Saruhan´dan Miting Gibi Basın Açıklaması
Çıktığımız yoldan dönmek yok mutlu Bodrum yaratmak için kararlıyız
Tarih: 28.2.2019 10:14:43/ 780okunma / 0yorum

Muğla´nın Bodrum ilçesinde belediye başkan adaylığı düşürülen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, eşi Hülya Saruhan, Avukatı Ali Can Gürkan ,Danışmanı Burcu İlhan ve  Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu ve tüm meclis üyesi adayları katıldı.

Konacık mahallesindeki CHP Seçim Ofisi´nde düzenlenen basın açıklamasında ilk konuşmayı İlçe Başkanı Halil Karahan yaptı.

KARAHAN “BODRUM HALKI CHP İLÇE ÖRGÜTE VE MECLİS ÜYELERİ SONUNA KADAR  SARUHAN´IN YANINDAYIZ”

Yaklaşık 300 partilinin izlediği basın açıklamasında Karahan “Gelinen bu sürecin ilk saatlerinde İl başkanımız ve Muğla Milletvekillerimiz ile İl seçim kuruluna yasal süreçte hukuki açıdan hiçbir sorunumuz olmadığını adaylığının iptalinin ise yasalara uygun olmadığı gerekçeleri ve ilgili yasa maddeleri ile itiraz ederek müracaatımızı yaptık. Şu anda YSK (Yüksek Seçim Kurulu) nun vereceği kararı bekliyoruz, hukukun üstünlüğüne olan inancımızı sürdürüyoruz. Halkımız şunu çok iyi bilmeli ki Sayın Saruhan görev yaptığı belediye başkanlığı sürecinde başarılı hizmetler vermiş,  çalışmaları ile halkımızın ve örgütümüzün beğeni ve güvenini kazanmıştır. Kendisinin hukukun yanlış yorumlanması sonucu, adaylığının düşürülmesinin doğru olmadığı inancındayız. CHP İlçe örgütü , şahsım ve meclis üyesi arkadaşlarım sonuna kadar kendisini destekliyoruz. Saruhan ile ilgili üç ayrı mahkemede verilen üç ayrı ceza,  zaten son İmar Barışı Düzenlemesi ile geçerliliğini yitirmiştir. Yani bugün bu dava devam ediyor olsaydı davaların üç mahkeme kararı da düşecekti. Bahse konu Türk Ceza Kanunu´nun 53. Maddesi ‘nin bazı hükümleri Anayasa Mahkemesi´nin Kararı ile  seçilme hakkı yönünden iptal edilmiştir. Yani Ayrı ayrı üç mahkeme ile ilgili dosyaların tek bir dosya gibi karar verilmesini yani tek bir suç gibi değerlendirilerek karar verilmesini halkımızın takdirine bırakıyoruz. Kaldı ki başkan adayımız Saruhan bu süreçte 5 yıldır   Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Meclis üyeliği  yapmaktadır. Tüm bu süreçte görevini yapmasına engel hiçbir yasal olumsuzluk olmamıştır. Ayrıca bu süreç içerisinde defalarca belediye başkan vekilliği yapmış, bu süreçte de hiçbir yasa dışı uygulamanın içerisinde olmamıştır, bununla ilgili hiçbir yasal uyarıda yapılmamıştır. Saruhan´a yapılanlar tam bir hukuksuzluktur. Bu kararın siyasi bir karar olduğu ortadır. YSK (Yüksek Seçim Kurulu) tarafından hızla düzeltileceğine inancımız sürmektedir. Her ne olursa olsun bu süreçten daha da güçlenerek çıkacağımıza inanıyoruz.  Tüm kamuoyununda bu şekilde değerlendirdiğini biliyoruz” dedi.

BU DAVALAR BUGÜN AÇILSAYDI İMAR BARIŞI NEDENİYLE ZATEN DÜŞECEKTİ.

Karahan´ın ardından konuşma yapan Mustafa Saruhan ise “ Siyasi süreçler de bu tür sıkıntılar yaşanabiliyor. Bunu halkımızın takdirine vicdanına     bırakıyorum. Verilen cezaların suçlamaları ve yargılamalar günümüz koşullarında gerçekleşseydi günümüz koşullarında bir  çoğu ortadan kalkmış olurdu. Şu anda benim kamu görevi yapmamı engelleyen hiçbir durum yoktur. Bodrum  halkı bütün bu gelişmelerin farkında, bilincinde. İlçe Seçim Kurulu  benimle ilgili dosyayı incelemiş  bakmış ve olumlu karar vermiştir. Bunun ardından İl Seçim Kurulu´na şikayet olmuştur, edende bellidir. Bizim için bu gelişme bir sürpriz oldu. Ancak bu tür gelişmeler siyasi arenalarda yaşanabiliyor” dedi.

SARUHAN BEN VE TAKIMIMIZ DİMDİK AYAKTAYIZ

Saruhan konuşmasını “Bodrum halkı ve kamuoyu şundan emin olsun ki arkamda gördüğünüz takım dimdik ayakta bu takımın başında tüm gücümle var olacağım bundan sonra süreci hep beraber izleyeceğiz sabırla gelişmeleri takip edeceğiz . Ümit ediyorum ki bu kararı veren de bizim yaptığımız itirazı değerlendirecek olan da bir insandır kamu görevlisidir ve kamu menfaatini kamu vicdanını dikkate alarak bir karar vereceğinden de şüphem yoktur , hukuka inanıyorum kurullara inanıyorum .

 Mustafa Saruhan bir yola çıkmıştır sonuna kadar Bodrum halkının emrindedir çıkış noktası da biz birlikte beraber bu kenti yönetmeye talibiz ne olursa olsun Mustafa Saruhan bu yönetimin içinde bu yönetimin neresinde olursa olsun her zaman sorumluluğunda halkında karşı muhattabı olacaktır” dedi.

SARUHAN…”40 CM. LİK DUVAR İÇİN CEZA VERDİLER”

 

Saruhan açıklamasında aldığı cezaların nedenlerini şöyle anlattı. “Birincisi bir inşaata olan 40 cm fazlalık nedeniyle belediye burayı mühürlüyor. Arcak fiziki şartlardan ötürü yıkımı gerçekleştirilmiyor , ama sahibide tadilat projesi vererek mevzuata uygun hale getiriyor. Niye yıkılmadı müsaade edildi diye ceza veriliyor. İkinci ceza  ise belediye mülkünün yanlış kullanımı ile ilgili. Üçüncüsü ise Yalıkavak mahallesinde gençler ve çocukların yelken sporu yapması için    yaptığımız Kayıkhane Tesisi´dir. Yelken sporunu sevdirmek için yaptık. Uzun süre şikayet olmadı zaman aşımına uğramıştı. Ama bir baktık ki 2011 ve  2012 yılında  karşımıza çıktı. Dediğim gibi bu davalar bugün olsaydı İmar Barışı ile düşecekti “ dedi.

SAKINCALI OLSAYDIM KAMU GÖREVİ YAPAMAZDIM

Saruhan “Halkımız kamuoyumuz için ben ve arkadaşlarımızın çalışmaları devam edecektir .Bu gelişmeleri halkımızın takdirine bırakıyorum. Durumumda sakınca olsaydı halen kamu görevi yapıyor olmazdım. Yüksek Seçim Kurulu´nun bugün değerlendirmesini bekliyoruz” dedi.

HALKIMIN EMRİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

BU TAKIM MAÇI KAZANACAK

Saruhan “Şu anda hukuki süreç devam ediyor müsaade ederseniz bazı değerlendirmeleri neticelendir dikten sonra yapmak istiyorum .Mustafa Saruhan ‘ ın takımı burada, bazen hakemler kart gösterir antrenör tribüne çıkar ama takım sahada maçı kazanır bu takım maçı kazanacak. Ben takımıma gençlere kadınlara güvendim yola çıktım. Mustafa Saruhan halkın lideri olarak bu seçimi sonuna kadar götürecek ve seçimi kazanacak. Bodrum ve biz bu davamızın peşinde sonuna kadar mücadele edeceğiz . Halkımızın emrinde olmaya devam edeceğim” dedi.

AVUKAT GÜRKAN “DANIŞTAY VE YSK KARARLARI OLUMLU YÖNDE EMSAL

CHP İlçe Seçim Kurulu Üyesi ve Saruhan´ın Avukatı Ali Can Gürkan ise aday olmadan öce Saruhan´ın durumunun incelendiğini ve yasal bir engel olmadığını belirterek  “Saruhan ile ilgili bütün davalar tek bir dosya gibi birleştirildi. Oysaki üç ayrı dava üç ayrıı ceza vardı. Ve bu cezaların infazı tamamlandı. Konunun denetimli serbestlikle ilgili süre ocak ayında bitmişti. Bu tam hukuksuzluk dediğimiz konudur. Ayrıca Saruhan´ın konusu ile ilgili emsal Danıştay ve YSK kararlarıda vardır ve bunlar Saruhan´ın lehine yani olumlu sonuçlanmıştır” dedi.

ALKIŞLARLA ŞARKILARLA TOPLANTI SONA ERDİ.

Basın açıklamasının ardından Saruhan´ın eşi Hülya Saruhan, Halil Karahan ve meclis üyeleri    alkışlar arasında birbirlerine sarılarak önümüzdeki süreçte başarılar dilediler. Basın açıklaması Saruhan Şarkısı ile sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Saruhan Miting Gibi Basın Açıklaması
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler