Başkan Aras Basın Mensupları Ve Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Başkan Aras, “Bodrum´da her şeye müdahil olacağız. Yani bu bizi ilgilendirmez diye bir şey yok arkadaşlar. Biz her şeye müdahiliz” dedi.
Tarih: 10.4.2019 10:14:01/ 199okunma / 0yorum

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediye olarak hazırladıkları proje ve çalışmaları değerlendirerek yeni süreç ile ilgili bilgileri paylaşmak amacıyla Bodrum´da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

 

Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından Trafo Bodrum´da düzenlenen basına özel davete, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras başta olmak üzere Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Turgay Kaya ve Ummahan Yurt ile Bodrum´da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı. Konuklarına hoş geldiniz diyerek her biriyle tek tek ilgilenen Başkan Aras, özellikle yerel seçim sürecinde vermiş oldukları destek için basın mensuplarına teşekkür etti. Yerel seçimlerin ardından yeni süreç ile ilgili değerlendirmelerini paylaşarak, Bodrum genelinde belediye olarak yapılmaya başlanılan çalışmalar ve planladıkları projelerinden bahsetti.

 

“Asıl işimiz bundan sonra başlıyor”

Başkan Aras, katılımları için herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Sizleri burada bir arada görmek çok güzel. Tam bir basın ordusu olmuş burası. Bodrum´da çok şanslıyız sizler gibi arkadaşlarla hep bir arada olduğumuz için ve birlikte çalışma imkanını bulduğumuz için. Çok büyük emekleriniz var, bizlere çok büyük destek oldunuz. Seçimlerde bizleri en iyi şekilde anlattınız. Projelerimizi ve anlayışımızı bütünüyle kamuoyuna yansıtmaya çalıştınız. Bunun için sizlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Çok güzel bir süreç geçirdik ve seçimleri de zaferle sonuçlandırdık. Asıl işlerimiz ise bundan sonra başlıyor. Zafer dedik ama aslında bu bir başarıdır. Asıl zafer, bundan sonra yapacağımız işlerle olacak. Çalışmalara başladık, sizler de takip ediyor, kamuoyuna bunları duyuruyorsunuz. Çok kararlı çok cesur olarak bundan böyle hep var olacağız.  Tamamen yasalar çerçevesinde, yasalar neyi gerektiriyorsa, her konuda; Bodrum´un, çevremizin, halkımızın menfaatleri konusunda, her zaman halkın yanında olacağız. Her zaman kamu yararını gözeteceğiz aldığımız bütün kararlarda ve bunu da zaten takip ediyorsunuzdur. Sizlerin çok önemi var. Bizim yanımızda olarak bizim gücümüzü artıracaksınız diye düşünüyorum. Hatalar yaptığımızda da bizi eleştirmek en doğal hakkınızdır. Sizlerin görevi bu, bizleri doğru yönlendirmek, yaptığımız hataları göstermek ve kral çıplak demek. Basının bu en doğal görevidir. En yakın arkadaşım bile olsa beni eleştirebilir arkadaşlar, hiç önemli değil. Yeter ki doğru yola sapalım eğer ki hata yapıyorsak. Eğer yanlış düşündüğünüzü düşünüyorsak da biz hemen size bunun açıklamasını yaparız. Kaleminizi hiç korkarak tutmayın, eliniz hiç titremesin. Bizler herkese eşit mesafede duracağız. Net bir şekilde bunu söyleyebilirim. Hiç kimseyi ayırmayacağız ve beni eleştirdi diye -dönem basını, dönem gazetesi- gibi kesinlikle böyle bir şey yaşamayacağız bu süreçte. Ve hiç eleştirdi ya da övdü diye bunlara da bakmayacağız. Basına her zaman eşit mesafede duracağız” dedi.  

 

“Biri özellikle kaçak yapılaşmaya dur demeliydi, kasabaya bir deli lazımdı, o da geldi!”

Kaçak yapıların üzerine ciddiyetle gideceklerini ifade eden Başkan Aras, “Bundan sonra özellikle geçen meclis toplantısında da bahsettiğim gibi kaçak yapıların üzerine daha ciddiyetle gitmeyi planlıyoruz. Özellikle İmar Barışı konusunda yapılan yanlışlar, şu anda Bodrum´u teslim almak üzere. Biz de bununla ilgili büyük bir kampanya başlattık. Kaçak yapılaşma ile mücadele kampanyası, bir seferberlik oluşturduk bunun için. Sizlerden büyük destek istiyorum çünkü biz gerçekten arı kovanına çomak sokacağız arkadaşlar. Ben bunu sadece gidip de gariban vatandaşa değil -size haberleri de gelir önümüzdeki süreçte- büyük projelere de aynı şekilde yaklaşacağız. Onlara da çomak sokacağız. Başladık zaten. Eğer Bodrum´un yağmalanmasına, talan edilmesine izin verirsek, o zaman zaten görevimizi yapmamış, suiistimal etmiş ve ihmal etmiş oluruz. Bu konuda tüm arkadaşlarım da aynı fikirdeler. Hiçbir şekilde kimseyi dinlemeyeceğiz. Ama bize başka türlü zarar vermek isteyenlere karşı da en büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Bizleri doğru yansıtacaksınız ve şunu da özellikle söylemek istiyorum; kaçak yapılaşma ile ilgili imarda ve zabıtada ciddi bir ekip kuruyoruz, bu ekip çok güçlü olacak. Kaymakam beyle de görüştüm. Ondan da büyük destek alacağımızı biliyorum ve sizler de bizim yaptığımız müdahalelerde yanımızda olup bunları bütün herkese bütün Türkiye´ye ifşa edeceğiz. Kaçak göçek yapanlar rant elde eden insanlar, her kim olurlarsa olsunlar -onların da biliyorsun zaten çoğunu- ben hiçbir şekilde durmayacağım. Sonuna kadar, Bodrum´un değerleri için, kültürel, sanatsal değerleri için, tarihi geçmişi için, insanları için sonuna kadar avazım çıktığı kadar bağırmayı planlıyorum. Burada da benim tabii ki en büyük destekçim sizler olacaksınız. Bu konuda da lütfen hiç kimsenin baskısına boyun eğmeyin.  Biz de aynı şekilde sizin yanınızda olacağız. Bu tür olaylarda belki sizi baskı altına almak isteyenler olabilir. Eğer biz bu işi şu anda bırakırsak Bodrum´un nereye gideceğini kestiremiyoruz. Bodrum´da iki katlı otellerin yerine 4-5-6 katlı otel yapmaya başlandı. Bu kadar da fütursuzluk olmaz artık. Buna birinin dur demesi lazımdı, kasabaya bir deli lazımdı o da geldi arkadaşlar. Bizler meclisimiz, başkan yardımcılarımız, personelimiz ve görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız ile tamamen bu işe motive olmuş durumdayız. Ve onların da arkasında duracağım sonuna kadar. İmar müdürümüz, fen işleri müdürümüz, zabıta müdürümüz… Onların da sonuna kadar arkanızda arkasında duracağız. Onların ezilmesine izin vermeyeceğiz, yanlış yapmalarına da kesinlikle izin vermeyeceğiz.” dedi.

 

İşgaliye konusunda ciddi tedbirler aldıklarını ifade eden Ahmet Aras, “İşgaliye konusunda, çevre kirliliği, deniz kirliliği konusunda, tabela alt yapı, üst yapı, doğanın katledilişi, ağaçların kesilmesi, hayvanlara verilen zarar yani Bodrum´da bütün her şeyde; turiste yapılan müdahaleler, kötü davranışlar konusunda da.  Esnafımız ile de konuşacağız. Kısacası her şeye müdahil olacağız. Bu bizi ilgilendirmez diye bir şey yok arkadaşlar. Her şeye müdahiliz biz. Neyzen Tevfik Caddesi için bugün emir verdim ekiplerimize, çekin ve bütün işgaliyeleri toparlayın dedim. Cumhuriyet Caddesine sıfır işgal, Kale Caddesine sıfır işgaliye dedik. Kesinlikle buna müsamaha göstermeyeceğiz. Ne olursa olsun, kim olursa olsun. Bodrum´un ekonomisine, turizmine, doğasına çevresine zarar veren hiçbir şeye izin yok arkadaşlar. Belediyemizde de bir yapılanmaya gidiyoruz. Çok güzel hazırlıklarımız var şu anda. Onları da yaptıktan sonra zaten sizler de hissedeceksiniz, göreceksiniz. Belediyenin mali tablosunu da şu anda internete koyduk şeffaflık gereği. Oradan takip edebilirsiniz aynı zamanda, tabelalara da bunu fiziki olarak asacağız. Artık herkes her şeyi bilecek arkadaşlar. Gizli kapaklı hiçbir şey kalmayacak. O yüzden de bana kimse dokunamayacak. Ben, halkın desteğini aldıktan sonra hiçbir şekilde bize kimse etki edemez diye düşünüyorum. Tekrar tekrar sizlere katıldığınız için teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

 

Muhtarlardan Başkan Aras´a hayırlı olsun ziyareti

 

31 Mart yerel seçimleri sonrası görevlerine başlayan Bodrumlu muhtarlar, önceki dönemlerde görev yapmış eski muhtarlar ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, Bodrumlu mahalle muhtarları ve geçmiş dönem mahalle muhtarları katıldı. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz ile Bodrum Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Nilay Karamustafaoğlu´nun da eşlik ettiği ziyarette muhtarlar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras´ı tebrik ederek görevinde başarılar diledi.

 

Başkan Aras: “Sizleri sık sık ziyaret edeceğiz, mahalle toplantıları düzenleyeceğiz”  

Yerel seçimlerin ardından görevlerine başlayan muhtarlara hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Aras ise, “Karşılıklı uyum içinde çalışacağımız yeni bir döneme giriyoruz. Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini dinlemek, onları bize iletmek için mahallelerimizde aktif olarak dolaşacak olan halkla ilişkiler ekipleri kuruyoruz. Ben de sizleri sık sık ziyaret edeceğim. Bütün mahallelerimizi dolaşarak mahalle toplantıları düzenleyeceğiz.  Hem sizleri hem de vatandaşlarımızı birebir dinleyeceğiz. Notlarımızı alarak, projelerimizi onlar ile uygun bir şekilde gerçekleştireceğiz. Aciliyeti olan işleri ise hemen gerçekleştireceğiz. Diğer işlerimizi de belli bir plan program dahilinde, belli bir tarih aralığında gerçekleştireceğiz. İnşallah 5 yıl içerisinde hiçbir mahallemizde belediyemizin hizmetleri ile ilgili eksiğimiz kalmayacak. Bizler bunun için çalışmaya başladık” dedi.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
D-Marin Turgutreis, ‘En Çok Atık Pil Toplama´ Yarışmasında Dereceye Girdi
D-Marin Turgutreis, ‘En Çok Atık Pil Toplama´ Yarışmasında Dereceye Girdi
D- Marin Göcek 48 Kilo, D-Marin Turgutreis 47 kilo atık pil toplayarak çevreye olan duyarlılığını bir kez daha kanıtladı.
“Bodrum Ailem Kart” Ayrıcalıklar Sunuyor
“Bodrum Ailem Kart” Ayrıcalıklar Sunuyor
Bodrum Amerikan Hastanesi´nden Özel Uygulama
Bodrum´da Taş Evde Çıkan Yangın Korkuttu
Bodrum´da Taş Evde Çıkan Yangın Korkuttu
Bodrum´da bir taş evde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.
Bodrum´da Turizm Haftası Etkinlikleri
Bodrum´da Turizm Haftası Etkinlikleri
Bu yıl 43´üncüsü düzenlenen Turizm Haftası, Bodrum´da da etkinliklerle kutlandı. Bodrum´daki tarih ve kültür varlıklarını, önümüzdeki dönemde yeniden tartışmaya açacaklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bütün yarımadamızı tek tek değerlendirerek turizmle buluşturacağız” dedi.
Balık Avı Tutkusu Hastanede Bitti
Balık Avı Tutkusu Hastanede Bitti
Milas´ın Güllük Körfezi´nde meydana gelen olayda, zıpkınla balık avlamak için denize giren ve kaybolan bir vatandaş, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bulundu.
Bodrum Bodrum Ziraat Odası Toplandı
Bodrum Bodrum Ziraat Odası Toplandı
30 mahalleyi kapsayan tarımsal kalkınma koop. Ve Süs Bitkileri Birliği Kurulması konularında bilgi verildi
Şişme Lastik Botta 15´i Çocuk 41 Mülteci Yakalandı
Şişme Lastik Botta 15´i Çocuk 41 Mülteci Yakalandı
Muğla´nın Bodrum ilçesi Yalıkavak açıklarında Suriye, Mısır ve Filistin uyruklu 41 düzensiz göçmen yakalandı.
Fen İşleri Ekipleri Çalışmalara Devam Ediyor
Fen İşleri Ekipleri Çalışmalara Devam Ediyor
Bodrum Belediyesi tarafından yarımada genelindeki çeşitli mahallelerde yürütülen çevre düzenleme ve asfalt çalışmaları hızla devam ederken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da çalışmaları yerinde inceledi.
İspanya´da Çalındı, Muğla´da Yakalandı
İspanya´da Çalındı, Muğla´da Yakalandı
İspanya´da bir limandan çalınan motor yat, Milas´ın Güllük limanında yakalandı
Başkan Ahmet Aras Muhtarları Dinledi
Başkan Ahmet Aras Muhtarları Dinledi
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Bodrum´da 56 mahallede görev alan muhtarlar ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Gölköy´de Deniz Dibi Temizliği
Gölköy´de Deniz Dibi Temizliği
Bodrum Belediyesi´nin beş yıldır sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi “Denize en çok MAVİ yakışır” Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmalarına bu hafta Gölköy Mahallesi´nde devam edildi.
Bodrum´da Kiralık Araçla Hırsızlık
Bodrum´da Kiralık Araçla Hırsızlık
Bodrum´da Kiralık Araçla Hırsızlık 3 Şüpheli Tutuklandı
Başkan Aras´tan “Bir Dünya Çiçek” İle Eğitime Destek
Başkan Aras´tan “Bir Dünya Çiçek” İle Eğitime Destek
Başkan Aras; Türk Eğitim Vakfı´nın "Bir Dünya Çiçek" projesine attığı imza ile gençlere eğitim desteği sağlayacak.
Ekipler Yavru Kedi İçin Seferber Oldu
Ekipler Yavru Kedi İçin Seferber Oldu
Bodrum´un Kumbahçe Mahallesinde bulunan bir demir mazgalın altında sıkışan yavru kediyi itfaiye ekipleri kurtardı.
Mavi Çizgi  Polis Teşkilatı Kuruluşunun 174.Yılını Kutladı
Mavi Çizgi Polis Teşkilatı Kuruluşunun 174.Yılını Kutladı
Mavi Çizgi Çocuk Yaşam ve Sanat Köyü Kurucu Aile Danışmanı Gülgün Esen Akdaş Polis Teşkilatı kuruluşunun 174.yılı nedeniyle bir açıklama yaptı.
Görüntü Kirliliği Oluşturan Tabelalar Kaldırılıyor
Görüntü Kirliliği Oluşturan Tabelalar Kaldırılıyor
Bodrum Belediyesi ekipleri, çevrede görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla yol kenarlarında, cadde sokak aralarında bulunan ve çevre kirliliğine neden olan tabelaları kaldırıyor.
Beton Mikserinin Çarptığı Motosikletli Kadın Hayatını Kaybetti
Beton Mikserinin Çarptığı Motosikletli Kadın Hayatını Kaybetti
Bodrum´da yaşanan feci kaza güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi
Başkan Aras Bodrum Çarşı Esnafı İle Bir Araya Geldi
Başkan Aras Bodrum Çarşı Esnafı İle Bir Araya Geldi
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Çarşı esnafı ile bir araya geldi.
Bodrum´da Denizin Rengi Değişti
Bodrum´da Denizin Rengi Değişti
Muğla´nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde başlayan ve saatteki hızı 60 kilometreye kadar ulaşan fırtına etkili oluyor. Fırtına ve yağmur nedeniyle denizin rengi ise kahverengiye büründü.
Bodrum Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Bodrum Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Ahmet Aras Başkanlığında ilk meclis toplantısı, Herodot Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Bodrum Şehitlerinin Adı Sonsuza Kadar Yaşayacak
Bodrum Şehitlerinin Adı Sonsuza Kadar Yaşayacak
Başkan Aras´ın Duygusal Anları
Deniz Dibi Temizliği Küçükbük Ve Gündoğan´da Devam Etti
Deniz Dibi Temizliği Küçükbük Ve Gündoğan´da Devam Etti
Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Deniz Dibi Temizlik” etkinliği bu hafta Gündoğan ve Küçükbük mahallelerinde gerçekleşti.
Torbacı Molly´den Kaçamadı
Torbacı Molly´den Kaçamadı
Muğla´nın Bodrum ilçesinde bir aracı arayan polis ekipleri narkotik köpeği Molly hasas burnu sayesinde uyuşturucuları buldu.
Bodrum´da Fuhuş Operasyonu: 5 Gözaltı
Bodrum´da Fuhuş Operasyonu: 5 Gözaltı
Bodrum´da gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda 1´i kadın 4 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan 4 kişi adli kontrollü serbest bırakıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sözler kalpten çıkarsa kalbe kadar ulaşır, ağızdan çıkarsa kulaktan öte gidemez.

-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler