Kocadon: “Ben Mahallenin Uslu Çocuğu Değilim”
Demokrat Parti Milas İlçe Başkanlığına gelen Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti´den Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Mehmet Kocadon, yoğun ilgiyle karşılandı.
Tarih: 1.3.2019 10:31:03/ 663okunma / 0yorum

Demokrat Parti Milas İlçe Başkanlığına gelen Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti´den Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Mehmet Kocadon, yoğun ilgiyle karşılandı. Başkan Kocadon, “Eğer ben mahallenin uslu çocuğu olsaydım, şunu net söyleyeyim ki şu anda belki de CHP´den büyükşehire atanmıştım.” diyerek, CHP´yi eleştirdi.
Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti´den Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Mehmet Kocadon, Demokrat Parti Milas İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
Milas´a gelen Başkan Kocadon´a, DP´liler yoğun ilgi gösterdi.
Demokrat Parti Milas İlçe Başkanı Abdullah Kisirlioğlu, Demokrat Parti Milas Belediye Başkan Adayı Ali Doğan Serçek, eski DYP Muğla Milletvekili İrfettin Akar, DP Milas Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer, Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti´den Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Mehmet Kocadon´u karşıladı.
Demokrat Parti Milas Belediye Başkan Adayı Ali Doğan Serçek, Kocadon´a hoş geldiniz dedikten sonra: “Biliyorsunuz, Muğla´nın en çok kırsal mahalleye sahip olan ilçesi Milas´tır. Milas ayrıca Bodrum´un lokomotifidir. Milas´ta tarımı ve turizmi destekleyecek fabrika getirmemiz lazım. İşsizliği kırmamız lazım. Milas´ın problemlerini sıraladık, bunları ilerleyen günlerde size aktaracağız. Bizim asıl problemimiz köylerdir. Biz köylüyü nasıl kalkındırabiliriz, bunun için sizden bir şeyler bekliyoruz. Ayrıca Milas´ın sebze ve meyve hali yok, biz bunun sözünü istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Demokrat Parti Milas İlçe Başkanı Abdullah Kisirlioğlu, Milas´ın özelliklerinden bahsederek: “Belediye başkanı, açık görüşlü ve vizyon sahibi olmalıdır. Siz nasıl, Bodrum´u bir dünya markası haline getirdiyseniz, bizim Milasımız Türkiye´de en fazla 27 antik kente sahip bir yerdir. Bizim ama tarih turizmimiz yok. Milas´ın göbeğinde, tarihi eser kaçakçıları Hekatomnos´un mezarını yağmaladılar. Şimdi çalışmalar yapıldı ama açılmasını bekliyoruz. Gelen turistler, konaklayacak yer arıyor. Turist, butik otel istiyor. Halkla iç içe olmak istiyor. Bunu sergileyecek bir vizyona sahip başkan lazım. Çöllüoğlu Han´ımız tescil edildi ama hala aktif değil. Milas´ta bir çok tarihi binaya sahip bir yerdir.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti´den Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Mehmet Kocadon, halkın artık kendisine yakın bir ismi istediğine dikkat çekerek: “Bizim en büyük sıkıntımız, köylü hayvanını yetiştiriyor ama satabilecek garanti bir yer istiyor. Yani kasaba, otele verdiği zaman parasının peşinden koşmak istemiyor. En büyük sıkıntı şu anda üreticinin budur. Bunun için şu anda Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak, Aydın Büyükşehir Belediyesi´nin yapmış olduğu çok güzel bir uygulama var. Fidan dağıtmak, ağaç dağıtmak, bunlar marifet değildir. Marifet, üreticinin güvenilir bir şekilde ürettiği malı gelip teslim edebilecek ve ben paramı alırım güvenini verebilecek bir yerdir.
Biliyorsunuz turizm, 2016-2017 yılında çok zorlandığımız yıllardı. Biz Bodrum´un tanıtımının içine de Milas´ı da kattık. Özellikle Çomakdağ kadınlarını tanıtıma katınca, Bodrum ve Milas turizmini farklı boyutlara taşıdık. Milas´taki tarihi ve kültürel öğeler, Bodrum´da pek yok. Bu işin siyaset ayağı var bir de hizmet ayağı var. Ben siyaset ayağını pek bilmediğim için o yüzden bugüne kadar kendi kaleme hep gol yedim. Biz hep şunu söyleriz; bu işin siyasetini il ve ilçe başkanı yapar. Belediye başkanının işi hizmet üretmektir. Ben 20 yıllık belediye başkanlığı bilgi ve tecrübelerimi, bunların hepsini büyükşehirde kullanacağım. Bir yerin eğer ekonomi seviyesini yükseltemezseniz, ne yaparsanız yapın bir işe yaramaz. Bir yere huzur gelebilmesi için bu yerin ekonomik seviyesinin yüksek olması lazımdır. Bizim Muğla halkının, ekonomik seviyesini yükseltmemiz lazımdır. Yani öğünüyorlar; kaldırım yaptım, yol yaptım diye. Bunlar belediye veya büyükşehir belediye başkanlarının övüneceği şeyler değildir. Bunları daire başkanları yapar. Bir belediye başkanı yöresine, neler yapmış; ekonomik seviyesini yükseltmiş mi, metropol yapmış mı, sporda hangi başarılar elde etmiş, eğitiminde, sağlığında başarı yakalamış mı, genç nesile ne vaat etmiş, genç nesili nereye taşımış, ne kadar önem vermiş bunlar belediye başkanının sorumluluğu altındadır. Sen bunların hiçbirini yapma sonra billboardlarda caklarla, ceklerle süsle. Bunları artık vatandaş yemiyor arkadaşlar. Hizmet yapmakla, belediye başkanlığı kazanılmıyor. Halk kendisine yakın, makamına gidebileceği ve konuşabileceği birisini istiyor. Bunlar olmadıktan sonra da zincirin halkaları birbirini tutmuyor. Allah´a şükür vatandaşta karşılığım olmuş, halk beni sevmiş. Kimseye bir yanlışımız olmamış, yasal haklarını almamış, kimsenin ekmeğiyle oynamamışızdır. Ben Türkiye´de en fazla rant dönen bir ilçede, belediye başkanlığı yapıyorum. Korumasız geziyorum. Biri halktan korkup, korumayla geziyorsa o iş bitmiştir arkadaşlar. Muğla´da yakaladığımız bu hava, bizi güzel yerlere taşıyacak.” diye kaydetti.

Basın mensuplarının, Mustafa Saruhan´ın CHP Bodrum Belediye İlçe Başkanlığı Adaylığı´nın İlçe Seçim Kurulu tarafından düşürülmesi sorusu üzerine Kocadon, şu cevabı verdi: “Şimdi size şunu söylemek istiyorum. Kimsenin, hiçbir adayın onuruyla, gururuyla oynama hakkı yoktur. Bu memlekette bugüne kadar yapılan yerel seçimlerde, böyle bir dengesizlik, böyle bir sorumsuzluk hiçbir yerde yaşanmadı. Buca´ya aday açıkladılar, tanıtım toplantısına geldiler; çocuk 15 gündür sokaklarda ev ev dolaşıyor, İlçe Seçim Kuruluna verilirken adamın ismi siliniyor, başkasının ismi veriliyor. Beni 2 ay oyalıyorlar, Parti Meclisi´ne sokuyorlar geçirmiyorlar. Sonra arıyorlar, başkanım bu iş bizde kendimize yetki alacağız diyorlar. Türkiye´nin gündemine oturtuyorlar, sonra 1 saat kala başkasının ismi açıklanıyor. Sonra bir isim açıklanıyor, bu arkadaş 10 gündür 24 saat boyunca açığı kapatmak için çalışıyor. Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülüyor. Şimdi bu kadar sorumsuzca yapılan aday belirlemenin sonucu, maalesef CHP Muğla´da bir kaosa sürüklemiştir. Bunun da sebebi mevcut büyükşehir başkanıyla ve 4 CHP milletvekilinin ‘Seç beni, seçtireyim seni´ felsefesiyle bu partiyi bu hale getirmişlerdir. Şu anda CHP´nin Muğla´daki itibar kayıpları o kadar fazla ki Türkiye genelinde. Böyle bir şey olur mu? Hiç kimsenin, onuruyla, gururuyla oynama hakkına sahip değil bu insanlar. Yapmayacaksan bir şeyi, başta söylersin efendi gibi. Parti koridorlarında, kulislerle bu işi götürmeye kalkarsanız yahut da dikensiz gül bahçesi ararsanız veya benim dışımda kimse bir şey söyleyemez derseniz, bundan sonra olan sonuç budur. Dikkat edin, bir genel başkanın yanında Muğla için beyanat veriyor. Hepiniz okudunuz. Biz ittifakı bitirmiştik, mevcut milletvekilleri ve ilçe başkanları o kadar bastırdı ki bu duruma getirdi olayı diyorlar. Bu ne demek biliyor musunuz arkadaşlar? Muğla´da seçim kaybedilecek; ben bu işin sorumlusu değilim. Topu şu anda mevcut belediye başkanının ve 4 milletvekilinin kucağına atıyor, pimi çekilmiş bomba gibi. Bu sorumsuzluğu yaratan sizlersiniz. Toplumda karşılığı olan insanları yok sayarsanız, gelinen nokta budur. Bugün yok sayılan belediye başkanı adaylarımıza bakın, hepsi bundan önceki yerel seçimde büyükşehirden oy taşıyan insanlardır. Bugün Mehmet Kocadon denilen belediye başkanı, çoğulculuğu temsil eden tek belediye başkanıdır. Yüzde 50´nin üzerinde oy almış belediye başkanıdır. Yatağan olsun, Fethiye olsun, Marmaris olsun, en çok oy taşıyan insanlardır. Ne oldu bu insanlara? Birileri istemedi diye, birilerinin hoşuna gitmedi diye böyle siyaset olmaz. Siyasette birinci kural kazanmaktır. Kimle kazanacaksan, seçime onunla gitmektir. Halkta karşılığı olan insanla gitmektir. Siz halkta karşılığı olan insanları bir kenara iterseniz, işte halk gelir bunun cevabını verir. Gündemde; Türkiye´nin köklü partisi de adayları silinen, adaysız bir parti halini alır. Bunlar yakışmayan şeylerdir.”

Kocadon, CHP´nin adaylığına itiraz etmesine şu sözlerle yanıt verdi: “Peki bunlar olurken, sen DP´nin adayına neden itiraz ediyorsun? Ne yapmış Demokrat Parti sana. Korkunuz niye? Zaten siz benim aday göstermediniz. Neden aday göstermediniz, toplumda karşılığı yok seçimi kaybedecek diye. Şu anda bir parti evladına sahip çıkıyor, tekrar kucağını açıyor. Ve biz aday oluyoruz, CHP´nin il başkanı adaya itiraz ediyor. Neyden korkuyorsunuz? DP´nin adından mı, Mehmet Kocadon´dan mı yoksa Muğla halkının değişim rüzgarından mı korkuyorsun? Beni 4 milletvekili, hiçbir gün aramamıştır. Bana bir gün, ne ihtiyacın var diye sormamışlardır. Yani ben, Yunanistan´ın Kos Adası´na belediye başkanı adayı olmadım. Muğla Büyükşehire aday oldum. 4 tane de milletvekilimiz var. bir gün genel merkeze gidelim, bir sorunun var mı demediler. Niçin bunlar biliyor musunuz? Çünkü Mehmet Kocadon ismi, halk tarafından öyle bir boyuta taşındı ki bunlar genel merkez önünde çadır kurup, genel başkanın odasında adamı bıktırdılar. Ya bizim dediğimiz olur, ya istifa ederiz diye tehdit ediyorlar genel merkezi. CHP, Muğla´da başka bir isimle gitseydi şu anda çok başka boyutlarda olacaktı. Bugün ilçelerden, birçok aday çıkmayacaktı.”

“İttifak diyorlar şimdi CHP Genel Merkezi´nin açıklaması, ilçelerde ittifak olmayacağıdır. Ya sözünün arkasında duracaksın, ya da ilçelerde ittifak yaptırmayacaksın. Böyle bir seçim olmaz. Hiç kimse Muğla halkının, siyasi aklıyla dalga geçemez. Benim, seçimi kazanırsam CHP´ye döneceğim iddia ediliyor. CHP, fabrika ayarlarına dönmeden bu vatandaş hiçbir yere dönmez. Bununla, kimseyi kandıramazlar. CHP, fabrika ayarlarına dönmesi lazım.” diyen Kocadon, iddialara açıklık getirdi.

Kocadon, Fenerbahçe Genel Kurulu´nda Aziz Yıldırım´ın listesinde yönetim kurulu üyesi gösterilmesine ilişkin soruya şu sözlerle açıklık getirdi: “Aslında, Ege´de bugüne kadar hiç kimse Fenerbahçe Yönetim Kurulu Listesi´nde adı geçmemiş. Bu benim ve Ege için büyük gurur ve onurdur. Bende Ali Koç´çuyum. Ali Koç´ta benim ismimi listeye eklemek istemişti ancak Belediye Başkanlığı yapan biri listede gösterilemez. Daha sonra Aziz Yıldırım aradı, beni listeye eklemek istedi. Daha önceki yıllarda, biz beraber hapis yatmıştık. Ben aynı cevabı, Aziz Yıldırım´a da söyledim. Aziz Yıldırım´ın beni yazacağı aklıma gelmedi. İstanbul´a gittiğimde, listede adım olduğunu görünce şaşırdım. Yazdıktan sonra yapacak bir şey yok dedim. Ailem bile bana karşı çıktı. Ben bir tane Fenerbahçeli kardeşimden oy istemedim. Bana bir tane oy verin demedim. İşin aslı budur. Kazansaydım da tabi ki Bodrum´u ve halkımı tercih edip, istifa ederdim.”

Kocadon, açıklamalarında son olarak şunları söyledi: “Ben siyasi terbiye aldım. Kimseye sataşmam. Gerek yok bunlara. İnsanları karalayıp, meydanda bağırmak bize yakışmaz. Belde başkanlığı yaptım. 2009´da herkes bana karşı çıkarken, CHP´nin Bodrum´da yüzde 80 oyu var DP´den kazanamazsın dediler; halk değişim istiyor diye Bodrum Belediye Başkanlığı seçimine girdim. İnanmadılar, kazandık. İmkânsızların, umudu olduk. 2014´te yarımada seçimi oldu, yine kazandık. 10 belediye kapattım ne bir görüş ne de müfettiş istedim. Bütün kapanan belediyelerdeki personelleri işe aldım, tüm kapanan belediyelerin borcunu ödedim. Ağzımdan bir laf çıkmadı. Bu sürece girdiğimizde, benim 2016 yılına kadar hiçbir derdim ve sıkıntım yoktu. Ne zaman ki Bodrum´un dinamik güçleri elimden alınmaya başladı, gelirlerim elimden alınmaya başladı, biz zorlanmaya başladık, işte o zaman feryatlar başladı. Sadece biz değil, Fethiye, Yatağan Milas sürece sessiz kaldı. Biz de ödüyoruz ama geç ödüyoruz. Bu olaylar olunca, siyasi erk olarak ilçe başkanlığına gidip Büyükşehir´le bunu çözmesini istedik. Herkes aynı telden çaldı. Osman Başkan ne derse o dediler. Sonra tartışmalar başladı işte. Ben Osman Gürün´e bir şey söyleyemem. Ben hapis yattığım süre içerisinde, omzunda ağladığım isimdir. Benim Osman Gürün´le derdim yok, benim derdim sistemledir. Benim derdim, Muğla Büyükşehir bürokratlarıyladır. Büyükşehir, uygulama ve yasayı karıştırdılar. Takdir hakkı kullanmadılar, bu gerginlikler yaşandı. İstiyorlar ki sırtını sıvazlayalım, ses çıkarmayalım. Arkadaşlar, ben mahallenin uslu çocuğu olamam. Ben kaleleri keşfetmeye alışmış bir komutanım. Bana hedef göstersinler, ben gidip hedefi alacağım. Şimdi ben bu mahallede durmak istemiyorum, önümü açın diyorum ayağımı çekiyorlar. Tamam Muğla değil, Bodrum´u kabul etmiyorlar. Eyvallah diyoruz, bu kale zaten bizim kale. Ben başka yer göster diyorum, ama bunlar kaleleri keşfetmiş komutanları kendi mahallelerinin uslu çocuğu yapmak için baskı uyguluyorlar. Bizim bu karakterimize ters. Bundan dolayı bu olaylar gelişti. Eğer ben mahallenin uslu çocuğu olsaydım, şunu net söyleyeyim ki şu anda belki de CHP´den büyükşehire atanmıştım. Ama benim tabiatıma aykırı. Şunu da net söyleyeyim, süreç sonunda ben DP´den başka hiçbir yere adaylığımı koymadım ve müracaat etmedim. Biz istedik de gelmedi diyorlar, öyle bir şey yok.”
Eski Muğla Milletvekili İrfettin Akar; Kocadon´la olan hatıralarını anlattıktan sonra DP´nin Muğla´da güzel bir rüzgar yakaladığını ve DP´nin Büyükşehir´i alacağından inançlarının tam olduğunu belirtti.
Kocadon, ilçe binası ziyaretinin ardından; Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim´i, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı´yı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin´i ziyaret etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kocadon Mahallenin Uslu Çocuğu Değilim
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler