Bodrum Bilnet Okullarında Eğitim Kesintisiz Devam Ediyor

Millî Eğitim Bakanlığı, içinde bulunduğumuz pandemiye karşı almış olduğu önlemler kapsamında 31 Mayıs tarihine kadar online eğitimi uzattı.

Günümüz standartlarına uygun bir eğitim anlayışına sahip Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi yaşanan süreci çok boyutlu olarak ele aldı ve ders anlatımından sınav uygulamalarına, rehberlik görüşmelerinden önemli gün kutlamalarına kadar öğretim sürecini dijital ortamdan başarıyla yürütüyor. Bu süreçte Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi, yöneticisinden öğretmenine kadar tüm ekibini kucaklayan bir plan hazırlayarak hem öğrencilerine daha verimli olmaya çalışıyor hem de verdikleri canlı dersleriyle öğrencinin eğitimine destek oluyor.

 

 

Süreci iyi değerlendirmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen ve hazırladıkları planın ayrıntılarını açıklayan Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi Müdürü Filiz ŞEN, “Planlarımızda ilk ve öncelikli hedefimiz gerek öğrenci gerekse velilerimizin içinde bulunduğu kaygı ve korku durumunu sağlıklı bir zemine oturtmak oldu. Öğrencilerimizin gündeminin eğitim olmasından ödün vermemeli ve öğrenciyi öğretmeni canlı olarak karşılaştırmalıydık. 21.yüzyılın gençlerine hitap ettiğimizin bilincindeyiz. Onların farklılaşan ihtiyaç ve beklentilerine yanıt verecek bir öğretmenlik ve öğrenme modeline doğru kendimizi geliştiriyoruz. Öğretmenliğin yüksek teknoloji kullanabilmeyi içeren, çok yönlü donanım gerektiren çok kritik bir meslek haline geldiğini görüyoruz, sorumluluğumuzun farkındayız. Bütün bunların yanında söz konusu konuları gençlerin kariyer planlama süreçleriyle de ilişkilendiriyoruz. Her hafta bir konuğu sanal okulumuza davet ediyoruz, dijital toplumun medya okuryazarlığından tutun da iklim ve doğa sorunlarından gelecekte önemi çok fazla artacak tarım ve hayvancılık konularına kadar birçok şeyi gençlerle beraber öğrenip tartışıyoruz.” dedi.

 

Uzman Konuklardan Bilnetli Gençlere Tavsiyeler

Pandemi günlerini eğitim fırsatına dönüştürmeye gayret eden Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi öğrencilerini uzman konuklarla buluşturuyor. Bilnet Okullarının bu haftaki konuğu Bodrum Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri, Medya Okuryazarlığı Uzmanı Serkan CEYLAN oldu.  Serkan CEYLAN, gençlerle konuşmasında özellikle içinde bulunduğumuz süreçte çok fazla bilgi kirliliği olduğunu, yararlı linkleri izlemenin, dil eğitiminin, dünyaya açık olmanın, dünyadaki gelişmeleri takip etmenin önemini vurguladı. CEYLAN ayrıca, dijital dünya gerçek dünyanın yerini hiçbir zaman alamayacağını, dijital dünyanın gerçek yaşamı şekillendirmede ve amacımıza giden yolda destekleyici bir araç olabileceği söyledi.

 

Öğretmen ve veliler 'Online Veli Toplantısı'nda buluştu

Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi, öğrencilerine yönelik yaptığı başarılı uygulamaları yanı sıra pandemi sürecinde velilere süreçle ilgili düzenli olarak bilgi veriyor. Covid-19 tedbirleri nedeniyle uzaktan eğitimin verildiği okullarda, velilere yönelik de çalışmalar yapılıyor. Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi yönetimi, bu süreçte gerçekleştirilen eğitim, salgın önlemleri ve öğrencilerin durumunu görüşmek üzere velilerle video konferans yöntemiyle toplantı düzenledi. Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi Müdürü Filiz ŞEN, yaptıkları veli toplantısından aldığı dönütler ışığında sürece hem öğrencinin hem ailesinin hem de öğretmenlerin uyum sağladığını ve herkesin birbirine olan özlemleri dile getirip eğitim öğretim adına sürecin gidişatından son derece memnun olduklarını belirtti.