Mehmet Tosun; “Hedefimiz Bodrum Belediyesi”
İYİ Parti´nin Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, adaylığının resmi olarak açıklanmasının ardından ilk kez basının karşısına çıktı
Tarih: 28.1.2019 12:01:43/ 563okunma / 0yorum

İYİ Parti´nin Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, adaylığının resmi olarak açıklanmasının ardından ilk kez basının karşısına çıktı. İlçe binasında bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Mehmet Tosun, bugüne kadar devam eden ittifak görüşmeleri, bu görüşmelerden basına yansıyan spekülasyonlar ve adaylığı ile ilgili gündeme getirilen iddialar hakkında konuştu. Düzenlenen basın toplantısına İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Belediye Meclis Üyesi Adayları, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

17 Aralık 2018 tarihinde Bodrum Belediye Başkan Adaylığını ilan ettiklerini hatırlatan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun şunları söyledi;

“O günden itibaren çalışmalarımıza hızla başladık. Ancak bundan 10 gün önce Ankara´ya çağrıldım, Ankara´daki Mahalli İdareler Başkanlığı bünyesinde ‘İyi Belediyecilik Vizyonu´ çalışmaları ve seçim kampanyamızla ilgili çalışmaları yürütmek üzere. Tabi bu süre zarfında da hepinizin malumu ulusal ve yerel basında şahsımı da konu alan birçok habere tanıklık ettik. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, basında yer alan haberlerle bizim bir ilgimiz, alakamız, bilgimiz yoktur. Tamamen partilerin genel merkezlerinden alındığı iddia edilen bilgiler ışığında yazılan ve çizilenlerdir. Daha önce de ifade ettiğim gibi şahsıma tebliğ edilen bir durum yoktur. Biz ‘İYİ Belediyecilik ve İYİ Bir Gelecek´ isimli çalışmamızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde de Genel Merkezimiz 1 Şubat tarihinde bu çalışmayı kamuoyuyla paylaşacaktır. Hadise bundan ibarettir. Biz yolumuza devam ediyoruz.”

“Seçmenin demokratik olarak sandıkta istediği şekilde oyunu kullanmasını istiyoruz”

 İYİ Parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte ülke genelinde geniş kapsamlı ciddi bir iş birliği çalışmalarının olduğunun da altını çizen Başkan Adayı Mehmet Tosun; “Bodrum önemli bir yer ve Bodrum Cumhuriyet Halk Partili bir belediye tarafından yönetiliyor. İşbirliği çalışması kapsamında da başlangıçta alınan prensip gereği burada İYİ Parti´nin Cumhuriyet Halk Partisi´ni desteklemesi söz konusu oluyor. Bizim de bunu kabul etmemizin mümkün olmadığını Genel Merkezimize ilettik. Çünkü bizim burada güçlü bir kadromuz var, güçlü bir adayımız var. Şahsımla ilgili her iki Genel Merkezin ve başka kamuoyu araştırmalarında açık ara önde bu seçimi alabileceğimizi görüyoruz. Bunu bizzat ben gözlemliyorum, başka kamuoyu araştırma firmaları bizleri arayıp söylüyorlar ve buradan hareketle Mehmet Tosun ismi, İYİ Parti ve Bodrum Belediyesi ismi ulusal basında uzunca bir süre konuşuldu, görüşüldü. Ama bizim hep gönlümüzden geçen bu süreçte her partinin kendi adayıyla yarışması ve seçmenin demokratik olarak sandıkta istediği şekilde oyunu kullanmasıydı” dedi.

Türkiye´nin geleceği doğrultusunda Millet ittifakı ortakları olan İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi´nin yaptığı ittifakı önemsediklerini de belirten Tosun, orada yapılan ittifak ve işbirliği çalışmaları sonucunda büyük metropolleri alabileceklerine inandığını söyledi.

Başkan Adayı Tosun; “ Bugün karşınızda İYİ Parti´nin Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak bulunmaktayım”

İttifak çalışmalarının tabana doğru yayıldığında ise partiler bünyesinde bir takım sıkıntıların yaşanabileceğinin de altını çizen Başkan Mehmet Tosun; “Bodrum da bundan etkilenen bir yerdir. Bu süreç içerisinde şahsımı Cumhuriyet Halk Partisi listesinden bizim teklifimizle değil ama genel merkez nezdindeki görüşmelerde aday olunmasından tutun, adaylıktan çekilmemize varana kadar bir yığın spekülasyon, bir kısmı da gerçeği yansıtmayan kamuoyunda düşünceler oluşmuştur. Ama Perşembe günü akşam itibariyle Genel Merkezimizde iki partinin heyetleri arasında yapılan görüşmeler sonucunda Muğla´da sadece ve sadece Büyükşehir Belediyesini içeren bir iş birliği çalışması var, ilçelerde ise her parti kendi adayıyla seçimlere gireceklerdir sonucu çıkmıştır. Dolayısıyla Bodrum´da geniş katılımlı bir demokratik yarış olacak. Bundan da son derece memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Çünkü biz Bodrum´da yola çıkarken, İYİ Partili arkadaşlarımıza, Bodrumlu hemşehrilerimize güvenerek, sizlerin teveccühüne güvenerek yola çıktık. Ama ittifak kapsamında da bu tür görüşmelere de saygı duyduğumu ifade etmek istiyorum. Dolayısıyla bugün karşınızda İYİ Parti´nin Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak bulunmaktayım. Bundan da gurur duyuyorum, bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaları daha da hızlandırarak gezmediğimiz sokak, gitmediğimiz bölge kalmayacak, her vatandaşımızın elini sıkacağız” dedi.

 

Bodrum´da Artık Sel Felaketlerinde Can Kaybı Yaşanmaya Başladı

Dün akşam Ankara´dan Bodrum´a gelen Mehmet Tosun, iki gencin hayatını kaybettiği sel felaketinin yaşandığı Çömlekçi ve Bahçeyaka mahalleleri arasındaki Akarca deresi bölgesinde incelemelerde bulunduğunu belirtti. Yaşanan sel felaketinde iki genç insanı kaybetmenin acısını yaşadıklarını söyleyen Tosun, "Keşke can kaybı olmasaydı. Bodrum´umuzda artık sel felaketlerinde can kaybı yaşanmaya başlandı. Doğa bir şekilde intikamını alıyor. Üzülerek ifade ediyorum. Ailelerine başsağlığı diliyorum." dedi.

 

Tosun; “Meclis Kadromuzda Tam Bir Bodrum Fotoğrafı Göreceksiniz”

Mehmet Tosun, toplantıda basının sorularını da yanıtladı. Meclis üyelerinin seçiminde toplumun her kesiminde öne çıkan isimlere öncelik vereceklerini ifade eden Tosun, "Meclis kadromuzda tam bir Bodrum fotoğrafı göreceksiniz. Şu anda 50´nin üzerinde mahalle var Bodrum´da, buradaki nüfus oranlarını ve kadın erkek oranını gözetmek suretiyle iyi bir meclis oluşturacağız. İYİ Parti olarak kendimizi artık daha özgür görüyoruz. Bodrum´un hak ettiği kadroyu Bodrumlu hemşehrilerimize sunmayı planlıyoruz." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gürün´le ilgili bir soruyu da yanıtlayan Tosun, "Büyükşehirle ilgili bu işbirliği içinde Büyükşehire aday çıkarmamakla zaten desteğimizi gösteriyoruz. Onun haricinde seçmen iradesiyle ilgili bir yorum yapmayı çok doğru bulmuyorum. Bu işbirliği çünkü hakikaten önemli. Özellikle bazı büyükşehirlerde. Örneğin Ankara´da bunun sonuçlarını 31 Martta göreceğiz. Osman Gürün, Millet ittifakının büyükşehir belediye başkan adayıdır. Yaş olarak da bizden büyüktür. Seçildiği taktirde kendisiyle çalışırız. Seçim süreci öncesinde de beraber çalışma talebi gelirse o talebe cevap veririz. Bizim derdimiz Bodrum´a ve Muğla´ya hizmet etmek." dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mehmet Tosun Hedefimiz Bodrum Belediyesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cumhur İttifakından Listeye Girdi
Cumhur İttifakından Listeye Girdi
Genç İş Adamı Bodrum´dan Cumhur İttifakından Listeye Girdi
Beyler Koca Partisinden İstifa Etti
Beyler Koca Partisinden İstifa Etti
belde başkanlığı görevlerini gururla yapmış olduğum partimden, Bugünden itibaren üzülerek ve kırgın bir şekilde istifa ediyorum
CHP Bodrum Adayları Tanıtım Toplantısı
CHP Bodrum Adayları Tanıtım Toplantısı
CHP Bodrum İlçe Başkanlığı, Bodrum Adayları Tanıtım Toplantısı Düzenledi
Ak Parti Muğla´ya Sahip Çikiyor
Ak Parti Muğla´ya Sahip Çikiyor
Ak Parti Muğla´ya Sahip Çikiyor: Muğla 5 Günde 2 Bakan Ağirladi
Mehmet Tosun “İyi Belediyecilik” Tanıtım Toplantısına Katıldı
Mehmet Tosun “İyi Belediyecilik” Tanıtım Toplantısına Katıldı
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, İYİ Parti Genel Merkezi, “İyi Belediyecilik Vizyonu Tanıtım Toplantısı”na katıldı.
Cumhur İttifakı Bodrum Seçim Ofisi Açıldı
Cumhur İttifakı Bodrum Seçim Ofisi Açıldı
Bakan Çavuşoğlu: “Zillet ittifakı, vatan hainleri, terör örgütleri birlik içerisinde”
TMMOB Üyeleri, Yazıcı´dan Trafik Ve Yapı Denetimi Sorunlarını Çözmesini İstedi
TMMOB Üyeleri, Yazıcı´dan Trafik Ve Yapı Denetimi Sorunlarını Çözmesini İstedi
Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, yerel seçimlerdeki uzlaşı turları kapsamında Türk Mühendis ve Mimar odaları Birliği ziyaret etti.
Kocadon: “Muğla´da Değişim Rüzgarı Esiyor!”
Kocadon: “Muğla´da Değişim Rüzgarı Esiyor!”
Demokrat Parti´nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Demokrat Parti Muğla İlçe Belediye Başkan Adayları ile Muğla Sınırsızlık Meydanı´nda, Muğla Kazanacak sloganıyla düzenlenen “Büyük Buluşma”da bir araya geldi.
İYİ Parti Bodrum´dan Değerlendirme Toplantısı
İYİ Parti Bodrum´dan Değerlendirme Toplantısı
İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel Seçimler öncesi geniş katılımlı bir değerlendirme toplantısı yapıldı.
Bodrum CHP´de İstifa Depremi
Bodrum CHP´de İstifa Depremi
Bodrum eski Kaymakamı Cumhur Güven Taşbaşı, partisinden istifa etti.
Başkan Kocadon ; “Mustafa Saruhan Zorlu Bir Yola Girdi”
Başkan Kocadon ; “Mustafa Saruhan Zorlu Bir Yola Girdi”
CHP´li Başkan adayı Saruhan, DP´ye geçen Mehmet Kocadon´u ziyaret etti
Hayallerimizdeki Bodrum İçin Çalışacağız
Hayallerimizdeki Bodrum İçin Çalışacağız
Mehmet Tosun; “Hayallerimizdeki Bodrum İçin Çalışacağız”
Gürün: “Karakterler Seçim Dönemlerinde Ortaya Çıkar”
Gürün: “Karakterler Seçim Dönemlerinde Ortaya Çıkar”
31 Mart Yerel Seçimleri CHP aday tanıtım toplantısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Bakan Pakdemirli: “Muğla Turizmin Yanında Bir Tarım Kenti”
Bakan Pakdemirli: “Muğla Turizmin Yanında Bir Tarım Kenti”
Muğla´da tarım ve orman sektörü temsilcileri değerlendirme toplantısına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla´nın turizmin yanında aynı zamanda tarım kenti olduğunu söyledi.
Kocadon Büyük Mitinge Hazırlanıyor
Kocadon Büyük Mitinge Hazırlanıyor
Binlerce kişi, yüzlerce araç Salı günü Muğla´ya gidiyor
Saruhan Seçim Çalışmalarına Hızlı Başladı
Saruhan Seçim Çalışmalarına Hızlı Başladı
Saruhan büyük bir coşku ile karşılandı
Demokrasinin En Güzel Günleri Seçim Dönemleridir
Demokrasinin En Güzel Günleri Seçim Dönemleridir
AK Parti Adayı Hıdır: “Demokrasinin En Güzel Günleri Seçim Dönemleridir” dedi.
Marmaris´te İYİ Parti Ve CHP´e Anlaştı
Marmaris´te İYİ Parti Ve CHP´e Anlaştı
Yerel seçimlerde CHP ve İYİ Parti, Marmaris´te anlaştı. İYİ Parti´nin CHP Adayı Mehmet Oktay´ı destekleme kararı aldığı açıklandı.
Marmaris Adayı Yazıcı: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Marmaris Adayı Yazıcı: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
AK Parti´nin Marmaris Adayı Yazıcı: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Mustafa Saruhan Birlik Ve Beraberlik Getirdi
Mustafa Saruhan Birlik Ve Beraberlik Getirdi
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, adaylığının kesinleşmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum ilçe binası önünde örgütü ve Bodrum Halkı ile buluştu.
AK Parti´li Aday Yazıcı Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor
AK Parti´li Aday Yazıcı Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor
AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı seçim çalışmalarına devam ediyor.
Milas´ta AK Parti´ye 900 Yeni Üye
Milas´ta AK Parti´ye 900 Yeni Üye
AK Parti Milas İlçe Başkanlığına 6 ayda 898 yeni üye daha katıldı. AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, “Çok heyecanlıyız. Barış Saylak başkanlığında Milas´ın yepyeni bir belediyecilik anlayışıyla buluşmasına çok az bir zaman kaldı.” dedi.
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon Partisinden İstifa Etti
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon Partisinden İstifa Etti
CHP´li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon partisinden istifa ettiği ve DP´den büyükşehir belediye başkan adayı olduğu konusunda sorulan sorulara “Hayırlı olsun” diyerek cevap verdi.
Muğla´dan Nefret Ettim, Muğla´yı Gözden Çıkardım
Muğla´dan Nefret Ettim, Muğla´yı Gözden Çıkardım
Kılıçdaroğlu´nun "Muğla´dan Nefret Ettim, Muğla´yı Gözden Çıkardım" Dediği İddiası
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim?siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler