Grip Şikayetiyle Gittiği Hastanede Öldü

Muğla´nın Fethiye ilçesinde gribal enfeksiyon şikayetiyle hastaneye götürülen çocuk hayatını kaybetti.

İddialara göre, Fethiye ilçesi Çatalarık Mahallesi´nde ikamet eden 11 yaşındaki Pınar Naz Köseoğlu, 7 Mart Çarşamba günü aniden fenalaştı. Çocuklarının fenalaştığını gören aile, Fethiye Devlet Hastanesine götürdü. Bulantı ve kusma şikayeti bulunan Köseoğlu´nun hastanede yapılan muayenesinde bir bulguya rastlanmazken, çocuk evine gönderildi. Ertesi gün tekrar fenalaşan kız, ailesi tarafından bu defa özel hastaneye götürüldü. Burada tekrar muayene edilen Köseoğlu ilaç verilerek tekrar evine gönderildi. 10 Mart tarihinde rahatsızlığı artınca ailesi tarafından tekrar aynı özel hastaneye götürülen kızın yapılan tetkiklerde kalbinde sorun olduğu belirlendi. Köseoğlu, dün hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Pınar Naz Köseoğlu´nun cenazesi Muğla Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından Seydikemer ilçesine bağlı Bayır Mahalle Mezarlığı´nda defnedildi. Cenaze töreninde büyük üzüntü yaşayan baba Osman, anne Saliha ve küçük kızın kardeşi Aslı yakınları tarafından sakinleştirildi.
Baba Osman Köseoğlu, kızını götürdüğü hastanelerdeki doktorların kızıyla yeterince ilgilenmediklerini ileri sürdü. Kızını her hastaneye götürüşünde ?Bir şeyi yok, verdiğimiz ilaçları kullansın? cevabını aldığını söyleyen Köseoğlu, ?Her gittiğimde doktorlar ilgilenmediği için kavga ediyordum. Bu kez kavga etmedim ama kızımı kaybettim. Keşke kavga etseydim de kızımı kaybetmeseydim. Çocuğum için hiçbir şey yapmadılar. Benim çocuğum öldü, başka Pınarlar ölmesin? dedi.
Fethiye Devlet Hastanesi yetkilileri, genç kızın kesin ölüm nedeninin otopsi sonuçlarından sonra belirleneceğini açıklarken, kızını doktorların ihmali sonucu kaybettiğini iddia eden Köseoğlu, her iki hastanedeki doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını kaydetti.
Pınar Naz Köseğlu´nun Çatalarık Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Hayatını kaybeden ortaokul öğrencisinin sırasına çiçek

Hastanede hayatını kaybettiği iddia edilen Pınar Naz Köseoğlu´nun sırasına arkadaşları çiçek bıraktı.
6´ncı sınıf öğrencisi Pınar Naz Köseoğlu´nun ölüm haberi, eğitim gördüğü Çatalarık Ortaokulunda arkadaşlarını ve öğretmenlerini yasa boğdu. Köseoğlu´nun sınıf arkadaşları sırasını çiçeklerle donatarak ?hala kalbimizdesin? yazılı not bıraktı.
Kızının sınıfını ziyaret eden acılı baba Osman Köseoğlu, Pınar Naz´ın arkadaşlarından helallik istedi. Bunun üzerine bazı öğrenciler gözyaşlarına boğuldu.
Köseoğlu´nun sınıf öğretmeni Osman Aksarı, öğrencisinin kendisi ve arkadaşları tarafından bilinen bir rahatsızlığı olmadığını, okulun en iyi öğrencilerinden olduğunu söyledi. Aksarı, "Pınar Naz öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevilen bir öğrenciydi. Çok üzüldük. Allah yakınlarına ve sevdiklerine sabır versin" dedi.
Baba Köseoğlu ise, "Pınar Naz´ı arkadaşlarının kızımı çok sevdiğini sınıfına girdiğimde gördüm. Yaşananlar nedeniyle kızımın arkadaşları da çok üzgün. Pınar´ın arkadaşlarının hepsi dün cenazesine geldi. Cenazede gözyaşı döktüler. Hepsi sağ olsun. Haklarını helal ettiler" diye konuştu.
Köseoğlu, kızının Adli Tıptan gelecek raporunun ardından hukuki mücadelesini başlatacağını söyledi.