Bodrum Belediyesi Araçları Dezenfekte Ediyor

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, COVİD-19 önlemleri kapsamında, araçları ücretsiz ilaçlamaya başladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı korona virüs tehdidine karşı Bodrum Belediyesi tarafından alınan önlemler kapsamında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bodrum sınırları içinde bulunup da dışarıda hizmet vermek zorunda olan ticari araçların ve kişilere ait özel araçların dezenfeksiyon ve ilaçlama işlemleri, Konacık Gaz Deresi mevkiindeki Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde ücretsiz olarak yapılmaya başlandı. 45 dakika içinde yaklaşık 80 araç dezenfekte edildi. Saat 09:00’da başlayan dezenfektasyon işlemleri 17:00’a kadar devam edecek.

İşlemleri yerinde takip eden temizlik işlerinden sorumlu Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz yaptığı açıklamada;

Bodrum Belediye Başkanımız  Sayın Ahmet Aras’ın talimatları doğrultusunda, Bodrum sınırları içerisinde bulunan, faaliyetine devam etmek zorunda olan tüm ticari, toplu taşıma araçları ve diğer özel araçlar, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak araç ilaçlama faaliyetine başlandı. Yaklaşık 45 dakika içerisinde yaklaşık 80 aracımız ilaçlanmıştır. Bununla ilgili bir ihtiyaç olduğu geçtiğimiz hafta içerisinde ortaya çıktı. Hafta sonu emekçi kardeşlerimin çalışmaları doğrultusunda bir sistem oluşturuldu. Makinelerimiz ve ilaçlarımız temin edildi. Bodrum’daki tüm araçları bu hizmeti ücretsiz olarak vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bedava araç dezenfektesine akın ettiler

Bodrum Belediyesi tarafından ücretsiz araçlar dezenfekte edildiğini duyan vatandaşlar, araçlarına dezenfekte yapılan Temizlik İşleri Müdürlüğü önünde uzun araç kuyrukları oluşturdu.
Dezenfekte işleminin bedava olduğunu duyan vatandaşlar Temizlik İşleri Müdürlüğüne akın etti, 10 saate 4 bin 600 araç dezenfekte eden ekipleri otomobil, minibüs, otobüs, kamyon ve tırları bile dezenfekte etti.
Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde olduğu gibi Bodrum’da da Korona virüs (Covit - 19) için önlemler hızı bir şekilde artmaya başladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafında Bodrum’daki araçların ücretsiz olarak dezenfekte işlemi yapılması için düğmeye bastı. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz tarafından yürütülen dezenfekte işleminde yaklaşık 1 saat içerisinde 420 araç dezenfekte edildi. Ücretsiz dezenfekte işlemini duyan vatandaşlar ise araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturdu. Taksi ve minibüslerin yoğunlukta olduğu görülen temizlik işleminde otobüsler, tır ve iş makineleri dezenfekte edildi. Vatandaşlar durumdan çok memnun olduklarını belirerek Bodrum Belediyesine teşekkürlerini sundu.
Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ise Bodrum’daki tüm araçların dezenfekte işlemi yaptırdıklarını belirterek “Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından kurulan kriz masasının aldığı karar doğrultusunda bir ihtiyaç tespit ettik bu durumla ilgili. Vatandaşlarımızdan dışarı çıkması gereken ve işe araçlarıyla gitmek zorunda olan halkımızın araçlarını dezenfekte işlemi yaptırıyoruz. Bu işlemi ücretsiz olarak Bodrum sınırları içerisinde bulunan ve araç kullanması gerek olan vatandaşlarımızın araçlarını dezenfekte ediyoruz. Bodrum sınırları içerisinde toplam araç sayısı 60 bin araç bulunuyor. Böyle bir hizmet veriliyor diye araçlarını kullanmayan vatandaşların sırf bu işlem için buraya gelmeleri uygun eğil. İşleri araçları ile olan vatandaşlarımızın getirmeleri daha uygun olur. Çünkü en steril ortam kendi evinizdir. Bu yüzden vatandaşlarımız işleri olmadıkça zorunlu olmadıkça evde kalmaları daha uygundur.