Baştuğ, Fakıbaba´ya Sorunları İletti

Muğla Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Baştuğ, Milas Tarım Fuarına katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba´ya Muğla´lı çiftçilerin sorunlarını içeren kitapçık verdi.

Milas Tarım Fuarı açılışı için Muğla´ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Milas Ziraat Odası ziyareti esnasında Muğla Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Menteşe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ tarafından kendisine Muğlalı çiftçilerin sorunlarını içeren kitapçık verildi.
Her ilçe çiftçileri ile ayrı ayrı yapılan çalışmalarda ortaya çıkan sorunlar bir kitapçıkta toplandı. Bölgesel sorunların ayrı ayrı ele alındığı kitapçıkta bu sorunların çözümü noktasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba´dan yardım talep ettiğini açıklayan Baştuğ, ?Muğla bir turizm kenti oldu kadar aynı zamanda bir tarım kenti. Örtü altı üretiminde Türkiye´nin en önemli üretim merkezlerinden birisi. Narenciye konusunda da ilk sıralarda yer alıyor. Üretimin olduğu yerde elbette sorunlar da yaşanıyor. Bu sorunları Muğla Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu olarak tek kitapçık topladık. Muğla Ziraat Odaları olarak yerel ölçekteki sorunların dışında çözüme kavuşması amacıyla Sayın Bakanımıza sorunlarımızı içeren kitapçık verdim? dedi.