Cumhur İttifakı Bodrum Seçim Ofisi Açıldı
Bakan Çavuşoğlu: “Zillet ittifakı, vatan hainleri, terör örgütleri birlik içerisinde”
Tarih: 21.2.2019 10:13:32/ 802okunma / 0yorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bu siyasi partilerin dışında Türkiye´de ne kadar vatan haini varsa zillet ittifakının içerisindedir. Türkiye´yi bölmek isteyen ne kadar hain varsa bu ittifakın içerisindedir. Ne kadar terör örgütü varsa hepsi bu ittifakın içinde ve bu ittifakı destekliyor.” dedi.
Bodrum ilçesi Konacık Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde Cumhur İttifakı seçim ofisi açıldı. Açılışa Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş ile çok sayıda partili katıldı. Merkez önünde toplanan partililer ellerinde Türk bayrakları ile çalan marşlara eşlik etti. Sevgi gösterileriyle karşılanan Bakan Çavuşoğlu ile kimi partililer fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.
Burada açılış konuşmasını yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Artık Bodrum´un kaderini değiştirmenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Bodrum ve Muğla´da değişim zamanı gelmiştir.” dedi. Daha sonra kürsüye gelen Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, “Cumhur İttifakı olarak Allah´ın izniyle Muğla´yı kazanacağız. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.
Ardından kürsüye gelen AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş, Türkiye´nin gözbebeği Bodrum´un çöple, çukurla, çamurla ve yağmurda 2 tane can kaybıyla anıldığını belirterek “Bu Bodrum´a yakışır bir şey değildir. Biz sefa için değil, cefaya aday için geldik. Sizlerin verdiği güçle Bodrum´u en iyi yere taşıyacağız.” şeklinde konuştu.
AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ise, “1 Ocak itibariyle Fethiye´nin Seki Yaylası´ndan Bodrum´un Tugutreis´ine, Datça´nın Yazır köyünden Kavaklıdere´nin Çatak köyüne kadar hamdolsun gezdim. Arkadaşlarımızla beraber sorunları tespit ettik. Gördüm ki Sayın Cumhurbaşkanımızı endişeye düşüren Muğla´daki sahipsizlik çok fazla. Bütün insanımız sahipsiz belediyecilik hizmetlerini alamamış durumda. Buna rağmen Fethiye´de körfezi temizlemekten aciz olan başkanımız demokrasinin güzelliği ile Muğla´ya belediye başkan adayı oldu. Bodrum´daki, su taşkınlarını önleyemeyen çok değerli başkanımız yine demokrasimizin güzelliği ile Muğla´ya aday oldu” ifadelerini kullandı.
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete de “Hasta olan Bodrum´a hasta olan Muğla´ya 2 tane doktorumuz var. Nedir hastalıkları; seli var, çöp yangınları var, trafik sorunu var, kaldırım sorunu var, otopark sorunu var. Birçok sorunları olan bu hasta il ve ilçemize 2 tane doktor getirdik” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından kürsüye gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ise CHP´li belediyelere yüklendi. Bakan Çavuşoğlu, “İzmir ve Muğla´da iki şeyi gözlemledim. Artık vatandaş partisinden de olsa hizmet etmeyenlere oy vermeyecek. Vatandaş yıllardır partilimdir diye oy verdiği belediye başkanlarının şehrine ve kendisine hiç hizmet etmeyen etmediğini ve kendilerinin enayi yerine koyulduklarının farkındalar. 2 hafta önce İzmir´deydim Alsancak´ta İzmir´i Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Nihat Zeybekci ve Konak Belediye Başkan adayımızla beraber yürüyoruz. Onlarca CHP´li geldi ve yetti artık, hep bizi enayi yerine koydular, oy veririz diye ve bize hiç hizmet getirmediler. İzmir belediyecilikte Türkiye´nin en geri kalmış şehridir dediler ve katılıyorum buna. Ve artık siz gelin dediler. Size oy vereceğiz bu sefer dediler. Bizdeki hizmetleri gördüler çünkü” dedi.

Muğla ve Bodrum´un 1994 yılı öncesi İstanbul´u hatırlattığını dile getiren Çavuşoğlu, “Muğla´ya bu çöp sorunları, sel felaketleri yakışıyor mu? Belediye Başkan adaylarımızın anlattığı Muğla ve Bodrum bize neyi hatırlatıyor biliyor musunuz? 1994 yılı öncesi İstanbul´u hatırlatıyor. Bodrum´a bu çağda çöp yakışır mı? Bu kadar teknolojik imkanların olduğu yerde ve AK Parti Belediyelerinin artık çöpten elektrik ürettiği bir dönemde, Bodrum gibi bir turizm bölgesinde çöp dağları yakışır mı? Böyle bir ilkellik kabul edilebilir mi? Bu olayı nasıl anlatacaksın. Dünyanın her yerinden abartmıyorum Bodrum´a turist geliyor. Hem de çok ciddi para harcayarak geliyor. Milletimizin, devletimizin ve şehrimizin zedelemeye ve ayaklar altına almaya kimin hakkı var. Çöp sorununu ne demek yapamam yapamıyorsan çek git. Efendim para yok diyorlar. Yalan, yeni büyükşehir yasalarıyla bu şehirlerin bütçeleri kat ve kat arttı. Tüm bunları yapacak imkanlar verildi. Beceremiyorsan, Ankara´dan para gelmiyor deme. Yapan nasıl yapıyor” diye konuştu.
Çavuşoğlu, İYİ parti ve CHP ittifakının bir zillet ittifakı olduğunu ve içerisinde terör örgütlerinin olduğunu ifade ederek ”Cumhurbaşkanı hükümet sistemi bu ittifakların önünü açtı. Milletvekilliği seçiminde de bu ittifaklar oldu. Bu şekilde yüzde 10 baraj tartışmaları da ortadan kalktı. Herkesin mecliste temsil edilmesi bizi için çok önemli. Biz buna önem veriyoruz. Ama millerimizin kabullenemediği tek şey teröristlerdir ve teröristlerin temsilcileridir. Şimdi zillet ittifakının içinde PKK´nın güdümünde olan bir siyasi parti var. Bizim ittifakımızın içinde herkes var. Kürt, Türk, Arap, Boşnak, Gürcü, Apaza kardeşlerimizde var. Kurtuluş Şavaşı´nı omuz omuza kazandığımız, Çanakkale zaferini kazanan herkes var bizim ittifakımızın içerisinde. Diğer ittifaka bakın, bu partilerin dışında Türkiye´de ne kadar vatan haini varsa partileri söylemiyorum altını çizelim buranın. Bu ittifakın içerisindeki herkes vatan hainidir demiyorum. Bunlar lafı çarpıtmayı çok iyi bilirler o yüzden altını çizerek söylüyorum. Bu siyasi partilerin dışında Türkiye´de ne kadar vatan haini varsa zillet ittifakının içerisindedir. Türkiye´yi bölmek isteyen ne kadar hain varsa bu ittifakın içerisindedir. Ne kadar terör örgütü varsa hepsi bu ittifakın içinde ve bu ittifakı destekliyor. Tüm terör örgütleri bu ittifakın içerisinde. Vatanını milletini seven Bodrumlular, Muğlalılar, böylense bir ittifaka tüm hainlerin, terör örgütlerin, bölücülerin içerisinde olan bir ittifak Bodrum destek vermez. Milletvekili seçiminde hepimiz partilerimize oy veririz. Ama yerel seçimde bu kriterlerin dışında esas adayları da şöyle gözümüzün önüne alacağız şehri kime emanet edebiliriz. Gönül belediyeciliğini kim başarır diye bir bakacağız. Ona göre vatandaşımız oy verecek. Bir biriyle kavga etmekten hizmet getiremeyenden bu vatandaşa hayır gelmez” şeklinde konuştu.
Bodrum´da STK temsilcileriyle bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Dış ülkelerle olan sorunlara değinen Çavuşolu, stratejik ortaklıklara önem verdiklerini ifade ederek, “Üyesi olduğumuz uluslararası örgütlerle bu stratejik konumumuzu güçlendirirken, stratejik ortaklıkların bazıları ile sorunlar yaşıyoruz. Amerika´yla değişik sorunlar yaşadık. Ama bunları kontrol etmeye çalışıyoruz. Krize dönüşmeden yönetmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de dik duruşumuzu da hiçbir zaman bozmuyoruz, taviz vermiyoruz. Çünkü müttefikler birbirine saygı duymalıdır.Türkiye´ye eşit muamele etmeleri gerektiğini ve Türkiye ile aynı göz hizasından konuşmaları gerektiğini anlatmaya ve öğretmeye çalışıyoruz. Bu konuda büyük bir mesafe kat ettiğimizi söylemek isterim. Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi şu anda üyelik müzakereler bakımından çok istediğimiz bir noktada olmasa bile belli bir pozitif atmosferde ilerliyor bu her iki tarafın da yararınadır. Avrupa Birliği güvenlik konusunda terörle mücadele istediğimiz noktada değiller son zamanlarda bazı ülkelerin PKK´ya yönelik aldıkları tedbirleri doğru buluyoruz” diye konuştu.
Kıbrıs ile ilgili müzakere sürecinde 2017´de bir başarı elde edemediklerini ifade eden Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Rum tarafı Türklerle gücü, ekonomiyi, yetkiyi paylaşmak istemiyor. Şimdi ise neyi müzakere edeceğimize karar vermeden bir daha müzakereye başlamayacak. Bu konuda da ilelebet bekleyecek değiliz, Rum tarafına artık Türk tarafı ile bir şeyler paylaşmak istemiyorsa biz de ona göre adımlarımızı atarız. Şimdi doğalgaz konusunda Kıbrıs etrafındaki rezervler konusunda bizim ısrarlı bir şekilde bunu tek taraflı yapmayın Kıbrıs Türk halkının haklarını da garanti altına alın dememize rağmen maalesef sondaja başladılar. Bizim de şimdi Fatih gemimiz, Alanya açıklarında sondaj yapıyor. Kıbrıs güneyine doğru kaldırıyoruz. Aynı şekilde bugünlerde gelecek 2. Platformumuzda oraya kaydıracağız. O bölgede sondajlara başlayacağız. Bunun ön hazırlıklarını yapıyoruz, Sismik araştırma yapıyor ki tespit ettiği yerlerde isabetli bir şekilde sondaj çalışmaları yapalım.”
Çavuşoğlu Ege´de Türkiye´nin haklarını korurken Yunanistan´la da tüm sorunları görüştüklerini ve mekanizmanın tekrar başlatılmasında gerginliği arttırmama konusunda ortak çözüme vardıklarını ifade etti. Rusya´nın güçlü bir ülke bizim için ise önemli bir komşu olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Suriye´de beraber çalışıyoruz. Doğalgaz Türk akımı 1, Türk akımı 2, Mersin´deki nükleer enerji santrali önemli stratejik projeleri birlikte hayata geçiriyoruz. Ukrayna ve Gürcistan´da toprak bütünlüğünü tanıyoruz” şeklinde konuştu.
“Terörle mücadele için kimseden icazet almayız”
Terör yuvalarını temizlemenin ülkemizin güvenliği bakımından önemli olduğunu ifade eden Mevlüt Çavuşoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Özellikle de turizm bakımından önemlidir. Bazı ülkeler seyahat uyarıları yapıyor o belgeler için. Genellikle bu Suriye´deki Irak´taki durumdan dolayı o bölgemize de çok katı seyahat uyarıları var. İstanbul Ankara´daki seyahat uyarılarını kaldırıyoruz ama o bölge ile ilgili rica etmemize lazım uyarıları kaldırmıyorlar. Bunlarda anlıyoruz hemen sınırın öbür tarafında teröristler var, iç savaş var. Buraları bu bataklıkları kurutursak esasen onlardan rica etmemize gerek kalmayacak. Ama sadece turizm bakımından bakarsak fırsatçılık olur. Ülkemizin bekası için güvenliği için yanı başımızdaki örgütlerle mücadelemiz bizim için elzemdir. Bunun için de kimseden icazet almayız, gerekeni yaptık yine yaparız Fırat´ın doğusunda YPG ve PKK´dan temizlemek için ne gerekiyorsa yaparız. Amerika´nın çekilme kararına Amerika, Rusya ve İran´la bazı batılı ülkeler ile koordine etmeye çalışıyoruz. Bu çekilme süreci YPG ve PKK´ya alan oluşturacaklarını, onları koruma altına alacak bir çekilme süreci olamaz. Buna kesinlikle fırsat veremeyiz. Bu bizim için hayati bir şeydir.” Dünyada insani yardımda 1. sırada olduğumuzun altını çizen Çavuşoğlu, şunları kaydetti: “2017 rakamlarına göre 8.1 milyar dolar insani kalkınma yardımı yaptık. Amerika bizden sonra ikinci sırada 6.7 milyar dolar. Biz dünyanın en zengin ülkesinden daha çok yardım yaptık. Dünyanın en zengin ülkesinden daha çok insani yardım yapmak bir milletin bir ülkenin dünya mazlumlarının bakış açısının da göstergesidir. İnşallah bu yardımlarımız bu gücümüz arttıkça devam ettireceğiz.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.

Konfüçyus
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler