Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Tarih: 27.3.2019 09:41:14/ 441okunma / 0yorum

Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı. Düzenlenen ziyaretlere İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer katıldı.

Akşener ilk olarak Turgutreis Mahallesinde bulunan Bodrum Sağlık Vakfı´nı ziyaret etti. Burada Vakıf Başkanı İbrahim Akkaya ve vakıf yöneticileri tarafından karşılanan Akşener, engelli öğrencilerin çalışmalarını yakından inceledi. Öğrencilerin farklı seramik türlerini nasıl ürettiklerini anlatmasını dikkatli şekilde dinleyen Akşener, vakıf yöneticileri, öğretmenleri, velileri ve öğrencilerine teşekkür etti.

Geniş katılımlı bir konvoy ile ziyaretlerini sürdüren Meral Akşener, Bodrum Sağlık Vakfı ziyaretinin ardından Turgutreis Atatürk Meydanına hareket etti. Burada seçim otobüsünden inen Akşener, CHP Turgutreis Seçim Ofisini ziyaret ederek başarılar diledi. Vatandaşların yoğun ilgisi arasında İyi Parti Turgutreis Seçim İletişim Merkezine yürüyen Akşener, burada vatandaşların coşkusuyla karşılandı.

Erken saatlerden itibaren seçim iletişim merkezinde yoğunluk oluşmasından dolayı bölgeye küçük bir sahne ve ses sistemi kuruldu. Vatandaşların sevgi ve destek sözleri arasında sahneye çıkan Meral Akşener, gördüğü ilgi ve alakadan dolayı vatandaşlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında İyi Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun´a destek isteyerek şunları söyledi;

“Taşıma olmayan organik bir toplantı tertip ettiniz, Allah hepinizden razı olsun. Harika bir şey bu, çok teşekkür ediyorum. Sadece size şunu söyleyeyim, şimdi, kadınlarımız kurban olayım diye konuşuyor gittiğim her yerde. Bende diyorum ki; Kurban olmayın. Kurban olmayacaksınız, yaşayacaksınız, sizi yaşatacağız inşallah. Şimdi, bu bir belediye seçimi. Elbette bu belediye seçiminde muhtar seçilecek, belediye meclis üyesi seçilecek, büyükşehir belediye başkanı seçilecek ve Bodrum´dayız, Bodrum Belediye Başkanı seçilecek. Ben İyi Parti Genel Başkanı olarak elbette sizden oy istemeye geldim. Diğer partilerin genel başkanları da gelecek ve kendi adayları için oy isteyecekler ve siz bir karar vereceksiniz, o kararın hayırlı olmasını diliyorum. Ama bir şey oldu. Ben dün buraya havalimanından gelirken Mehmet kardeşime bir soru sordum; Nelerden bahsedeyim diye. Dedi ki; ‘Yüksek siyasetten bahsetmeyin.´ Tepe deki kavgadan bahsetmeyin ve Bodrum´a uygun, Bodrum´da kardeş hukuku sürüyor, Bodrum´da sadece siyasi rekabet ve projeler üzerinden yürüyen bir rekabet var, ne güzel bir şey bu. Hizmet anlayışı, projeleri kimin iyiyse, kime güveniyorsanız oy vereceksiniz ve dilerim ki Mehmet Tosun´un bana söylediği bu Bodrum atmosferi inşallah Türkiye´nin her tarafında egemen olur, bu hava her tarafta devam eder. Bunun için Bodrum´un böyle bir özelliği ve güzelliği var ama siyaset aynı zamanda rekabet demektir. Rekabet etmek demek seçmenin efendi olduğu, velinimet olduğu bir anlayışı ortaya koymak demektir. Yani birini kötüleyerek kendiniz iyi olamazsınız.”

Akşener; “Genel Seçim Değil, Yerel Seçim Var”

“Genel seçim değil yerel seçim var” diyen Akşener, “Ben seçilmeyeceğim, Sayın Erdoğan da seçilmeyecek, Sayın Bahçeli de seçilmeyecek, Sayın Kılıçdaroğlu da seçilmeyecek. Kimler seçilecek bu seçimde? Partilerimizden belediye başkanı adayı olmuş şahıslar seçilecek. Ama çok uzun zamandır ceketimi assan seçilirim anlayışı seçmeni velinimet olmaktan çıkardı. Ben kadın olarak Türkiye´de yola çıkıp da siyaseten sağ kalan tek kadın politikacıyım. Tecrübe anlamında çok şey gördüm geçirdim. Doğru Yol Partisinde yola çıktım, ondan sonra MHP´de devam ettirdim olmadı, bir mücadelenin sonunda arkadaşlarımız ve milletimiz bir parti kur dedi ve biz beraberce İyi Parti´yi kurduk” dedi.

Siyasette düşmanlaştırma ve tehdit dilini Bodrumluların çözdüğünü dile getiren Meral Akşener, “Bodrum bu olayı çözmüş asıl mesele bu. Allah bin kere razı olsun her birinizden. Bu resmi, bu fotoğrafı ben şimdi bir hafta kaldı ama gittiğim her şehre götüreceğim. Mesela Bursa gidiyor kardeşim kale sayılan Bursa gidiyor. Bu İyi Parti kurulmamış olsaydı bu iddia olur muydu? İstanbul´u alıyoruz, Ankara´yı alıyoruz” dedi.

Akşener; “Mehmet Tosun Bodrum´a İYİ Gelecek”

Akşener konuşmasının sonunda İyi Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun´a oy istediğini belirterek, “Uzun uzun kimseyi kırmadan, incitmeden bir şeyler söyledim. Şimdi elbette Mehmet´e oy istiyorum ve bu kardeşimizin Bodrum´a iyi geleceğine, iyi hizmet edeceğine, tecrübesiyle insan ayırmayacağına, doğru projeler yapacağını biliyor, inanıyor ve sizin takdirinize, teveccühünüze sunuyorum” dedi.

Akşener; “Belediye Personelinin Kefaleti Benim”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Turgutreis ziyaretinin ardından Bodrum merkeze geldi. Merkez Taksi´nin önünde otobüsten inen İYİ Parti lideri, daha sonra taksicilerle çay içip Bodrum Belediyesi´nin önüne geçti. Burada kendisini karşılayan Bodrum Belediyesi personeline kısa bir konuşma yapan Meral Akşener, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Tosun´u işaret ederek, “Sizin her şeyiniz benim kefaletim altında ona emanettir.” dedi.

Akşener, daha sonra yoğun ilgi altında Çarşı´ya girip bazı esnafları ziyaret etti, ardından Bodrum Denizciler Derneği´ne geçti. Cadde üzerinde İYİ Parti liderini gören kimi vatandaşlar ise şaşkınlığını gizleyemezken kimileri de alkışlarla destek verdi. Dernek üyeleri ile bir süre sohbet eden Meral Akşener, yine yoğun ilgi altında Neyzen Tevfik Caddesi´ndeki seçim ofisine geçti. Akşener burada basın mensuplarına bir açıklama yaparken, seçim ofisi önü ise dakikalar geçtikçe kalabalıklaştı.

İYİ Parti lideri basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Seçim çalışması başladığından beri en güzel havada insanların yüzlerini güldüğü bir ilçemizde harika bir gezi programı oldu. İlgi gösteren, sevgi gösteren gülümseyen Bodrumlu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Özellikle hanımefendilerin ilgisine özel olarak teşekkür ediyorum. Mehmet Tosun kardeşimin Bodrum´da kendini doğru anlattığı, iyi anlattığı ve projeleri üzerinde bir çalışma yaptığını gördüm. Onun da meyvesini vereceğini, seçimde üstün bir başarı göstereceğini gördüm. Bu tavrının, bu davranışının devam etmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

“Bodrum´daki Ayrı Ayrı Seçime Girilmesi CHP Muğla Yöneticilerinin Tercihidir…”

Millet İttifakı´nın Muğla´da 6 ilçe hariç diğer ilçelerde ayrı ayı seçime girdiğini hatırlatarak, “Bu ayrı ayrı tercih CHP´nin Muğla´daki yöneticilerinin tercihidir. Yani ilçelerde ortak adaylarla yola çıkabilirdik. Onlar arzu etmediler. 6 ilçemizde de teşkilatlarımızın gayretiyle aday çıkartmadık. Büyükşehirde Osman Gürün elbette Millet İttifakı´nın adayıdır. Dolayısıyla Sayın Osman Gürün´le ilgili İYİ Parti´nin, Millet İttifakı´nın parçası olarak desteklediği ortak adaydır.” dedi.

 Programda olmamasına rağmen seçim ofisi önünde yoğun ilgi olunca mini bir miting gerçekleştiren Akşener, sözlerine şöyle başladı:

“Böyle kalabalık toplantılar yapmadan esnafı gezerek, el sıkışarak dert dinleyerek Mehmet Tosun´a oy istemek için geldim. Ama öyle bir karşıladınız ki bütün Bodrumlu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde 5 gün var. Burada siyaset yapmak harikaymış. Yarın Sakarya´ya gidiyorum, ondan sonraki gün Manisa´ya gidiyorum. Son gün İstanbul´dayım ama valla burası harika. Yani görevlerimi birine devretsem buradayım. Harika. Önce ne kadar şanslı olduğunu bilin. Burada ikamet edenler için söylüyorum. Gerçekten şanslısınız. Şimdi bu şansın devam etmesi, hizmet üzerinden bir anlayışlar, insanları ayırmadan, tecrübeyle ortak akla riayet ederek bu belediye başkanlığını yağacağına dair geçmişte başarıları olan Mehmet Tosun İYİ Parti´nin adayıdır. Elbette bu bir seçim. Elbette rekabet var. Elbette bu rekabetin üzerinde adaylarımıza o isteyeceğiz. Ama şunu söyleyeyim, ‘Allah aşkına biz savaşa gitmiyoruz. Bu bir yerel seçim. Elbette Mehmet Tosun´a destek için buradayım. Ama ondan önce epeyce bir süredir Türkiye´de yaşanan kutuplaşmanın getirdiği bir sonuç olarak ‘Ceketimi assam seçtiririm´ diye bir mantık var. Bunu Bodrum için konuşmuyorum, Türkiye´nin tümü için konuşuyorum; muhteremler seçmeni unuttu. Gözünüzüm içine bakmayı unuttu. Dertlerinizi dinlemeyi unuttu. İşsiz gençlerin geleceğinin nasıl tanımlanacağını, onlara nasıl umut vereceğini unuttu. Siftah yapmayan esnafın derdini unuttu.  Sebze meyve yetiştiren çiftçilerin yaşadıkları zorlukları unuttu. Çünkü çok kolay oy verdik, çok kolay destek verdik.”

Akşener; “Seçmen Siyasetçinin Velinimetidir”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mehmet Tosun´a övgüler de yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“Bu seçimi ne yapacağız. Bunu bize de uygulayın. Yani parti ayırt etmeden söylüyorum. O da şu; nasıl esnafın müşteri velinimeti ise seçmen de siyasetçinin velinimeti olmalıdır. Şu oy verme işlemini midenize indirin. Biz o oyu almak için çaba harcayalım. Ondan sonra o savaş dili ortadan kalkacaktır. Siyasetçi takımı kulağını sizin dertlerinize taleplerinize açmak zorunda olacaktır. Benim bir isteğim budur. Bu genel bir taleptir. Sizin adınıza bir taleptir. Ama biz burada çok güzel bir propaganda yaptık. Ona dokunmadan, buna dokunmadan, bununla ters düşmeden. Sıkı tembih var. Dolayısıyla Mehmet Tosun´u da tanıyorsunuz. Olmuş bir çiçek böcek. Beni de yumuşattı. Ben şimdi yarın Sakarya´da ne diyeceğim. Ondan sonra Bursa´da ne diyeceğim. Ama Bodrum´dan gitmeyi canım istemiyor. Onun için kardeşimin bu tutumundan gurur duyuyorum. Mehmet ilginç bir arkadaşımız. Siyaset genellikle milletvekili olmak için yapılır. Milletvekilliğini talep etmemiş bir arkadaşımız.  Başından itibaren Bodrum´a talip bir arkadaşımız. Bu bir iddia. Bu bir tutku. Bu önemli bir tutku ve iddia. Yani sadece Bodrum. Bu tutkusunu, bu iddiasını, bu talebini inanıyorum ki Bodrum´da yaşayan herkes anlayacak, görecek ve kardeşime destek verecek.”

 Son olarak Bodrum´a misafirperverliği için teşekkür eden Meral Akşener, “Bu kampanyanın Bodrum ayağı bana pek bir iyi geldi. Destekleriniz için, misafirperverliğiniz için, konukseverliğiniz için, en önemlisi bir kadın genel başkana gösterdiğiniz ilgi alaka için çok teşekkür ediyorum. Bu nezaketinizi, bu saygıdeğer tutumunuzu Türkiye´nin her yerinde anlatacağım. Perşembe günü katılacağım programda da özel olarak Türkiye ile paylaşacağım. Gerçekten iyi ki varmışsınız. Çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Akşener daha sonra Güvercinlik Mahallesi´nde yediği akşam yemeği sonrası İstanbul´a gitmek üzere Bodrum´dan ayrıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bodrum Meral Akşener Coşkusu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Söz Konusu Bodrum´sa Gerisi Teferruattır
Söz Konusu Bodrum´sa Gerisi Teferruattır
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras´ın düzenlediği seçim mitinglerine yüzlerce kişi akın etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler