Aras: Siz Belediyeye Gelmeyeceksiniz, Biz Size Geleceğiz
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçim çalışmaları kapsamında, beraberindeki Meclis üyesi adayları ve partililer ile Bodrum Limanı ve Türkkuyusu Mahallesi´ndeki esnafları ziyaret etti.
Tarih: 6.3.2019 10:00:43/ 661okunma / 0yorum

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçim çalışmaları kapsamında, beraberindeki Meclis üyesi adayları ve partililer ile Bodrum Limanı ve Türkkuyusu Mahallesi´ndeki esnafları ziyaret etti. Hemen her esnafın elini sıkıp, hatırını soran Aras, Bodrum´da kronikleşen sorunlara ilişkin yapacaklarını anlattı. Bodrum´un çok önemli bir turizm kenti olduğunu ve büyük küçük tüm iş insanlarının öncelikle turizmden kazandığını vurgulayan Aras, “ Turizm  ekonomisini geliştirmek ve yaşanabilir bir kent yaratmak için öncelikle merkezden başlayarak tüm mahallelerimizdeki eski kent (old town) dokusunu ortaya çıkaracağız.  Bodrum´u mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak ele alarak kanalizasyon, elektrik, su, yol, kaldırım, aydınlatma, bisiklet yolu gibi altyapı eksiklerini tamamlamak için öncelikle Büyükşehir Belediyemiz ve ilgili tüm kurum kuruluşlarla işbirliği yaparak çalışmalara hemen başlayacağız. En acil gündemimiz bu olacak.” dedi.

Vatandaş ve esnafın öncelikle altyapı, yol ve otopark gibi sorunları yaşadığına dikkat çeken Aras, “Bodrum´da birlikte yapmamız gereken çok iş, ulaşmamız gereken çok fazla hedef var. Hep ifade ettiğim gibi genç, dinamik bir ekip ve sizlerle bunu  başaracağız. Kent tasarımına ilişkin birçok düşüncemiz var. Büyükşehir Bodrum ayrımı olmayacak. Biz bir bütünüz. Daha önce de söylemler böyleydi ama şimdi eylemler de o doğrultuda olacak. Önce altyapı, daha sonra üst yapı çözüme kavuşacak. Kentimize yapılacak her hizmetten sorumlu olacağız. Bodrum´u daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz.” diye konuştu.

CHP Bodrum Adayı Ahmet Aras, aynı gün Oasis Alışveriş Merkezi´ne giderek buradaki esnaflarla da görüştü. Aras, “Belediye Başkanına ulaşamıyoruz, Belediye kapılarında bekletiliyoruz” diyen vatandaşlara “Bizim işimiz yöneticilik. Size söz veriyorum, bundan sonra siz belediyeye gelmeyeceksiniz, biz size geleceğiz” diye cevap verdi. Yöneticilikten geldiğini ve bürokrasiyi çok iyi bildiğini vurgulayan Aras, “Her sorunun çözümü var. Önce Belediyeyi kurumsallaştıracağız, sonra birimlere yetki paylaşımını yapacağız. Asla ayrımcılık, ötekileştirme olmayacak. Tamamen şeffaf, ulaşılabilir ve paylaşımcı bir yerel yönetim anlayışını Bodrum´a kazandıracağız. Bundan böyle ‘ben yaptım oldu´ zihniyeti Bodrum´da olmayacak. Size bunu taahhüt ediyorum” ifadelerini kullandı.

BODRUM´UN KAYBEDECEK ZAMANI YOK

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´un kanaat önderleriyle de görüşmeler yapıyor. Bodrum´da alt ve üst yapı başta olmak üzere hem belediyecilik hizmetlerini hem de kent mimarisinin de dahil olduğu şehir ve bölge planlamasına dair projelerini, akademisyenler ve konunun uzmanlarıyla istişare ederek oluşturan Aras, bir yandan seçim gezilerini sürdürüyor  diğer taraftan da proje paydaşlarıyla görüşüyor.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum´da yaşayan ODTÜ´lü akademisyenlerle bir araya geldi. Bodrum´da kentleşme ve mimari estetik konularında görüş bildiren uzmanlarla projelerini masaya yatıran Aras, “Gelişmenin önüne kimse geçemez. Bir bölgeye imar da gelir, inşaat da yapılır. Ama önemli olan kentin karakteristik özelliklerini kaybetmeden büyümesidir. Eğer siz bir yerde turizm yapıyorsanız, kendi kültürünüzü yansıtmak durumundasınız. Bizim yapmak istediğimiz tam olarak bunu hayata geçirmek.  Kaybedecek zamanımız yok. Kamuda yıllardır kazandığım tecrübe, bilgi birikimi; Bodrum´da üyesi olduğum sivil toplum örgütlerinde aldığım görevler ve gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde Bodrum´un sorunlarını ve ihtiyaçlarını çok iyi biliyorum. Bunları çözecek irade ve ekibe sahibim.” diye konuştu.

GENÇLER BODRUM´UN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYOR

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, daha sonra Bodrum Ticaret Odası-BODTO´da Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümü öğrencilerinin, Bodrum Yarımadası´na yönelik çalışmalarının sergilendiği sunuş ve sergi açılışına katıldı. Bodrum Yarımadası´nın 2035 yılına yönelik "Gelişme Senaryoları" ve Çevre Düzeni İmar Planı çalışmalarının sonuçlarını inceleyen Aras, “Bu çalışma, Bodrum için bir el kitabı ve bizler için de yol haritası olabilecek nitelikte. Tüm katkıda bulunan öğrencilerimize ve akademisyenlerimize Bodrum halkı adına yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

ARAS: BODRUM BELEDİYESİNDE TEK BİR KİŞİ BİLE İŞTEN ÇIKARILMAYACAK

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, 31 Mart seçimlerinden sonra bazı belediye çalışanlarının  işten çıkarılacağına yönelik söylentilerin yersiz ve maksatlı olduğunu belirterek “Biz göreve geldiğimizde hiçbir kardeşimizin işinden edilmesi asla ve asla söz konusu değildir” dedi.

İLK İŞİMİZ PERSONELİN ÖZLÜK HAKLARINI İYİLEŞTİRMEK OLACAK

Bodrum Belediyesi´nin her biriminde, her kuruluşunda görev yapan personele sahip çıkacaklarını söyleyen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, "Tüm belediye personelimiz gönlünü ferah tutsun. Bazı art niyetli çevreler, seçimden sonra belediye çalışanlarımızın işten çıkarılacağına yönelik söylentilerle ortalık bulandırmaya çalışıyor. Biz emeğin de emekçimizin de değerini herkesten daha iyi biliriz.  Göreve geldiğimizde tek bir personel bile işten çıkarılmayacak.” dedi. Aras, “Söylentilerin tam aksine ilk işimiz Bodrum Belediyesi personelinin özlük haklarını iyileştirmek olacak. Biz Bodrum için kolları sıvadık. Bodrum´da büyük bir değişim yaratmak için yola çıktık. Bu yolda her çalışanımıza ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

“Bizim tek amacımız Bodrum´a en iyi hizmeti sunmak ve belediye hizmetlerini vatandaşın ayağına kadar götürmek” diyen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Her yerde söylüyorum. İlk işimiz belediyeyi kurumsallaştırmak olacak. Tam donanımlı, şeffaf, paylaşımcı, asla ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen, tüm vatandaşlarına eşit mesafede bir belediyecilikle Türkiye´ye örnek olacağız. Bunun için her çalışanımıza, her vatandaşımıza ihtiyacımız var. Biz gücümüzü sermayeden, hükümetten almıyoruz. Biz gücümüzü sizden, Bodrum´dan alıyoruz. Bodrum´da birlikte yapmamız gereken çok iş, ulaşmamız gereken çok fazla hedef var.”

ARAS: ACI OT FESTİVALİ BODRUM´U TANITACAK

 

BODRUM´UN OTLARI BU FESTİVALDE

 

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Ahmet Aras CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ve meclis üyeleri ile birlikte  Göltürkbükü Pazarı´nı ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Aras pazarda olan sosyal donatı eksikliklerinin en kısa zamanda tamamlanacağı sözünü verdi. Aras yaptığı konuşmada “Pazar yerimizde esnafımız ile konuştuk dertleştik, tuvalet ve çay ocağı gibi eksiklikleri olduğunu öğrendim. İsteklerinde çok haklılar acil olarak bu sorunu çözüme kavuşturacağız” dedi.

 

Göltürkbükü pazarındaki yöresel üreticileri ve özellikle yörenin otlarının bulunduğu tezgahları gezen Aras 9-10 Mart tarihlerinde Ortakent Köyiçi´ nde düzenlenecek olan Acı Ot Festivali´ nin de yöresel ürünlerin ve değerlerin tanıtılmasında çok etkili bir festival olacağını belirterek “Ege´nin Bodrum´la bütünleşmiş yöresel lezzetleri, Bodrumlu ellerden size özel lezzet şöleni için bir arada olacak. Özenle seçilmiş tarifler, özenle seçilmiş doğal ürünler ve yöresel lezzetlerin yanı sıra el emeği göz nuru yöresel tasarım ve ürünler de festival kapsamında bulunacak. Üreticilerden seçilerek bir araya getirilen ürünlerin yer alacağı festival Bodrum´a renk getirecek. Yöresel değerlerimizin korunması ve gelecek nesillere taşınması açısından bu festivaller çok önemli” dedi. Aras festivalde Bodrum ve çevresinin lezzetli ve şifalı yöresel otları ve bitkiler ile doğal yöresel ürünler ile yapılmış tarifler,
kültürel aktiviteler ve eğlencelerin yer alacağını söyledi.

Ahmet Aras yöresel ürünleri satan köylü kadınlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..

Hz. Muhammed
Adamın biri varmış 2. dönem kurtarmış. :)

deneme
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler