Konacık, Chp Adayı Aras´ı Bağrına Bastı
Bodrum´da Ahmet Aras´la Yepyeni Bir Dönem Başlıyor
Tarih: 22.3.2019 09:58:26/ 448okunma / 0yorum

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Konacık mitinginde adeta gövde gösterisi yaptı. Binlerce kişinin akın ettiği Konacık´taki etkinlik alanında halka seslenen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı, “Ben Ahmet Aras. 31 Martta size hizmet etmeye geliyorum. Oy verin, destek verin, söylediklerimin hepsini bir bir yapayım. Ekibimle ve Bodrum Belediyesi personeliyle gece gündüz çalışıp Bodrum´u sizin istediğiniz seviyeye getirelim” dedi. Bodrum´daki huzur, güvenlik ve kardeşlik iklimini hiç kimsenin bozamayacağını söyleyen Ahmet Aras, “Bodrum´a insanlar en çok bu özelliği için geliyorlar. Bu ortamın bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçim mitinglerinin ilkini Konacık´ta muhteşem bir katılımla gerçekleştirdi. Ünlü aranjör İskender Paydaş ve şarkıcı Çelik´in konseriyle başlayan Konacık mitingi, partili partisiz Konacık ve Bodrum´un diğer mahallelerinden gelen vatandaşların katılımıyla demokrasi şölenine dönüştü.

Halkın coşkulu tezahüratları ve alkışlarıyla kollarını sıvayarak konuşmasına başlayan CHP Adayı Ahmet Aras, önce vatandaşların Nevruz´unu kutladı, daha sonra bugün ölüm yıldönümü olan halk ozanı Aşık Veysel ile bir başka çağdaş ozan, gazeteci Tayfun Talipoğlu´nu yad etti. Bodrum´da yaşamanın sorumluğuyla, çevreyi korumak, tarihsel değerlerimize ve yerel kültürümüze sahip çıkmak ve Bodrum´un huzur, güven iklimini korumak için aday olduğunu söyleyen CHP Adayı Aras, “Ben ne örgütümün, ne de Bodrum halkının yüzünü kara çıkarmayacağım. Sizlere verdiğim tüm sözleri tutmak zorundayım. Tutmazsam, aranızda dolaşıp yüzünüze bakamam. Bizde utanma duygusu var. Göreceksiniz, bütün söylediklerimi 5 yıl içinde gerçekleştireceğim. Yarımadanın hiçbir mahallesinde altyapı, sel ve çöp sorunu kalmayacak.” diye konuştu.

Konacık arıtması da dahil olmak üzere eski tesislerin birer birer rehabilite edileceğini ve yenilerinin hizmete alınacağını kaydeden Aras, Konacık özelindeki projelerin de müjdesini verdi. Aras, Konacık´a acil bir kapalı pazaryeri, kongre ve fuar merkezi, belediye kreşi ve belediye kafeteryası yapacaklarını belirterek “Konacık´a hayırlı olsun” dedi.

KONACIK´A ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ GELİYOR

Konacık´ta daha çok emekçi vatandaşların yaşadığını vurgulayan Aras, “Benim bütün vatandaşlarımın cebinde lüks otellerde düğün yapacak parası yok. Bütün büyük mahallelere düğün salonu yapıyoruz. Sosyal belediye bu şeklide çalışır.”ifadelerini kullandı. Gazderesi´ne Esnaf ve Sanatkarlar Odasıyla birlikte bir Endüstri Meslek Lisesi yapacaklarını da müjdeleyen Aras, “Konacık´ın ekonomisini yukarılara çıkaracağız.”dedi. Aras, Konacık´ta mülkiyet haklarıyla ilgili sıkıntı yaşayan vatandaşların da yanında olacağını söyleyerek “Mülkiyet hakkı ertelenemez, engellenemez. Elimden ne geliyorsa sizler için yapmaya hazırım.”diye konuştu.

 “Bize sadece bu yaz izin verin” diyen CHP Adayı Aras, “Sezona 15 gün süre kaldı. Enerjimizi Bodrum´u misafirlerimiz için harcayalım. Bodrum´u şöyle bir elden geçirip silkelememiz lazım. Yolları kötü, çevresi kötü, sokaklar pis. Önce o işi yapacağız, sonra bütün yaz projelerimize çalışacağız. Artık yatma değil, çalışma zamanı” dedi.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN

CHP Adayı Ahmet Aras, “Oylarımız çalınmasın başka şey istemiyoruz” diyen bir vatandaşın uyarısı üzerine ise halka “Herkes sandıklarına sahip çıksın” mesajı verdi.

Bundan böyle Bodrum´un rantını Bodrum halkının kullanacağını söyleyen Aras, “1 Nisandan sonra Bodrum Belediyesi´nde sizlerden gizli kuş bile uçmayacak. Belediyenin hesabı kitabı yaptığı işler, meclis kararları sizlerin gözleri önünde cereyan edecek. Ben Bodrum Belediyesi için yerel yönetimde şeffaflık taahhütnamesi imzaladım. Halkın parasının nereye harcandığının hesabını bir bir vereceğiz.” şeklinde konuştu.

VATANDAŞIN KULU KÖLESİ OLMANIN NESİ KÖTÜ?

Konuşmasının sonunda, Turgutreis seçim ofisinin açılışında söylediği bazı sözlerin art niyetli kişiler tarafından kesilip biçilerek sosyal medyada paylaşıldığını da söyleyen Ahmet Aras, “Benimle birlikte tüm belediye personelinin, vatandaşın kulu kölesi olacağını söyledim. Halkının kulu kölesi olmanın neresi kötü? Tüm belediye personeli benim kardeşlerim. Onlarla birlikte gece gündüz çalışıp, Bodrumu istediğimiz seviyeye getireceğiz. Bunun sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı. Aras´ın konuşmasının ardından CHP´nin belediye meclis üyesi adayları tek tek sahneye çıkarak halkı selamladı.

BODRUM TURİZMİ 5 YIL İÇİNDE YEPYENİ BİR İVME KAZANACAK

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, turizmcilerle buluştu. Royal Asarlık Beach´teki toplantıya Bodrum Otelciler Derneği-BODER Başkan ve üyeleri ile TÜRSAB´a bağlı acentaların temsilcilerinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve büyükşehir adayı Osman Gürün de katıldı. Bodrum turizmine yönelik proje ve vizyonunu anlatan Aras, “Hedef Bodrum´u tüm dünyanın çekim merkezi haline getirmek” dedi.

İZİNSİZ, RUHSATSIZ YAPILAŞMAYA DUR DİYECEK GÜCÜMÜZ VAR

5 yıl içinde tüm altyapı sorunlarını çözmüş ve kent tasarımını tamamlamış bir Bodrum için kolları sıvadıklarını söyleyen CHP Adayı Ahmet Aras, Bodrum´da 1980´lerde başlayan yoğun göç ve ikinci konut yapımıyla birlikte turizmin giderek ivme kaybettiğini belirterek “Bodrum´un tek ekonomik girdisi olan turizm sektörünü korumak zorundayız. Bunun için bu başıbozukluğa dur demenin vakti geldi. Bunun teminatı ben ve ekibim olacak. Bodrum´da yanlış yapan her türlü kişi ve kuruluşa, izinsiz, ruhsatsız yapılaşmaya dur diyebilecek kararlılığa, güce ve cesarete sahibiz.” diye konuştu.

HAYAL PEŞİNDE DEĞİLİZ, SOMUT PROJELERLE SEZONU UZATACAĞIZ

Turizmi çeşitlendirmeye ve sezonu ilk etapta 4 ila 6 aya uzatmaya yönelik projelerini de anlatan CHP Adayı Aras, bir turizmci olarak Bodrum´un yaşadığı sorunları ve Bodrum turizmini bekleyen riskleri çok iyi bildiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yapılan araştırmalar, halkın yüzde 40´ının altyapı sorunundan dolayı mutsuz olduğunu gösteriyor. Bu direkt olarak turizmcileri de ilgilendiren bir husus. Altyapı sorununu somut projelerle tarihe gömeceğiz. Daha sonra Bodrum´un kent mimarisini ve tasarımını yeniden dizayn edeceğiz.Eski çarşı dokusunu ortaya çıkaracağız. 12 ay turizm çok iddialı bir yaklaşım. Bu yüzden öncelikle böyle bir hayal peşinde değil de daha somut hedeflerle yeniden kendimizi toparlamamız gerekiyor. Fuar, sağlık, spor turizmi için projelerimizle turizmi çeşitlendireceğiz ve Bodrum´u bir festivaller kenti yapacağız. Bodrum´da önümüzdeki 5 yıl içinde bir anlayış değişikliğini müjdeliyorum size. Biz hiçbir şeye kendi başımıza karar vermeyeceğiz. Turizmle ilgili her projeyi size sorup, danışacağız. Yeni bir beyaz sayfa açıyoruz.”

Bodrum ile aynı yatak kapasitesine sahip destinasyonların, Bodrum´un yaklaşık 4 katı fazla turist ağırladığına dikkat çeken Ahmet Aras, “Önce şunun kararını vermeliyiz. Bodrum bir turizm kenti mi olacak, sayfiye yeri mi? Turizm tesislerimiz yıkılıyor, yerlerine rezidanslar yapılıyor. Biz turizme ağırlık vermek durumundayız. Önümüzdeki 5 yıl içinde turizm pazarlama stratejisini, hep birlikte kararlaştırıp, Bodrum´u ön plana çıkararak belirlemeliyiz. Ben Bodrum´un kurtuluşunun kültür ve sanattan geçtiğini düşünüyorum. Tarihi ve kültürel dokusunu da artık turizmin hizmetine sunmak zorundayız.” dedi.

Aras, Bodrum´da yaz kış yaşayan insanların turistlerden ayrı tutulması gerektiğini de vurguladığı konuşmasında, “Bodrum halkının, tatile gelenlerle aynı oranda harcama yapmasını bekleyemeyiz. Onlar için Bodrum´un keyfini yaşayabilecekleri projelerimiz var. Bunlardan biri de Bodrum Kart uygulaması” diye konuştu. Aras, tüm projelerini, önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir lansmanla açıklayacaklarını da sözlerine ekledi.

ARAS, SANAYİ ESNAFIYLA BULUŞTU

CHP Adayı Ahmet Aras, turizm sektörüyle buluşmasının ardından Bodrum Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Yıllardır gündemde olan sanayinin taşınması ile ilgili sıkıntıları dinleyen Aras, “Biz hiçbir arkadaşımızın zarar görmesini istemiyoruz. Hiçbir arkadaşımızın mülkiyet hakkına dokunulamaz. Kimseyi mağdur etmeyiz. Biz sorun değil, çözüm yaratırız” diye konuşarak küçük sanayi sitesi esnafının içini rahatlattı.

BAŞKAN OLMAK İÇİN ÇIKMADIM YOLA…

Aras daha sonra Rotary Kulübü´nün davetlisi olarak kulüp üyeleriyle bir araya geldi.  CHP Adayı Aras, günü Yalıçiftlik´te noktaladı. Mahalle buluşması yine mitinge dönen Ahmet Aras, burada coşkulu kalabalığa seslenerek “Her mahallenin temel ihtiyaçlarından başlayacağız işe. Sağlık hizmeti gitmeyen bölgelere sağlık merkezi, ulaşım sorunu yaşayanlara toplu taşıma, pazaryeri olmayana pazaryeri, gençler ve çocuklar için spor tesisleri, kadınlarımız için kurs ve atölyeler, belediye kreşleri. Ne gerekiyorsa adım adım, tek tek hayata geçirilecek. 1 Nisanda göreve geldiğimiz taktirde, Bodrum´da yaşanan bütün sorunların muhatabı ben olacağım. Belediye başkanı olmak için çıkmadım bu yola, Bodrum´da yanlış giden şeyleri düzeltmek için aday oldum” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Konacık Adayı Aras Bağrına Bastı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

Hz. Muhammed
Adamın biri varmış 2. dönem kurtarmış. :)

deneme
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler