Bodrum´da Ahmet Aras Enerjisi
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, enerjisiyle Bodrum´daki yerel seçim atmosferine dinamizm katıyor.
Tarih: 18.3.2019 10:06:17/ 540okunma / 0yorum

Dur durak bilmeden seçim gezilerini sürdüren Aras, aynı gün içinde hem sektör temsilcileriyle buluşuyor, hem de Bodrum´daki sivil toplum organizasyonlarını ziyaret ediyor. Aras, 1 Nisandan sonra Bodrum´da başlatacağı yeni ‘belediyecilik vizyonu´nun işaretlerini veriyor. 

 

Herodot Kültür Merkezi´nde açılan Turistik İşletmeler Donanımı ve Gıda İhtisas Fuarı -BODEX stantlarını gezen CHP Bodrum Adayı Ahmet Aras, yaklaşık 85 firmanın ürün ve markalarının sergilendiği fuar alanında dolaşarak, firma temsilcileriyle görüştü. Bodrum´un başta turizm ekonomisi olmak üzere gelir düzeyini artıracak ve Bodrum iş dünyasını rahatlatacak somut projeleriyle “değişim”in sinyallerini veren CHP Adayı Aras, Bodrum´un yeni ve modern fuar alanlarına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Turizmi destekleyen bu tür fuar ve organizasyonların belediye tarafından desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Aras, “Göreve geldiğimiz taktirde fuar etkinliklerinin en üst seviyeye çıkarılmasını sağlayacağız. Bodrum´da uluslararası nitelikte fuarlara ihtiyacımız var. Bizler, turizmci olarak sayısız fuara katıldık. Bu işin nasıl yapılması gerektiğini iyi biliyoruz. Büyük düşünmek zorundayız” dedi.

BODRUM´DA BORDROLU ÇALIŞANLAR İÇİN HAYAT ZOR

Aras, aynı gün beraberindeki heyetle MUSKİ hizmet binasını ziyaret ederek personelle ayak üstü sohbet etti. Aras, “Büyükşehir Belediyesi´nin hizmet birilerinde çalışsanız da hepimizin amacı Bodrum´a ve Bodrumluya hizmet etmek. MUSKİ hakkında çok iyi geri bildirimler alıyoruz. Bu görev bilinciniz için teşekkür ederim. Bizim göreve gelmemiz durumunda, sizlerin de her tür sıkıntı ve sorununuzda destek olmaya hazırız.”diye konuştu. Bodrum´da bordrolu çalışan kesimin özellikle kira ve ulaşım giderleri konusunda zorluk yaşadığını belirten Aras, “Sizlerin sosyal imkanlarını artırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

GELİN CANLAR BİR OLALIM…

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras´ın bir sonraki durağı, Bodrum Alevi Bektaşi Derneği´nin Konacık´taki Cemevi oldu. Bir Anadolu insanı olarak Anadolu´nun her köşesinin, hoşgörüyü, hümanizmi, dostluğu ve kardeşliği yaşatan Alevi-Bektaşi kültürüyle bezenmesini yürekten arzu ettiğini söyleyen Ahmet Aras, kendisinin de Türk Silahlı Kuvvetleri´nin bir mensubu olarak ‘canların´ yaşadığı topraklarda görev yapma onuruna eriştiğini belirtti ve “Bu kültüre büyük bir saygı duyuyorum” dedi. Dernek üyelerinin yerel yönetimlerinden beklentilerini dinleyen ve projelerini anlatan CHP Adayı Aras, “Bu seçim sürecinde, sizlerin desteğini çok ciddi bir şekilde hissediyorum. Bu bana büyük güç veriyor. Bizler, her renkten, dilden, dinden, mezhepten ve ırktan insanın barış içinde yaşadığı bu özgürlük yarımadasının, başka ellere geçmesine izin vermemek için mücadele ediyoruz. Bu barış, hoşgörü, kardeşlik ikliminin bozulmaması için çalışıyoruz. Bu iklimde sizlerin katkısı çok ama çok büyük. Göreve geldiğimiz takdirde, cemevinizin bir an önce tamamlanması konusunda harekete geçeceğimi bilmenizi isterim. Sizlerin, canlar şenliği gibi kültürel zenginliklerinizi gönlünüzce yaşayabilmeniz için üzerimize düşen her türlü desteği vereceğimizden kuşkunuz olmasın. Biz bunları hayata geçirebilecek bir ekibe, iradeye ve güce sahibiz” dedi. 

ARAS´TAN BİR İMZA DAHA

CHP Adayı Ahmet Aras, aynı gün içinde “Başka Bir Hayat Diliyorum” gönüllüleriyle Konacık´taki seçim ofisinde bir araya geldi. HAYTAP Bodrum Temsilcisi İnci Kutay ve hayvan dostlarıyla görüşme imkanı bulan Aras, Hayvan Hakları Taahhütnamesi´ni imzalayarak, Bodrum´da yaşayan evcil ya da sahipsiz tüm hayvanların haklarını koruyacağına dair söz verdi.

CHP ADAYI ARAS, GÖREVE GELMEDEN HİZMETE BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Bodrum mahallelerindeki sorunlara daha şimdiden çözüm üretmeye başladı.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, dün Ortakent´te ve Yalıçiftlik´te halkla buluştu. Ortakent´teki Nakliyeciler Kahvesi´nde şoför esnafının sorunlarını dinleyen  Aras, daha sonra Köşem Restoran´da Ortakent esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıya İslamhaneleri´nden katılan bir vatandaşla CHP Adayı Ahmet Aras arasında geçen konuşma ise Aras´ın Bodrum´da hayata geçireceği belediyecilik anlayışını gözler önüne serdi.

Bodrum İslamhaneleri´ndeki incelemeleri sırasında lağım sularının sokaklara aktığını gören CHP Adayı Ahmet Aras, aynı gün Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçerek, bölgeye iki adet vidanjör gönderilmesini istemişti. Belediye ekiplerinin bir gün içinde olaya müdahale ettiğini söyleyen vatandaş, CHP Adayı Aras´a “Pazartesi günü sizinle yaptığımız konuşmadan hemen sonra vidanjörümüz geldi. İslamhaneleri´nin tüm sakinleri adına size teşekkür ediyorum. Sözünüzün eri olduğunuzu gösterdiniz. Gittiğiniz her yeri güzelleştiriyorsunuz” dedi.

Henüz seçilmeden hizmete başlayan CHP Adayı Aras da “İslamhaneleri´nde gördüğüm manzarayı ben içime sindiremiyorum. Benim de çocuklarım var. Hiç kimsenin çocuğunu öyle sağlıksız bir ortamda yaşatmam” diye konuştu. Bunun bir seçim yatırımı olmadığını vurgulayan Aras, “O mahallenin atık su arıtma tesisi inşaatını beklemeden, onların sorununu çözeceğiz biz. Gerekirse kendimizi ortaya koyarız. Biz o vidanjörleri oy istemek için göndermedik, kimse yanlış bir yere çekmesin. Bu gerçekten bir ihtiyaç olduğu ve belediyenin sorumluluğunda olduğu için gönderdik.” İfadelerini kullandı.

CHP´li Aras, daha sonra Yalıçiftlik´te esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Bodrum´da 5 yıl içinde tek bir altyapı sorunu bile kalmayacağı müjdesini veren Aras, “Bodrum Belediye Başkanının omuzlarında 170 bin insanın sorumluluğu var. Hiç kimseden çekincemiz yok. Tek derdimiz vatandaşımızın sorunlarına acil çözüm bulmak olacak. Siz söyleyeceksiniz, biz yapacağız. Geçici değil, kalıcı çözümler bulacağız.Biz büyük düşünüyoruz. Bodrum´un geleceğini planlıyoruz. Çocuklarımıza nasıl bir Bodrum bırakmamız gerekiyorsa, öyle çalışacağız” dedi.

TURGUTREİS´TE ŞÖLEN GİBİ SEÇİM OFİSİ AÇILIŞI

ARAS: BODRUM´U KURTARMAK İÇİN KOLLARI SIVADIK

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Turgutreis seçim ofisinin açılışını muhteşem bir kalabalıkla birlikte yaptı. Yüzlerce kişinin katıldığı açılış, adeta şölene dönüştü.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Turgutreis seçim ofisinin açılışını coşkulu bir kalabalıkla birlikte yaptı. Turgutreis eski belediye binası önündeki miting alanında vatandaşlara seslenen Aras, Turgutreis konuşmasında, 1 Nisandan sonra Turgutreis´te hayata geçireceği projelerin müjdesini verdi. Seçim ofisi açılışına, CHP´nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan´ın destek mesajları renk kattı. İmamoğlu “Ahmet Aras´la Bodrum dünyada hak ettiği yere gelecek, Bodrum kazanacak” derken, Özkan da “Yolun açık olsun Ahmet Başkan” diyerek Bodrum´u selamladı.

Bodrumlu sanatçı Reha Ergene´nin mini konseriyle başlayan seçim ofisi açılışı şölen havasında geçti. Bodrum Belediyesi meclis üyesi adayları ve CHP ilçe örgütünün tam kadro katıldığı açılışta konuşan Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras sorunlarıyla beraber büyüyen, dağları tepeleri, kıyıları işgal edilen Bodrum´u kurtarmak için yola çıktıklarını belirterek “Bodrum´da tertemiz bir sayfa açıyoruz. Bodrum 1 Nisandan sonra rantın değil, halkın belediyesi olacak” diye konuştu. 

Bodrum´da dev gibi yatırımların başladığını müjdeleyen Ahmet Aras, bunlardan birinin de Turgutreis´e yapılacak atık su arıtma tesisi olduğunu söyledi. “Bugüne kadar ikinci planda kalan Bodrum´un en kalabalık nüfusa sahip mahallesi olan Turgutreis´i el üstünde tutacağım, bunun sözünü veriyorum.” diyen CHP Adayı Aras, vatandaşlara “1 Nisandan sonra biz susacağız, siz konuşacaksınız. Siz emredeceksiniz biz yapacağız.” diyerek seslendi. Aras, Turgutreis´e kapalı Pazar yeri, düğün salonu ve modern bir halk plajı kazandıracağını belirterek şöyle devam etti:

“Bir yandan altyapı sorununuz kalıcı olarak çözülürken, biz de belediye olarak Turgutreis´in çehresini düzelteceğiz. Çöp yığınları, bozuk yollar, kaldırımlar görmeyeceksiniz. Turgutreis´te çalışan kadınlarımız için belediye kreşi, gençlerimiz için kapalı spor salonları yapacağız. Çocuklarımız ve kadınlarımız için kültür ve sanat merkezi oluşturacağız. İslamhaneleri´nde yıllardır çözüm bulunamayan, ölümlü kazalara neden olan yol sorununu en kısa zamanda çözeceğiz. Çocuklar, orada lağım suları içinde oynuyorlar. Yine de bizden park, halı saha istiyorlar. Size söz veriyorum,  İslamhaneleri´ni o lağım sularının içinde yaşatmayacağız. Peksimet´lilerin de gönlü hoş olsun. Oraya da hizmet götüreceğiz. Vatandaşın sağlığını tehdit eden sorunları çözdükten sonra Turgutreis´e güzel bir meydan ve çok güzel bir müze kazandıracağız.”

CHP Adayı Aras, Bodrum´da turizm sezonunu uzatmak için de kolları sıvadıklarını belirterek her mahalleye festival, fuar ve kongre gibi organizasyonlar kazandıracaklarını söyledi. “Halka dokunan belediyecilik yapacağız” diyen Aras, konuşmasında CHP örgütüne de seslenerek “Çok geç başladık, ama lider olarak devam ediyoruz. Hepinizle gurur duyuyorum. 31 Marta kadar gayretle çalışın, bizim dokunamadığımız kim varsa dokunun, bizi ve yapacaklarımızı anlatın” dedi.

Konuşmasının ardından halkla bir de selfie çeken Ahmet Aras, daha sonra CHP´nin meclis üyesi adayları ile birlikte halkı selamladı. Turgutreis seçim ofisinin kurdelasını ise CHP Muğla eski Milletvekili Akın Üstündağ, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte kesen Ahmet Aras, kendisiyle selfie çekmek isteyenleri de kırmadı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bodrum Ahmet Aras Enerjisi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler