Muğla´ya Gelen Yabancı Turist Sayısında Yüzde 37 Artış
TÜRSAB Marmaris Kurulu Başkanı Esin, 2018 yılının ilk 10 ayına ilişkin açıklanan verileri basın mensuplarıyla paylaştı. Esin: “Muğla´ya gelen yabancı turist sayısında 2018 yılının ilk 10 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 37´lik bir artış yaşandı.” dedi.
Tarih: 28.11.2018 13:05:40/ 366okunma / 0yorum

- TÜRSAB Marmaris Kurulu Başkanı Esin, 2018 yılının ilk 10 ayına ilişkin açıklanan verileri basın mensuplarıyla paylaştı. Esin: “Muğla´ya gelen yabancı turist sayısında 2018 yılının ilk 10 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 37´lik bir artış yaşandı.” dedi.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin, 2018 yılının ilk 10 ayına ilişkin verileri basın mensuplarıyla paylaştı. Türkiye´de İstanbul ve Antalya´dan sonra en fazla Muğla´ya gelen yabancı turist sayısında geçen yıla göre ilk 10 ayda % 37´lik bir artış olduğunu belirten Esin, “Muğla´nın 2 havaalanı ve 9 deniz hudut kapısından ilk 10 aylık dönemde 2 milyon 633 bin 930 kişinin giriş yaptı. Bu rakam geçen yılın toplamına aşmıştır. Geçen yıl 1 milyon 893 bin 772 turist girişi olmuştur. Gelen turistlerin 787 bin 014´ü Dalaman Havalimanından, 177 bin 769´u Milas-Bodrum Havalimanından giriş yapmıştır. Bu girişlerde 964 bin 783 kişiyle İngiltere ilk sırada gelmektedir. Bu rakama deniz yolu ile gelen 55 bin 703 İngiliz ziyaretçileri de eklersek, İngiliz turistler 1 Milyon 036 bin 847 ile bir milyon bandını aşmıştır. İngilizleri sırası ile 390 bin 045 ile Rusya, 159 bin 018 ile Ukrayna, 142 bin 901 ile Almanya 109 bin 963 ile Polanya ve 105 bin 030 ile Hollanda takip etmektedir.” dedi.
Geçen yıla oranla bu artışın farklı nedenleri olduğuna değinen Suat Esin, " Avrupa ülkeleri ile olan siyasi sıkıntıların ortadan giderilmesi bunda öncü olmuştur. Bununla birlikte ülkemizin diğer destinasyonlara göre özellikle kurlarda meydana gelen artıştan sonra daha ucuz olması dolayısıyla kur artışı ekonomimizde bazı sıkıntıları oluşturmuş olsa da turizmi ve turizmciyi olumlu yönde etkilemiştir diyebiliriz. Bu olumlu gidiş 2019´da da kendini gösterecektir. 2019 turizm sezonunda özellikle İngiliz ve Avrupalı turist sayısında ciddi artışlar beklenmektedir. Tabi bu söylediklerimiz şu anda ki koşullara göre. Beklentimiz diğer Ülkelerle olan iyi ilişkilerin devam etmesi ve herhangi bir kriz yaşanmamasıdır. Bizlerin hedefi bütün bu olumlu gelişmeleri göz önünde bulundurarak daha yükseklere taşımak olmalıdır. Yani 5-6 ay turizm değil 12 ay turizm hedefini gerçekleştirmek için çaba sarf etmektir. Bunun için doğa turizmi, sağlık turizmi, kongre turizmi, spor turizmi gibi alanlara yönelmelidir.
Yine bölgemiz mavi tur tutkunları için bulunmaz koylara ve eşsiz güzelliklere sahiptir. Türkiye´nin 1484 km ile en uzun kıyı şeridine sahip Muğla´mız kültürel varlıkları, muhteşem doğası, denizi, güneşi, kumunun yanı sıra farklı medeniyetlere ait izleri de bünyesinde bulundurmaktadır. Ve bütün bu güzellikler de bölgemizi bir cazibe merkezi haline getirmektedir. Mavi tur bölgemizde artık bir marka haline gelmiştir.
Bakanlık belgeli 23, Belediye belgeli 6 Marina bölgemize ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlamakladır. Bölgemize gelen mavi tur tutkunları Marmaris, Bodrum, Gökova, Fethiye, Datça, Göcek, Kızılada ve Hisarönü koylarını tercih etmektedirler" dedi.
Dört aylık yeni bir yönetim olarak Marmaris´te çalışmalarına aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Suat Esin, bu sezon boyunca, özellikle kaçak tur satışları ile ciddi mücadele verdiklerini söyledi. Esin," Yol denetimleri, sahildeki stantlarda yapılan kaçak tur satışları ve otel içinde yapılan kaçar tur satışları ile ilgili denetimler yaptık. Biz bu şekilde kaçak tur satışı yapan işletmeleri buradan uyarıyoruz. Cezalar giderek ağırlaşıyor. Sahil kenarında bir hafta aralıklarla denetimlerimizi sürdürdük. Denetimlerimiz özellikle kış turizminde de devam etmektedir. Bu denetimlerde yasa dışı satış yapanlar hakkında para cezası ve yasal işlemler yapıldı. Bunlarla ilgili raporlar tutularak gerekli mercilere teslim ettik" dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bodrum Travel Turkey İzmir Fuarı´nda Tanıtılıyor
Bodrum Travel Turkey İzmir Fuarı´nda Tanıtılıyor
Bu yıl 12. kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi´nde kurulan Bodrum standı ilk günden yoğun ilgi gördü.
Lufthansa 2019 Yazında Bodrum´a Uçuyor
Lufthansa 2019 Yazında Bodrum´a Uçuyor
Dünyanın en büyük havacılık grubu Lufthansa Grubu üyesi Lufthansa Alman Havayolları, 14 Nisan 2019 itibariyle Frankfurt-Bodrum direkt uçuşlarına başlıyor.
Devletin Milyarlık Dinlenme Tesisi Böyle Heba Oldu
Devletin Milyarlık Dinlenme Tesisi Böyle Heba Oldu
Muğla Marmaris´in en gözde devlet tesisi Köy Hizmetleri Kampı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında paylaşılamayınca mahkeme sürecinde çürümeye terk edildi
Bodrum Bu Sene de Travel Turkey Fuarında
Bodrum Bu Sene de Travel Turkey Fuarında
Travel Turkey Türkiye´nin en büyük ve en modern fuar kompleksi olan fuarizmir´de gerçekleşecek.
Bodrum Polonya Varşova Tt 2018 Turizm Fuarında Tanıtılıyor
Bodrum Polonya Varşova Tt 2018 Turizm Fuarında Tanıtılıyor
Bodrum tanıtım çalışmalarını sürdüren Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), 22-24 Kasım 2018 tarihleri arasında Polonya´nın Varşova kentinde düzenlenen turizm fuarına katıldı.
2018 Bodrum Turizminde Artış Devam Ediyor
2018 Bodrum Turizminde Artış Devam Ediyor
Bodrum Tanıtma Vakfı´nın hazırladığı 2017 - 2018 yılı Ocak-Ekim İstatistik Verilerine göre Milas Bodrum Dış Hatlar Terminaline gelen ziyaretçi sayısında % 61 oranında artış meydana geldi. En çok ziyaret eden turistler arasında ise İngilizler yine başı çekti.
Büyükşehir 11. Ege İlleri Tanıtım Günlerinde
Büyükşehir 11. Ege İlleri Tanıtım Günlerinde
Muğla Büyükşehir Belediyesi bu yıl on birincisi gerçekleştirilen Ege İlleri Tanıtım Günleri´ne katıldı.
Otellere ´Sıfır Atık´ Zorunluluğu Geliyor
Otellere ´Sıfır Atık´ Zorunluluğu Geliyor
4 ve 5 yıldızlı oteller ile 50 ve üzeri yatak kapasitesine sahip sağlık kuruluşlarına 2019´da Sıfır Atık Sistemi´ne geçerek, Sıfır Atık Belgesi alma zorunluluğu getirilecek...
Tataristan´dan Marmaris´e “Kardeşlik Ve Kavuşma Festivali”
Tataristan´dan Marmaris´e “Kardeşlik Ve Kavuşma Festivali”
Marmaris Belediyesi ile Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov´un aracılığı ile kültürel-sosyal işbirliği başlatan Nizhnekamsk Belediyesi, iki şehrin yakınlaşmasını arttıracak özel bir program gerçekleştirdi.
İngilizler Bodrum´a Geri Dönüyor
İngilizler Bodrum´a Geri Dönüyor
Bodrum Tanıtma Vakfı, Bodrum´u tanıtmak amacıyla 2018 yılı güz döneminde Fransa ve İtalya´dan sonra İngiltere´nin Başkenti Londra´da, 05-07 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen Londra World Travel Market WTM Turizm fuarına katıldı.
Bodrum´da Kasım Ayında Deniz Keyfi
Bodrum´da Kasım Ayında Deniz Keyfi
Güneşi gören denize koştu
Batık Kredi Katlandı, Bankalar Otelleri İcraya Vermeye Başladı
Batık Kredi Katlandı, Bankalar Otelleri İcraya Vermeye Başladı
Zor dönemlerde sektöre ençok destek sağlayan Denizbank, kredi açtığı gruplardan birinin borcunu ödeyemediği için uzun süredir ertelediği icra işlemine başladı
Almanlar Bodrum´a Geliyor
Almanlar Bodrum´a Geliyor
Almanya´nın önde gelen seyahat acentalar zinciri RTK yetkililerinden Kerstin Forstner, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon´u makamında ziyaret etti.
10. Yılında, 7 Yıldızı 4. Kez Tescillendi
10. Yılında, 7 Yıldızı 4. Kez Tescillendi
Bodrum Gümüşlük´te bulunan ve 10. yılını kutlayan Sianji Well-Being Resort, 7 Ekim´de Girit adasında düzenlenen Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Ödülleri tarafından 4. defa 7 yıldız ödülüne layık görüldü.
15 Bin Yolcu Getirmişti, Son Seferini Yaptı
15 Bin Yolcu Getirmişti, Son Seferini Yaptı
- Girit Adası´ndan Bodrum´a gelen “Mein Schiff 2” adlı gemi, ilçeye 2 bin 148 yolcu getirdi. 6´ıncı ve son seferini yapan yolcu gemisi sezon boyunca 15 bin turistti Bodrum´a taşıdı.
2 Gemi İle, 4 Bin Kişi Bodrum´a Akın Etti
2 Gemi İle, 4 Bin Kişi Bodrum´a Akın Etti
Bodrum´a gelen 2 yolcu gemisi ilçeye toplamda 4 bin kişi getirdi. Ardı ardına yanaşan gemiler nedeniyle Bodrum esnafı bayram etti.
Bulgar Medya Grubu Bodrum´u Tanıtacak
Bulgar Medya Grubu Bodrum´u Tanıtacak
Tanıtım çalışmaları kapsamında Bodrum´a davet edilen Bulgaristan´ın önde gelen gazete, TV ve dergilerinde görevli genel yayın yönetmeni, kameraman, muhabir ve editörlerden oluşan Bulgar medya grubu, Bodrum´un güzelliklerine hayran kaldı.
Bodrum, İtalya Rimini TTG İncontri 2018 Turizm Fuarında
Bodrum, İtalya Rimini TTG İncontri 2018 Turizm Fuarında
Bodrum Tanıtma Vakfı, 10 - 12 Ekim 2018 tarihleri arasında İtalya´nın en büyük profesyonel turizm fuarı olan Rimini TTG İncontri Turizm Fuarına katıldı.
Çek Operatörler Ülkelerinde Bodrum´u Tanıtacak
Çek Operatörler Ülkelerinde Bodrum´u Tanıtacak
Çek Cumhuriyeti‘nin en büyük tur operatörlerinden “Fischer Group” Ege bölge incelemeleri kapsamında Bodrum yarımadasına da ziyarette bulundu. Ekip, 5 gün boyunca Bodrum´daki üst segment otel ve tesisler ile tarihi ve kültürel destinasyonları da ziyaret ederek bölge hakkında detaylı bilgiler aldı.
THY´den Bodrum´a Tarifeli Business Uçuşlar
THY´den Bodrum´a Tarifeli Business Uçuşlar
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile THY Başkanı İlker Aycı imzaladıkları anlaşma ile üst gelir grubu turist için Nisan 2019´dan itibaren THY 13 hatta 67 frekans ile seferler yapacak.
650 Bin Lirayı Bodrum´a Bıraktı
650 Bin Lirayı Bodrum´a Bıraktı
Mega yat “Cloudbreak” 160 bin litre yakıt aldı.
Bodrum´a Gelen Turist Sayısında % 60 Artış
Bodrum´a Gelen Turist Sayısında % 60 Artış
Bodrum Tanıtma Vakfı´nın açıkladığı verilere göre 2017 ve 2018 yılı Ocak – Eylül dönemine ait turist rakamlarına bakıldığında havalimanına gelen ziyaretçi sayısında 268.845, deniz yoluyla gelen ziyaretçi sayısında ise 28.085 kişilik artış yaşandığı belirtildi.
Bodrum´da Yaz Devam Ediyor
Bodrum´da Yaz Devam Ediyor
Sahiller yabancı turistlerle doldu
İlk Seferinde 4 Bin Kişiyle Geldi
İlk Seferinde 4 Bin Kişiyle Geldi
293 metrelik dev yolcu gemisi Bodrum´a yanaştı, dev yolcu gemisini gören esnaf heyecanlandı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir?

Yunus Emre
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
deneme deneme

deneme 4
Biyografi
Tüm Biyografiler