Şehit babası; "Bizde Şehit Olmaya Hazırız"
Şehit babası; "Bizde Şehit Olmaya Hazırız"
2017 yılında teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Alper Seven´in babası İlhami Seven, son dönemde teröre karşı yürütülen yoğun mücadeleden dolayı gururlandıklarını belirterek, teşekkür amaçlı İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın dev fotoğraflarını evinin dış duvarına astı.
MSKÜ Akademik Açılışı Yapıldı
MSKÜ Akademik Açılışı Yapıldı
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 2018-2019 akademik açılış töreni yapılırken, ilk dersi Kültür Turizm ve Milli Eğitim Eski Bakanı Nabi Avcı verdi.
Sandras Suyu Projesi Yıl Sonu Tamamlanıyor
Sandras Suyu Projesi Yıl Sonu Tamamlanıyor
Muğla Ak Parti İl Başkanlığı´nda, İl Başkanı Kadem Mete ve Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 2005 yılında çalışmalarına başlanılan ve adeta yılan hikayesine dönen Sandras Suyu Projesi´nin 2018 yılı sonu itibariyle tamamlanacağını açıkladı.
Büyükşehir Kış Mevsimi Öncesi Çalışmalarını Hızlandırdı
Büyükşehir Kış Mevsimi Öncesi Çalışmalarını Hızlandırdı
Bu hafta Bodrum´un mahallelerinde 1. Kat sathi asfaltlama çalışması yapacak.
Büyükşehirden Bodrum´a Yeni İçme Suyu Hattı
Büyükşehirden Bodrum´a Yeni İçme Suyu Hattı
Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İlçesi Ortakent Mahallesinde yaşanan su sıkıntısını gidermek için bölgeye bin 800 metrelik yeni içme suyu hattı yapıyor.
Acı Haber Geldi, Üç Çocuktan İkisi Öldü
Acı Haber Geldi, Üç Çocuktan İkisi Öldü
10 kişilik tekneye 30 kişi bindi, 2 göçmen öldü
İbrahim Tatlıses hayranlarına çiğköfte dağıttı
İbrahim Tatlıses hayranlarına çiğköfte dağıttı
Tatlıses sabahları bal, kaymak ve acuka ile sağlıklı besleniyorum dedi
DOKTOB Başkanı Okutur; “Türkiye´nin Geleceği Turizmdir”
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, turizmin insanları kardeşliğe ve barışa yönlendirirken, ülkeyi de ekonomik olarak zirveye çıkartabileceğini söyledi.
Tarih: 4.5.2018 10:52:47/ 4084okunma / 0yorum

DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Türkiye ve bölge turizmi ile ilgili İHA´ya açıklamalarda bulundu. 2018 turizm sezonunu değerlendiren Okutur, tanıtım çalışmalarının önemine vurgu yaparken, geçtiğimiz hafta misafir ettikleri Kazakistan turizm heyetinin bölgeyi çok beğendiğini vurguladı.
Türkiye´nin ekonomisinin kalkınması ve cari açığının düzelmesi için turizmin şans olduğunu belirten DOKTOB Başkanı Okutur; “Türkiye´nin geleceği turizmdir. Türkiye tarihi eserler, tarımsal çeşitlilik, deniz, kıyı ve termal su yönünden dünyanın en zengin ülkesidir. Turizm insanları bir araya getiren, kaynaştıran ve barıştıran. Savaşları yok eden bir sanayi koludur. Turizm insanları kardeşliğe ve barışa yönlendirirken, ülkeyi de ekonomik olarak zirveye çıkartabilir. Bu konularda duayen ülkeler var. Bu ülkelerin başarısını incelemeniz lazım. İspanya 3 ve 4 yıldız kalitesinde son derece eskimiş turistik tesisleri ile turizmden önemli gelirler elde etmektedir. Türkiye´de mükemmel tesisler var ama pastadan istediğini elde edemiyor. Ortadoğu´da stratejik konumda bulunmamız bu nedenlerden birisi, terörizm maalesef bu nedenlerden biri ve görsel kirliliği yok edemememiz çok önemli bir neden. Görsel kirliliği yok etmediğimiz sürece, gelen misafirleri tekrar bölgeye getiremememiz nedeni ile turizmimiz de artış olmamaktadır. Görsel kirliliğin kaldırılması çok önemli. Gelen misafirin tatili oda da geçmiyor. Tesislerimizin güzel olması çok iyi ama dışarı çıktığı zaman misafiri mutlu edebiliyor muyuz. Birikmiş görsel kirliliği yok etmemiz lazım. Estetik mimariye önem vermemiz lazım.” diye konuştu.
- “Tanıtımda eksikliğimiz var”
Tanıtım çalışmalarında eksiklik olduğunu ifade eden Okutur; “Tanıtımı şahsileştirmeden yapmamız lazım, her bölgenin kendi tanıtım komisyonları, birlikleri olması lazım, bu birliğin içerisinde belediye başkanları, mülki idari amirlerin yer alması lazım. DOKTOB olarak dünyanın birçok yerinde fuarlara katılıyoruz. Katıldığımız fuarlarda maalesef başka turizm birliklerini göremiyoruz. Turizm Bakanlığı´nın standında Antalya´yı, Alanya´yı görüyoruz. Başka turizm birliği yok. Muğla´nın tanıtımı maalesef geri kalıyor. Hindistan´a gidiyoruz. Muğla´yı hiç hayatlarında duymamışlar, bilmiyorlar, görmemişler. Finlandiya´ya gidiyoruz. Tamamen hepsi Alanya´yı, Antalya´yı biliyorlar, Muğla´yı bilmiyorlar. Kazakistan´a gidiyoruz. Ürgüp, Antalya ve İstanbul´u biliyorlar. Muğla´yı bilmiyorlar. Şuanda büyük bir mutluluk ile söyleyebilirim ki Hindistan ve Kazakistan; Muğla, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Dalyan, Marmaris ve Fethiye´yi çok çok iyi biliyorlar. Ciddi anlamda turistlerin geleceğini de müjdeleyebilirim. Ayrıca sayın Kaymakamımız Oktay Erdoğan ve Belediye Başkanımız Hasan Karaçelik, turizm konusunda çok ciddi girişimler yapmaktadırlar. Turizm ile ilgili çalışmalarda her zaman yanımızdalar. Ne zaman bir festival, tanıtım çalışmalarımız olsa, ülkelerin acente tanıtım gurupları gelse hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan bize yardımlarını ve ilgilerini esirgememektedirler. Bu açıdan da kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
- “Her şey dahil sistem kalkmalı”
Otellerdeki her şey dahil sistemin kalkması gerektiğini söyleyen Okutur; “Türkiye´de şuanda turizmin, turisti çok ucuzlamıştır. Bazı 4 ve 5 yıldız oteller, Ocak, Şubat aylarında 15 euro´ya mukaveleler yapmışlardır. Bazı otellerin dolulukları maalesef ucuzluk doluluğudur. Bizim sahip olduğumuz değerler marka değerleridir. Kültürel ve doğal değerlerimizin dünyada eşi yok. Biz bu değerlere göre turizm yapmalıyız. 15 euro´ya her şey dahil turizm yaparak bir yere varamayız. Böyle bir turizm olmaz. Avrupa´da 15 euro´ya 2 hamburger 2 kola alamıyorsunuz. Turizmde bir kriz geçirdik ama yerlerde sürünmenin anlamı yok, o zaten bir şey kazandırmaz. Turizmi 12 aya yayarak sürdürülebilir turizmi sağlamamız ve görsel kirliliklerimizi halletmemiz lazım. Turizm, Türkiye´nin ve bölgemizin en önemli gelir kaynaklarından biridir ve marka değerinde yapılan turizm ile çok önemli gelirler elde edilecektir.” şeklinde konuştu.
- “Sintine Merkezi acilen çalıştırılmalı”
Dalyan´da, Sintine Merkezi´nin çalışmamasının kanala zarar verdiğini sürekli dile getirdiklerini hatırlatan Okutur; “Tekneler günde 35 bin ton atık su kanala boşaltıyor. Bu acı bir gerçek. Üniversiteye yaptırmış olduğumuz bilimsel çalışmalar kanalın durumunun içler acısı olduğunu ortaya koydu. Tedbir alınmazsa kanal içinde canlı ölümlerine rastlayabileceğiz. Kanalın dayanacak gücü kalmadı, sazların boyu kısaldı. Aslında tek çözüm teknelerin elektrikli olması. Maalesef geçmiş yıllarda kanal idare kurulunun aldığı kararlar uygulanmamıştır. Kurul 10 yılda sintine suyunun alımını dahi yapamamıştır. Kanal´da kirlilik hat safhaya çıkmıştır.” diyerek endişelerini aktardı.
- “DALKO bölgemiz için çok önemli”
Bölgedeki sulak alanların ayakta kalması için Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi´nin (DALKO) göstermiş olduğu gayretin çok önemli olduğuna değinen Okutur, şunları söyledi; “DALKO bölgemiz için çok önemli bir kuruluştur. Bu kuruluşa herkesin sahip çıkması lazım ve bu kuruluş bölgemizdeki sulak alanların, Köyceğiz Gölü´nün ve kanalın ayakta kalmasında en önemli etkendir.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
10. Yılında, 7 Yıldızı 4. Kez Tescillendi
10. Yılında, 7 Yıldızı 4. Kez Tescillendi
Bodrum Gümüşlük´te bulunan ve 10. yılını kutlayan Sianji Well-Being Resort, 7 Ekim´de Girit adasında düzenlenen Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Ödülleri tarafından 4. defa 7 yıldız ödülüne layık görüldü.
15 Bin Yolcu Getirmişti, Son Seferini Yaptı
15 Bin Yolcu Getirmişti, Son Seferini Yaptı
- Girit Adası´ndan Bodrum´a gelen “Mein Schiff 2” adlı gemi, ilçeye 2 bin 148 yolcu getirdi. 6´ıncı ve son seferini yapan yolcu gemisi sezon boyunca 15 bin turistti Bodrum´a taşıdı.
2 Gemi İle, 4 Bin Kişi Bodrum´a Akın Etti
2 Gemi İle, 4 Bin Kişi Bodrum´a Akın Etti
Bodrum´a gelen 2 yolcu gemisi ilçeye toplamda 4 bin kişi getirdi. Ardı ardına yanaşan gemiler nedeniyle Bodrum esnafı bayram etti.
Bulgar Medya Grubu Bodrum´u Tanıtacak
Bulgar Medya Grubu Bodrum´u Tanıtacak
Tanıtım çalışmaları kapsamında Bodrum´a davet edilen Bulgaristan´ın önde gelen gazete, TV ve dergilerinde görevli genel yayın yönetmeni, kameraman, muhabir ve editörlerden oluşan Bulgar medya grubu, Bodrum´un güzelliklerine hayran kaldı.
Bodrum, İtalya Rimini TTG İncontri 2018 Turizm Fuarında
Bodrum, İtalya Rimini TTG İncontri 2018 Turizm Fuarında
Bodrum Tanıtma Vakfı, 10 - 12 Ekim 2018 tarihleri arasında İtalya´nın en büyük profesyonel turizm fuarı olan Rimini TTG İncontri Turizm Fuarına katıldı.
Çek Operatörler Ülkelerinde Bodrum´u Tanıtacak
Çek Operatörler Ülkelerinde Bodrum´u Tanıtacak
Çek Cumhuriyeti‘nin en büyük tur operatörlerinden “Fischer Group” Ege bölge incelemeleri kapsamında Bodrum yarımadasına da ziyarette bulundu. Ekip, 5 gün boyunca Bodrum´daki üst segment otel ve tesisler ile tarihi ve kültürel destinasyonları da ziyaret ederek bölge hakkında detaylı bilgiler aldı.
THY´den Bodrum´a Tarifeli Business Uçuşlar
THY´den Bodrum´a Tarifeli Business Uçuşlar
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile THY Başkanı İlker Aycı imzaladıkları anlaşma ile üst gelir grubu turist için Nisan 2019´dan itibaren THY 13 hatta 67 frekans ile seferler yapacak.
650 Bin Lirayı Bodrum´a Bıraktı
650 Bin Lirayı Bodrum´a Bıraktı
Mega yat “Cloudbreak” 160 bin litre yakıt aldı.
Bodrum´a Gelen Turist Sayısında % 60 Artış
Bodrum´a Gelen Turist Sayısında % 60 Artış
Bodrum Tanıtma Vakfı´nın açıkladığı verilere göre 2017 ve 2018 yılı Ocak – Eylül dönemine ait turist rakamlarına bakıldığında havalimanına gelen ziyaretçi sayısında 268.845, deniz yoluyla gelen ziyaretçi sayısında ise 28.085 kişilik artış yaşandığı belirtildi.
Bodrum´da Yaz Devam Ediyor
Bodrum´da Yaz Devam Ediyor
Sahiller yabancı turistlerle doldu
İlk Seferinde 4 Bin Kişiyle Geldi
İlk Seferinde 4 Bin Kişiyle Geldi
293 metrelik dev yolcu gemisi Bodrum´a yanaştı, dev yolcu gemisini gören esnaf heyecanlandı
Bodrum Fransızların gözdesi
Bodrum Fransızların gözdesi
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) 25-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Fransa´da düzenlenen Paris IFTM Top Resa uluslararası turizm fuarına katıldı.
Rıxos Olıve Fest
Rıxos Olıve Fest
Doğa, Müzik, Arkadaşlık, Eğlence, Lezzet Ve Dahası... Hepsi Rıxos Olıve Fest´te Yaşandı.
Dev Yolcu Gemisi Bin 762 Yolcusuyla Bodrum´a Demir Attı
Dev Yolcu Gemisi Bin 762 Yolcusuyla Bodrum´a Demir Attı
M/S Marella Dıscovery 2 adlı yolcu gemisi, bin 762 yolcusu ve 771 mürettebatıyla Bodrum´a geldi.
Festival Alternatif Turizme de Hizmet Etti
Festival Alternatif Turizme de Hizmet Etti
Bodrum´un Kraft dokusunu festival havasında yaşatmak için yola çıkan “Bodrum Kraft Fest” sona erdi. 21-22-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen festival, sarı yazın yaşandığı eylül ayında Bodrum´da tatilcilerle birlikte binlerce kişiye yazın ardından coşkulu ve keyifli bir hafta sonu yaşattı.
3 Bin Turist Bir Anda Bodrum´a Akın Etti
3 Bin Turist Bir Anda Bodrum´a Akın Etti
Bodrum´a demir atan dev yolcu gemisi ´Mein Schiff 2´, ilçeye 2 bin 33 turist ve 972 personeliyle geldi.
Aşk Adasında Kum Nöbeti
Aşk Adasında Kum Nöbeti
- Kraliçe Kleopatra ve Roma Komutanı Antonius´un aşk yaşadıkları ileri sürülen Gökova Körfezi´ndeki kumu ile ünlü Sedir Adası´nın sahilindeki altın sarısı kumlar, özel güvenlik tarafından gün boyunca kum yaz-kış gözetim altında tutuluyor
Büyükşehir Muğla´yı Yakınlık Teknolojileri ile Tanıtacak
Büyükşehir Muğla´yı Yakınlık Teknolojileri ile Tanıtacak
Muğla Büyükşehir Belediyesi kültür turizminin teşvik edilmesi ve çağın gereksinimlerine uygun yenilikçi bir hizmeti, Muğla Mobil Kültür ve Turizm Uygulaması´nı GEKA´nın desteği ile hayata geçiriyor.
2019 Yılı Türkiye Ve Rusya´da Kültür Ve Turizm Yılı Olarak Kutlanacak
2019 Yılı Türkiye Ve Rusya´da Kültür Ve Turizm Yılı Olarak Kutlanacak
Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Birinci Yardımcısı Eleonora Mitrofanova Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon´u makamında ziyaret etti.
Bodrum´a İki Gemi Dolusu Turist Geldi
Bodrum´a İki Gemi Dolusu Turist Geldi
Muğla´nın Bodrum ilçesine demirleyen "Marella Discovery 2" ve "Star Flayer" isimli yolcu gemileriyle 2 bin 67 turist geldi.
Bodrum Tanıtma Vakfı´ndan Sezon Bilgilendirme Toplantısı
Bodrum Tanıtma Vakfı´ndan Sezon Bilgilendirme Toplantısı
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, düzenledikleri “2018 Turizm Bilgilendirme Toplantısı”nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Yalıkavak Marina Mega Yatları Ağırlamaya Devam Ediyor
Yalıkavak Marina Mega Yatları Ağırlamaya Devam Ediyor
Türkiye´nin en popüler yat turizmi bölgelerinden birinde yer alan Yalıkavak Marina, eşsiz lokasyonunda, süper ve mega yatlar için birinci sınıf servis olanakları sunuyor.
Turizm Bakanı Bakan Ersoy: "Turizm´de Hedeflerimiz Büyük"
Turizm Bakanı Bakan Ersoy: "Turizm´de Hedeflerimiz Büyük"
Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum´da bale festivaline katıldı
Lübnanlı Turistler Bodrum´a Gemi İle Geldi
Lübnanlı Turistler Bodrum´a Gemi İle Geldi
- Bodrum´a bu sezon üçüncü kez gelen Orient Queen isimli gemi, 195 Lübnanlı turist getirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
deneme deneme

deneme 4
Biyografi
Tüm Biyografiler