Ali Öztürk Sosyal Medyadan Seslendi
Bodrum Belediye Başkan aday adayı Ali Öztürk sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu “Ben projelerimle geliyorum” dedi
Tarih: 5.11.2018 09:58:56/ 966okunma / 0yorum

Öztürk açıklamalarında “Bodrum Belediyesi´nin mevcut sosyal yardım uygulamaları geliştirilerek yaygınlaştırılacaktır. İhtiyaç sahibi hemşerilerimize yardımlarımızı evlerinde ulaştırmak yerine yeni yetenekler ve meslekler kazandırmaya da çok önem veriyoruz.
Yardıma muhtaç yurttaşlarımıza kuracağımız sosyal merkezlerde verilecek eğitimlerin yanı sıra ihtiyaçları da aynı merkezlerde karşılanacaktır.
Kurulacak gençlik ve kadın merkezlerimizdeki beceri veya eğitim kurslarına katılacak ihtiyaç sahibi Bodrumlular buralarda günlük temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra aileleri için hazırlanan yemekleri de evlerine götüreceklerdir.
Temel hedefimiz Bodrumlu muhtaç yurttaşlarımızı evlerinde yemek bekleyen insanlar olmaktan çıkarmaktır. Kendi üretimleri paraya dönüştüğünde bu merkezlerden hem kazanan hem de kazandıran insanlar olarak ayrılacaklardır.

Hentbol, Basketbol, Futbol başta olmak üzere Bodrum spor kulüpleri ulusal liglerde boy göstermeye başladı. Kısıtlı olanaklarla gelen bu başarıları taçlandıracak olan altyapıları Bodrum Belediyesi olarak sağlayacağımız kaynaklarla destekleyeceğiz.
Bodrum turizmden gelen cazibesini Eylül ve Mayıs ayları arasında devam eden liglerde boy gösterecek takımlarıyla spor sezonlarında da kullanacaktır. Bodrum her takımın gitmek isteyeceği cazibeye sahip bir deplasman olacaktır.

Bodrum´un tarihi sadece bugünden değil bilinen en eski kaynaklardan taranıp bir kent bilgi merkezi kuracağız. Bodrum´a ait her türlü coğrafi bilgi belge de hem kayıt altında hem de koruma altında tutulacaktır. Bu bilgi ve belgeye gereksinim duyanlar anında hızlı ve sağlıklı bir erişim sağlayacaktır.

Bodrum kıyılarındaki turizm tesisleri ve turizm adı altındaki tüm kıyıların işgali ne yazık ki, denizlerin de işgal edilmesi sonucunu doğurdu. Bodrum kıyılarından halkın dilediği yerden dilediği gibi denize girmesinin önündeki tek engel Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın verdiği izinler ve yaptığı uygulamalardır.
Bu gerçek ortadayken bunun sorumlusu olarak başta Bodrum olmak üzere ilçe belediyelerimiz sorumlu gibi gösterilmektedir.
Bu yanlış, hatalı ve talana yönelik uygulamalar yasal sınırlar içinde bir çözüme kavuşturulacaktır. Bodrum halkına denize girmek istediğinde müşteri gibi davranılmasının önüne mutlaka geçilecektir.

Bir kenti kent yapan meydanları, parklarıdır. Günümüzün kaçınılmaz sosyal medyalarında en çok fotoğraf paylaşımı bu parklardan ve meydanlardan yapılmaktadır.
Bir kente gitmeseniz de bir fotoğraftaki ikonik park görseli size orasının neresi olduğunu hemen belli eder. Bodrum´a yakışan ve yerel izleri taşıyan Yarımada Kentsel Parkları sosyal yaşamı yeniden şekillendirecek.

Bodrum´un artan ortalama nüfusuyla birlikte ihtiyaçları da çeşitlenmeye başladı. Bu ihtiyaçların Bodrum Belediyesi´ne şikayet benzeri yöntemlerle ulaşması yerine kurulacak ve sayıları artırılacak mahalle meclisleri aracılığıyla geliştirilmesi sağlanacak.
mahalle meclisleri ile birlikte çalışacağız.

Yarımadanın mimari karakterini oluşturan evlerimizin beyaz renk, düz dam, taş yapı ve teras kullanımı gibi özellikleri korunacak. Bunlar dünyada Bodrum dendiğinde akla gelen ikonik yapılardır ve bu bölge kültürünün alameti farikasıdır. Yerel gereksinimlerden ortaya çıkmış bölgenin malzemeleriyle kimliğini bulmuş bu binalar ve ustaları mutlaka yaşatılacaktır. Yeni yapılaşmalar da bu karakteristik özellikler aranırken çok katlı bina çözümü arayışlarıyla Bodrum´un tek tipleştirilmesinin önüne mutlaka geçilecektir.
Burada da temel ilkemiz ve çözüm arayışımız mutlaka kamu yararının gözetilmesi olacaktır.

Farkında mısınız artık çevremizdeki herkes Bodrum mandalinasını anlatıyor. Peki onu muhteşem lezzeti kim yaşatıyor? Bodrum dokusunu kokusuna taşıyan Bodrum mandalinası için üniversitelerle işbirliği yapıp onu bir dünya markası haline getirmek istiyoruz.
Bu lezzeti ve onun Bodrum ekonomisindeki önemini unutturmamak için çok özel proje gruplarıyla çalışacağız.

Bodrum yarımadasında artan nüfusa paralel olarak öğrenci sayısı da her geçen yıl artmaktadır. Gençlerimizin spora yöneltmek için onların ihtiyacı olan sahaları ve spor alanlarını planlayıp bunları kentimize kazandıracağız.
Bodrum her mahallesinde bir futbol sahası olacaktır. Bu sahalar maç günleri dışında diğer spor dalları için de hizmet verecek tasarımlara sahip olacak, her mahallede bir futbol sahası olacak, her mahallenin bir takımı ve bir basketbol sahası olacak antrenman sahaları yapmak isteyen turizm tesisleri desteklenecek, Yerli Ve Yabancı Takımlar Kampanyalarla Hazırlık Çal- Işmaları İçin Bodrum´a Davet Edilecek.

Bodrum artan trafiğiyle havalimanından Turgutreis´e kadar olan aks üzerinde büyük bir trafik yükünü de taşımaktadır. Bu ana hat üzerindeki onlarca trafik lambasıyla sağlanan akışın getirdiği yavaşlık yeni dönel kavşaklarla akıcı hale gelmelidir.
Bodrum belediye sınırlarında yer alan ve yetki alanındaki yerlerde kavşak çözümleri olabildiğince çoğaltılacaktır. Bunu yaparken de dönel kavşakların kullanımı konusundaki eğitim çalışmaları bu projenin en önemli ayağını oluşturup hayatımızı kolaylaştıracaktır.

Bilimsel kurumları olmayan yerleşim yerlerinin kent olma özelliği tartışılır. Bodrum dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gençleri sadece tatil için değil, artık eğitim ve öğretim hayatları için de kente çeksin istiyoruz. Uygun mevsim koşulları ve coğrafyasıyla bu güne kadar çoktan olması gereken üniversite ve fakülteleri de Bodrum´a kazandırmak için ilgili kurumlarla hiç zaman kaybetmeden çalışacağız.
Başta turizm ve su ürünleri, ziraat, çevre gibi eğitim alanları Bodrum´un doğasında olduğu için bu eğitimlerin yerinden verilmesi anlamına gelen bu projeleri Bodrum´a kazandırmak istiyoruz.

Bütün meydanlarımızı her bir santimine kadar yeniden ele alacağız. Onları kente yakışan, karakteri olan birer ikonik alanlara dönüştüreceğiz. Bu alanları ziyaret edenler orada nefes alacak, orada hayat bulacaktır. Trafiğin baskısından kurtaracağımız meydanlarımız Bodrumlara ve tatilini Bodrum´da geçirenlere ait olacaktır.

Bir ülkeye bir kente ilk kez gidenler genellikle ziyaret edecekleri bir pazar yeri arar. Bunun önemine hayır diyecek kimse var mı? Yoktur çünkü Pazar yerleri kentlerin rengidir, tadıdır, doğasıdır, geleneğidir.
Zaman içinde kendine yeten pazar yerlerimiz artık ziyaretçileri bir yana üreticilerimize bile yetmez oldu. Bunun için tüm ihtiyaçları düşünülmüş Pazar yerlerinin tasarımı için kolları şimdiden sıvadık bile Sadece Türkiye değil dünya turizminde de önemli marka kentlerden biri olan Bodrum´daki turistik tesislerde yüksek miktarlarda yemek üretimi yapılmaktadır. Dolayısıyla bu yemek artıkların değerlendirilmesi önemli bir potansiyeldir.
Geliştireceğimiz projelerle tesislerde kaynağında ayrıştırılacak yemek artıklarının sağlıklı hayvan yemi yapılması ve verimli tarımsal gübreye dönüştürülmesi için gerekli tesislerin Bodrum´a kazandırılması önemli dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öztürk Sosyal Medyadan Seslendi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Söz Konusu Bodrum´sa Gerisi Teferruattır
Söz Konusu Bodrum´sa Gerisi Teferruattır
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras´ın düzenlediği seçim mitinglerine yüzlerce kişi akın etti.
Gürün, “Muğla´yı korumak için her herşeyi yaparız”
Gürün, “Muğla´yı korumak için her herşeyi yaparız”
Her türlü baskıya rağmen biz Muğla´yı geleceğe çok düzgün ve doğru olarak taşıyoruz
Bodrum´u İyi Yarınlara Taşıma Sözü Verdi
Bodrum´u İyi Yarınlara Taşıma Sözü Verdi
Mehmet Tosun; “Bodrumumuzun 50 Yıllık Geleceğini Planlayacağız”
Belediye Başkanı Ben Değil Halk Olacak
Belediye Başkanı Ben Değil Halk Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Bodrum Yarımadası´nda görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.
Konacık, Chp Adayı Aras´ı Bağrına Bastı
Konacık, Chp Adayı Aras´ı Bağrına Bastı
Bodrum´da Ahmet Aras´la Yepyeni Bir Dönem Başlıyor
Bodrum´un Ve Belediye Başkan Adayımız Tahir Ateş´in Emrindeyim
Bodrum´un Ve Belediye Başkan Adayımız Tahir Ateş´in Emrindeyim
İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu; “Bodrum´un Ve Belediye Başkan Adayımız Tahir Ateş´in Emrindeyim”
Çadaş Ve Yaşanabilir Bodrum İçin Çalışıyoruz
Çadaş Ve Yaşanabilir Bodrum İçin Çalışıyoruz
Dr.Ateş:” Daha Çadaş Ve Yaşanabilir Bodrum İçin Çalışıyoruz…”
Aras: Bodrum´a Begonvil Festivali Geliyor
Aras: Bodrum´a Begonvil Festivali Geliyor
Chp´li Aras Bütün Bodrum´u Begonvillerle Bezeyecek
Karaova Bölgesi Mehmet Tosun Diyor
Karaova Bölgesi Mehmet Tosun Diyor
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum´un her yerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Tosun gittiği her yerde yoğun katılım ve destek sözleriyle karşılanıyor.
Halil İbrahim Kaynar; “Karara İtiraz Edeceğim”
Halil İbrahim Kaynar; “Karara İtiraz Edeceğim”
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan başkan adaylığının düşürülmesi ile ilgili kararı beklediğini, kendisine tebligat yapıldıktan hemen sonra İl Seçim Kurulu´na itirazda bulunacağını söyledi.
Mehmet Tosun Dereköy´de de Coşkuyla Karşılandı
Mehmet Tosun Dereköy´de de Coşkuyla Karşılandı
Katıldığı tüm toplantılar miting havasında geçen Mehmet Tosun, Dereköy halkı tarafından da coşkuyla karşılandı.
Göltürkbükü Evladını Bağrına Bastı
Göltürkbükü Evladını Bağrına Bastı
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, 5 yıl muhtarlık 15 yıl belediye başkanlığı yaptığı Göltürkbükü´nde büyük bir kalabalık eşliğinde seçim ofisini açtı. Kaynar buradan yatırım sözü verdi.
Bodrum´da Herkes Mutlu Yaşayacak
Bodrum´da Herkes Mutlu Yaşayacak
Aras: Gelir Düzeyi Ne Olursa Olsun, Bodrum´da Herkes Mutlu Yaşayacak
Datça Muğla´ya Hizmetle Yakınlaşacak
Datça Muğla´ya Hizmetle Yakınlaşacak
Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır, Datça´nın Hızırşah, Kızılan ve Karaköy mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.
Dillere Destan Turgutreis´e Yazık Oluyor
Dillere Destan Turgutreis´e Yazık Oluyor
Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar ekibiyle birlikte Turgutreis seçim ofisini açtı.
Chp Adayı Aras: Daha Çok Kazanmak İçin, Değişim Şart
Chp Adayı Aras: Daha Çok Kazanmak İçin, Değişim Şart
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum iş dünyasının en büyük meslek kuruluşu olan Bodrum Ticaret Odası-BODTO yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Mehmet Tosun´un Mahalle Toplantıları Devam Ediyor
Mehmet Tosun´un Mahalle Toplantıları Devam Ediyor
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, vatandaşlarla mahalle toplantılarında bir araya gelmeye devim ediyor. Yalı Çiftlik Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Tosun, burada da yoğun ile ve destekle karşılandı.
Muğla´da 1 Nisan´dan Sonra Yeni Bir Dönem Başlayacak
Muğla´da 1 Nisan´dan Sonra Yeni Bir Dönem Başlayacak
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı adayı Osman Gürün, Marmaris´te STK temsilcileri ve partililerle bir araya geldi ve vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Biz  Çevreyi Koruyormuş Gibi Yapanlardan Olmayacağız
Biz Çevreyi Koruyormuş Gibi Yapanlardan Olmayacağız
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır, TEMA tarafından metni yazılan DOĞA DOSTU BELEDİYE BAŞKANI TAAHÜTNAMESİ´ni AK Parti Muğla İl Başkanlığı´nda düzenlenen toplantıda imzaladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler