanlara dokunmak zorundayız. Bodrum´da şu anda çok ciddi bir gelir adaletsizliği var. Hiç hizmet alamayan çok dar gelirli grupların, çok çocuklu ailelerin de yaşadığı bölgeler var. Oraları toparlayıp Bodrum´un yaşam seviyesine çıkarmak zorundayız. Belediye olarak genel yönetim anlayışımız bu olacak.”

Daha sonra, refah ve bilgi toplumu hedefine yönelik eğitim, sağlık, kültür ve sanat, gençlik, kadın-aile-çocuk, yaşlılar ve emekliler, dezavantajlı gruplar, spor, ekonomi, turizm ve çevre konularında hayata geçirecekleri projeleri tek tek sıralayan Ahmet Aras, yönetsel düzenleme ile ilgili hedeflerini anlattı, Bodrum Belediyesi´nin insan ve çözüm odaklı yol haritasını çizdi.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, doğadan yana ve insan hayatını kolaylaştıracak projelerini şöyle sıraladı;

BELEDİYE SOSYAL HAYATA DOKUNACAK

“Bodrum´un kadın, genç, çocuk ve engeli dostu bir kent olması için Sosyal Politikalar Komisyonu ve Semt Merkezleri kuracağız. Belediyecilik hizmetlerimizin ‘Karnemiz´ uygulamasıyla halk tarafından denetlenmesini sağlayacağız. Bodrum´a gelen misafirlerimize yönelik Mavi Bodrum aplikasyonunu hayata geçireceğiz. Her mahalleye, Pazar yeri, düğün-mevlit evi, sosyal alanlar, taziye evleri kuracağız. Seçildiğimiz andan itibaren anketlere başlayacağız. Sorunlu ve dezavantajlı bölgelerimizi tespit edip dikkatimizi oraya çevireceğiz. Uzak mahallelerimizde belediyenin tüm birimlerinin bulunduğu merkezler oluşturacağız. Hizmeti direk insanların ayağına götüreceğiz.

BODRUM BİR KADIN KENTİDİR

Kadınlarımız ve özellikle şiddet mağduru kadınlar için danışma merkezleri kuracağız. Benim düşünceme göre, erkeklere bir danışma merkezi de oluşturmalıyız. Önce onları bilinçlendirmemiz gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımız için gündüz bakım evleri, psiko sosyal merkezler, parklar, büyüklerimiz için semt pazarları oluşturacağız. Bodrum tarih boyunca bir kadın kenti idi, öyle olmaya da devam edecek. Biz kadınlarımızı hem yönetime dahil edeceğiz hem de kentle ilgili kararlarda onların düşüncesine önem vereceğiz.

YAŞLILAR VE EMEKLİLER

Büyüklerimizin konaklayabildiği ve sosyalleşebildiği huzur kampüsleri ile 3. Yaş Bakım Evini hayata geçireceğiz. 3. Yaş Turizmine yönelik doğal yaşam merkezleri projemiz var. Doğal turizm elçilerimiz olan 3. Yaş grubundaki yabancılarla ilgili belediyede bir masa kuracağız. Kilisemizi de canlandıracağız. Onlar için ibadet merkezleri de oluşturacağız. Yeni bir kilise ihdas etmekten çekinmeyiz. “Bir Nefes” projesiyle yatağa bağlı yaşlılarımızın ailelerine  destek olacağız.

BODRUM´U ENGELSİZ KENT YAPACAĞIZ

Bodrum´u engellilerin rahatlıkla yaşayabileceği bir kent haline getirmek durumundayız. Ulaşımda dönüşümle engelli bireylerin ulaşımında sıkıntı aşıldı. Engelli danışma birimleriyle, vatandaşlarımızın örgütlenmesine katkı sağlayacağız. Sağlık Vakfı´nı dünyaya açacağız. Up down kafe, erişilebilir hizmet binaları, farkındalık eğitimleri, tüm plajlarda engelliler için özel bölümler hayata geçireceğiz.

ALTYAPI SORUNLARI 5 YIL İÇİNDE BİTECEK

Bodrum´un yüzde 60´ının mutsuz olduğu konu altyapı hizmetlerinin eksikliği. Şu anda büyükşehir belediyemizin Dünya Bankası´ndan aldığı krediyle beraber yaklaşık 1 milyar 400 milyon civarında ciddi bir altyapı finansmanı sağlandı ve bunun ciddi bölümü Bodrum´a ayrıldı. Katı atık düzenli depolama tesisi, atık su arıtma tesisleri tek tek hayata geçirilecek. 5 yıl içinde altyapı sorunu olan mahalle kalmayacak. Vahşi çöp depolama alanları ağaçlandırılarak kente kazandırılacak. Derelerin ıslahı, yollar ve kaldırımlar gerçekleştirilecek. 1 Kasımda başlıyoruz. Kent içinde yayalaştırma projelerini, bisiklet yollarını ve Torba-Yalıkavak yolu gibi alternatif güzergahları çok önemsiyoruz. İçme suyu hatları da tamamlandıktan sonra otoparklar, liman çalışmaları ve trafiği rahatlatacak uygulamalar başlatacağız. Hepsinin projesi hazır.

EKONOMİK ENVANTER ÇIKARACAĞIZ

Sosyal belediyecilik yapacağız. Halk süt noktaları kurarak hem üreticileri destekleyeceğiz hem de yerel ürünlerimizi tüketiciyle buluşturacağız. Belediye bünyesinde Ekonomik Kalkınma Komisyonu kuracağız. Yerel ürünlerimizi evrenselleştirerek, Bodrum marka değerini güçlendireceğiz. Bodrum CV gibi projelerle iş ve istihdam konusuna eğileceğiz. Bodrum Kart uygulaması ile Bodrum´da yaşayan vatannadaşlarımızın indirimli hizmetlerden yararlanmasını sağlayacağız. Kooperatifler kurarak, gıda borsası kuracağız. Soğuk hava depoları ve üretici pazarları gündemimizde olacak. Herkese para kazandırabileceğimiz uygulamalar hayata geçireceğiz.

TURİZM ÇEŞİTLENDİRİLECEK, BODRUM KAZANACAK

Bodrum´da sürdürülebilir turizm sektörü yaratacağız. Dört mevsim turizm için kongre, fuar turizmine yöneleceğiz. Mavi Tura yönelik bakir kalabilmiş koyları yapılaşma baskısına karşı koruyacağız. Bodrum´un denizden görülen silüetini güzelleştireceğiz. Spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacağız. Antik kentlerdeki kazı çalışmalarını destekleyecek ve çevre düzenlemesini yapacağız.  Sandıma gibi turizm alanı projelerini bir bir hayata geçireceğiz. Marka tescilli Bodrum guletlerinin imalat prosesini de turizm faaliyetine dönüştüreceğiz. Bodrum´da deniz taşımacılığını hayat ageçireceğiz.

EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ

Bodrum ile ilgili akademik çalışmaların yapılabileceği Arge İnovasyon merkezi, Etüt Merkezleri, Gençlik Merkezleri ve mesleki eğitim noktaları oluşturacağız. MSKÜ´ye bağlı Denizcilik Meslek Yüksek Okulu ile Güzel Sanatlar Fakültesinin planlanan bölümlerinin açılmasını sağlarken, yeni fakülteler için girişimde bulunacağız. Bodrum´a bir gastronomi üniversitesi kurmak zorundayız.

KÜLTÜR VE SANATIN BAŞKENTİ BODRUM

Bodrum´un kültür ve sanat kenti olması kent kimliğinin en belirleyici niteliğidir. Bu anlamda Kültür ve Sanat Komisyonu kurarak, kent arşivi oluşturacağız. Karya-Leleg müzesi ve araştırma merkezi, açık hava müzesi ile Mausellion, Pedasa, Termera, Nyndos, Aspat, Bargilya antik kentlerin kazılarının yapılması için girişimlerde bulunacağız. Antik Karya yolunu işlevselleştirerek, Bodrum´a bir de Sanat Köyü kazandıracağız. Tüm mahallelerimize, kendine özgü değerlerini yansıtan uluslararası nitelikli festivaller kazandıracağız.

KENTSEL TASARIM KOMİSYONU KURACAĞIZ

Şehircilik, mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj mimari projelerinin değerlendirileceği bir komisyon kuracağız. Bunun yanında belediyeye iletilen her yatırım talebini inceleyecek  Çevre ve Altyapı Komisyonumuz olacak. Belde limanlarımızda mobil atık alım tesisleri konuşlandırılacak. Koylarımızın imara açılmaması konusunda kesin ve kararlı bir tutum sergileyeceğiz. Yat imalat bölgelerimizi, Akdeniz çanağının en büyük yat bakım ve onarım merkezi haline getireceğiz. Bodrum´da artık tabela kirliliği olmayacak. Otoparklar yeniden planlanacak. Bir de mutluluk ormanı oluşturacağız.

SAĞLIKLI TOPLUM, SAĞLIKLI KENT

Bodrum´daki uzak mahallelerimize Trafik ve Acil Yardım merkezleri açılacak. Uzun süreli hastalar ve engelli yakınları için Bir Nefes Projesi hayata geçirilecek. Dünya standartlarında spor tesisleri kurarak, gençlerimizi alkolden, kötü alışkanlıklardan gece hayatından kurtaracağız. Bahar ve yaz kamplarına ev sahipliği yaparak, dar gelirli gençlerimizin, çocuklarımızın ve her yaştan vatandaşımızın spor yapabileceği tesisler oluşturacağız. Uluslararası kapasitede bir havuzumuz ve uluslararası spor turnuvaları takvimimiz olacak. Yarımadaya güzel bir stadyum kazandırabiliriz.

DOST PATİLER

Sahipsiz hayvanlar doğal yaşam merkezi önceliklerimizden biri olacak. Barınağımızda, 7/24 ulaşım ve sağlık hizmetleri, ambulans hizmeti verilecek. Dost patiler oteli, dost patiler mezarlığı oluşturacağız. Gönüllülerimizle birlikte Bodrum´da sokaklara bırakılan hayvan dostlarımız için yaptırımlar uygulayacağız.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Konusu Bodrum Gerisi Teferruattır
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
Bir kilo limonda,bir kilo çilekten daha fazla şeker olduğunu, » Timsahların renk körü olduğunu, » Sadece erkek kanaryaların öttüğünü, » Yarım kilo bal yapabilmek için arıların iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorunda olduklarını, » Tarantulaların iki buçuk yıl hiçbir şey yemeden yaşayabildiklerini, » İncilerin sirkede eridiklerini, » Havuca rengini veren bir karotenin olduğunu, » Venüs´ün saat yönünde dönen gezegen olduğunu, » En fazla asfaltlı yola sahip olan ülkenin Fransa olduğunu, » Sihirli sözcük olan ‘‘Adrakadabra´´nın ilk olarak yüksek ateşli hastaların ateşlerini düşürmek için söylendiğini, » Eyfel Kulesi´nin tepesine çıkabilmek için 1.792 basamak çıkmak gerektiğini, » Türkiye´nin kişi başına alkol tüketiminde dünya 3.´sü,sigara tüketiminde ise dünya 4.´sü olduğunu,

BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ?_??
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler