Ali Öztürk Sosyal Medyadan Seslendi
Bodrum Belediye Başkan aday adayı Ali Öztürk sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu “Ben projelerimle geliyorum” dedi
Tarih: 5.11.2018 09:58:56/ 402okunma / 0yorum

Öztürk açıklamalarında “Bodrum Belediyesi´nin mevcut sosyal yardım uygulamaları geliştirilerek yaygınlaştırılacaktır. İhtiyaç sahibi hemşerilerimize yardımlarımızı evlerinde ulaştırmak yerine yeni yetenekler ve meslekler kazandırmaya da çok önem veriyoruz.
Yardıma muhtaç yurttaşlarımıza kuracağımız sosyal merkezlerde verilecek eğitimlerin yanı sıra ihtiyaçları da aynı merkezlerde karşılanacaktır.
Kurulacak gençlik ve kadın merkezlerimizdeki beceri veya eğitim kurslarına katılacak ihtiyaç sahibi Bodrumlular buralarda günlük temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra aileleri için hazırlanan yemekleri de evlerine götüreceklerdir.
Temel hedefimiz Bodrumlu muhtaç yurttaşlarımızı evlerinde yemek bekleyen insanlar olmaktan çıkarmaktır. Kendi üretimleri paraya dönüştüğünde bu merkezlerden hem kazanan hem de kazandıran insanlar olarak ayrılacaklardır.

Hentbol, Basketbol, Futbol başta olmak üzere Bodrum spor kulüpleri ulusal liglerde boy göstermeye başladı. Kısıtlı olanaklarla gelen bu başarıları taçlandıracak olan altyapıları Bodrum Belediyesi olarak sağlayacağımız kaynaklarla destekleyeceğiz.
Bodrum turizmden gelen cazibesini Eylül ve Mayıs ayları arasında devam eden liglerde boy gösterecek takımlarıyla spor sezonlarında da kullanacaktır. Bodrum her takımın gitmek isteyeceği cazibeye sahip bir deplasman olacaktır.

Bodrum´un tarihi sadece bugünden değil bilinen en eski kaynaklardan taranıp bir kent bilgi merkezi kuracağız. Bodrum´a ait her türlü coğrafi bilgi belge de hem kayıt altında hem de koruma altında tutulacaktır. Bu bilgi ve belgeye gereksinim duyanlar anında hızlı ve sağlıklı bir erişim sağlayacaktır.

Bodrum kıyılarındaki turizm tesisleri ve turizm adı altındaki tüm kıyıların işgali ne yazık ki, denizlerin de işgal edilmesi sonucunu doğurdu. Bodrum kıyılarından halkın dilediği yerden dilediği gibi denize girmesinin önündeki tek engel Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın verdiği izinler ve yaptığı uygulamalardır.
Bu gerçek ortadayken bunun sorumlusu olarak başta Bodrum olmak üzere ilçe belediyelerimiz sorumlu gibi gösterilmektedir.
Bu yanlış, hatalı ve talana yönelik uygulamalar yasal sınırlar içinde bir çözüme kavuşturulacaktır. Bodrum halkına denize girmek istediğinde müşteri gibi davranılmasının önüne mutlaka geçilecektir.

Bir kenti kent yapan meydanları, parklarıdır. Günümüzün kaçınılmaz sosyal medyalarında en çok fotoğraf paylaşımı bu parklardan ve meydanlardan yapılmaktadır.
Bir kente gitmeseniz de bir fotoğraftaki ikonik park görseli size orasının neresi olduğunu hemen belli eder. Bodrum´a yakışan ve yerel izleri taşıyan Yarımada Kentsel Parkları sosyal yaşamı yeniden şekillendirecek.

Bodrum´un artan ortalama nüfusuyla birlikte ihtiyaçları da çeşitlenmeye başladı. Bu ihtiyaçların Bodrum Belediyesi´ne şikayet benzeri yöntemlerle ulaşması yerine kurulacak ve sayıları artırılacak mahalle meclisleri aracılığıyla geliştirilmesi sağlanacak.
mahalle meclisleri ile birlikte çalışacağız.

Yarımadanın mimari karakterini oluşturan evlerimizin beyaz renk, düz dam, taş yapı ve teras kullanımı gibi özellikleri korunacak. Bunlar dünyada Bodrum dendiğinde akla gelen ikonik yapılardır ve bu bölge kültürünün alameti farikasıdır. Yerel gereksinimlerden ortaya çıkmış bölgenin malzemeleriyle kimliğini bulmuş bu binalar ve ustaları mutlaka yaşatılacaktır. Yeni yapılaşmalar da bu karakteristik özellikler aranırken çok katlı bina çözümü arayışlarıyla Bodrum´un tek tipleştirilmesinin önüne mutlaka geçilecektir.
Burada da temel ilkemiz ve çözüm arayışımız mutlaka kamu yararının gözetilmesi olacaktır.

Farkında mısınız artık çevremizdeki herkes Bodrum mandalinasını anlatıyor. Peki onu muhteşem lezzeti kim yaşatıyor? Bodrum dokusunu kokusuna taşıyan Bodrum mandalinası için üniversitelerle işbirliği yapıp onu bir dünya markası haline getirmek istiyoruz.
Bu lezzeti ve onun Bodrum ekonomisindeki önemini unutturmamak için çok özel proje gruplarıyla çalışacağız.

Bodrum yarımadasında artan nüfusa paralel olarak öğrenci sayısı da her geçen yıl artmaktadır. Gençlerimizin spora yöneltmek için onların ihtiyacı olan sahaları ve spor alanlarını planlayıp bunları kentimize kazandıracağız.
Bodrum her mahallesinde bir futbol sahası olacaktır. Bu sahalar maç günleri dışında diğer spor dalları için de hizmet verecek tasarımlara sahip olacak, her mahallede bir futbol sahası olacak, her mahallenin bir takımı ve bir basketbol sahası olacak antrenman sahaları yapmak isteyen turizm tesisleri desteklenecek, Yerli Ve Yabancı Takımlar Kampanyalarla Hazırlık Çal- Işmaları İçin Bodrum´a Davet Edilecek.

Bodrum artan trafiğiyle havalimanından Turgutreis´e kadar olan aks üzerinde büyük bir trafik yükünü de taşımaktadır. Bu ana hat üzerindeki onlarca trafik lambasıyla sağlanan akışın getirdiği yavaşlık yeni dönel kavşaklarla akıcı hale gelmelidir.
Bodrum belediye sınırlarında yer alan ve yetki alanındaki yerlerde kavşak çözümleri olabildiğince çoğaltılacaktır. Bunu yaparken de dönel kavşakların kullanımı konusundaki eğitim çalışmaları bu projenin en önemli ayağını oluşturup hayatımızı kolaylaştıracaktır.

Bilimsel kurumları olmayan yerleşim yerlerinin kent olma özelliği tartışılır. Bodrum dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gençleri sadece tatil için değil, artık eğitim ve öğretim hayatları için de kente çeksin istiyoruz. Uygun mevsim koşulları ve coğrafyasıyla bu güne kadar çoktan olması gereken üniversite ve fakülteleri de Bodrum´a kazandırmak için ilgili kurumlarla hiç zaman kaybetmeden çalışacağız.
Başta turizm ve su ürünleri, ziraat, çevre gibi eğitim alanları Bodrum´un doğasında olduğu için bu eğitimlerin yerinden verilmesi anlamına gelen bu projeleri Bodrum´a kazandırmak istiyoruz.

Bütün meydanlarımızı her bir santimine kadar yeniden ele alacağız. Onları kente yakışan, karakteri olan birer ikonik alanlara dönüştüreceğiz. Bu alanları ziyaret edenler orada nefes alacak, orada hayat bulacaktır. Trafiğin baskısından kurtaracağımız meydanlarımız Bodrumlara ve tatilini Bodrum´da geçirenlere ait olacaktır.

Bir ülkeye bir kente ilk kez gidenler genellikle ziyaret edecekleri bir pazar yeri arar. Bunun önemine hayır diyecek kimse var mı? Yoktur çünkü Pazar yerleri kentlerin rengidir, tadıdır, doğasıdır, geleneğidir.
Zaman içinde kendine yeten pazar yerlerimiz artık ziyaretçileri bir yana üreticilerimize bile yetmez oldu. Bunun için tüm ihtiyaçları düşünülmüş Pazar yerlerinin tasarımı için kolları şimdiden sıvadık bile Sadece Türkiye değil dünya turizminde de önemli marka kentlerden biri olan Bodrum´daki turistik tesislerde yüksek miktarlarda yemek üretimi yapılmaktadır. Dolayısıyla bu yemek artıkların değerlendirilmesi önemli bir potansiyeldir.
Geliştireceğimiz projelerle tesislerde kaynağında ayrıştırılacak yemek artıklarının sağlıklı hayvan yemi yapılması ve verimli tarımsal gübreye dönüştürülmesi için gerekli tesislerin Bodrum´a kazandırılması önemli dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öztürk Sosyal Medyadan Seslendi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ömer Özmen: Hizmetlerimizi Sorgulayacak Son Kurum CHP´dir…
Ömer Özmen: Hizmetlerimizi Sorgulayacak Son Kurum CHP´dir…
AK Parti Hükümetimizin Bodrum Yarımadasında devam eden yatırımlarına istinaden CHP´nin yaptığı talihsiz açıklama, Bodrum kamuoyuna yanlış bilgi vermekten öteye geçmez diyen Ömer Özmen, “Bodrum´u yaklaşık 25 yıldır yönetip, bugüne kadar taş üstüne taş koymayan CHP´nin bu açıklamaları bizleri gülümsetmekten öteye geçmiyor.” dedi.
Kocadon: “Muğla Değişim İstiyor”
Kocadon: “Muğla Değişim İstiyor”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayı Mehmet Kocadon, merkez ilçe Menteşe´de parti yönetimi ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile bir araya geldi.
Tahir Ateş: Birlikte Çalışalım, Üretelim, Hayata Geçirelim…
Tahir Ateş: Birlikte Çalışalım, Üretelim, Hayata Geçirelim…
AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatının başkan aday adaylarından Dr.Tahir Ateş, ilçe binasında aday adaylığını açıklayan basın toplantısı yaptı.
Milas´ta 2014 Yılında CHP´nin Aday Adayı AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Milas´ta 2014 Yılında CHP´nin Aday Adayı AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Muğla´nın Milas ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Mezbaha Tesisi´nde veterinerlik görevini yürüten Barış Saylak, AK Parti´den Milas Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.
Ahmet Aras Da Ön Seçim Diyor
Ahmet Aras Da Ön Seçim Diyor
CHP´den Bodrum Belediye Başkanı Adaylığı için seçim çalışmalarını sürdüren Ahmet Aras, partililer ile yapmış olduğu görüşmeler ve değerlendirmeler sonrasında, aday belirleme sürecinde “ön seçim” yapılmasının önemli olduğunu ifade etti.
Murat Naci Yavuz Aday Adaylığını Açıkladı…
Murat Naci Yavuz Aday Adaylığını Açıkladı…
AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı´nda ilk belediye başkan aday adaylığı başvurusunu yapan turizmci Murat Naci Yavuz oldu.
Yeni Başkan Aydan Korkmaz İle İlk Yönetim Kurulu
Yeni Başkan Aydan Korkmaz İle İlk Yönetim Kurulu
AK Parti Bodrum Kadın Kolları, Yeni Başkan Aydan Korkmaz İle İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Yaptı.
Muğla´yı Seçilmişlerle Yöneteceğiz
Muğla´yı Seçilmişlerle Yöneteceğiz
2016 yılında “Sevdamız Muğla!” sloganıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi Adaylığı için yola çıkan ve geçtiğimiz günlerde Muğla´da adaylık başvurusu yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon çalışmalarını sürdürüyor.
Başkan Kocadon Datçalılarla Bir Araya Geldi
Başkan Kocadon Datçalılarla Bir Araya Geldi
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yola çıkan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla il genelinde gerçekleştirdiği ziyaretlerine Datça´da devam etti.
Zeybekoğlu, Kılıçdaroğlu´nun Sözlerine Açıklık Getirdi
Zeybekoğlu, Kılıçdaroğlu´nun Sözlerine Açıklık Getirdi
Adem Zeybekoğlu, “İzmir, Eskişehir, Aydın ve tabi ki bizimde yaşadığımız Muğla yaşanacak ve en çok ziyaret edilen şehirlerdir.
Mete: “Kılıçdaroğlu´nu Yalancı Durumuna Düşürdüler”
Mete: “Kılıçdaroğlu´nu Yalancı Durumuna Düşürdüler”
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun bir televizyon programında "Muğla´nın bütün ilçelerine okul yaptık" açıklamasına atıfta bulunarak, "Muğla´da Büyükşehirin yaptığı tek bir okul yoktur. Bu yanlış bilgilerle Genel Başkanlarını yalancı durumuna düşürdüler" dedi.
Ömer Özmen: Aday Adaylığı Sürecimiz Başladı...
Ömer Özmen: Aday Adaylığı Sürecimiz Başladı...
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, yaptığı basın açıklamasında aday adaylık başvurularının 5 Kasım - 3 Aralık günleri arasında alınacağını ifade etti.
Refik Ülgen´den Destek Çağrısı
Refik Ülgen´den Destek Çağrısı
Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Refik Ülgen aday adaylığı için bir açıklama daha yaptı
Ak Parti Kadın Kolarında Bayrak Değişimi
Ak Parti Kadın Kolarında Bayrak Değişimi
AK Parti Bodrum Kadın Kolları Başkanı Hülya Metin´in istifasıyla boşalan göreve, Ankara´da yapılan görüşmeler sonrasında Aydan Korkmaz atandı.
Kocadon "Oynanmamış Maç Kazanılmış Değildir"
Kocadon "Oynanmamış Maç Kazanılmış Değildir"
Kocadon, en çok oyu alarak seçimi kazanacağını da ifade ederek, “Sizlerin teveccühü, partimizin oluru ile eğer bu görev bize verilirse, tüm tecrübemi ve birikimimi hizmetten yana kullanacağım.
Kocadon, İlk Ziyaretini Milas´a Yaptı
Kocadon, İlk Ziyaretini Milas´a Yaptı
- Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı Mehmet Kocadon, Milas´a giderek bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Aras: Yaratacağımız Sinerji İle Başaramayacağımız Hiçbir Şey Kalmayacak
Aras: Yaratacağımız Sinerji İle Başaramayacağımız Hiçbir Şey Kalmayacak
Cumhuriyet Halk Partisi´nden Bodrum Belediye Başkanlığına talip olan Ahmet Aras, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri sonrası düzenlediği basın toplantısında Bodrum ile ilgili hazırladığı proje ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Refik Ülgen Bodrum Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Açıklamasını Yaptı
Refik Ülgen Bodrum Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Açıklamasını Yaptı
Ülgen:“Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar tarihi, kültürel ve doğal değerler bir araya gelip böyle bir hazine oluşturmamıştır.”
Sandras Suyu Projesi Yıl Sonu Tamamlanıyor
Sandras Suyu Projesi Yıl Sonu Tamamlanıyor
Muğla Ak Parti İl Başkanlığı´nda, İl Başkanı Kadem Mete ve Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 2005 yılında çalışmalarına başlanılan ve adeta yılan hikayesine dönen Sandras Suyu Projesi´nin 2018 yılı sonu itibariyle tamamlanacağını açıkladı.
Bodrum´un 12 Ay Turizm Hedefine Termal Su Desteği
Bodrum´un 12 Ay Turizm Hedefine Termal Su Desteği
Başta Bodrum olmak üzere Muğla´nın yeraltı değerlerinden ‘Terman Su´ kaynaklarının bulunduğu kıyıların raporu AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen tarafından, Muğla Valisi Esengül Civelek´e sunuldu.
Ayhan Ongun Bodrum Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı İçin Başvurusunu Yaptı
Ayhan Ongun Bodrum Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı İçin Başvurusunu Yaptı
Demokratik yöntemlerle aday belirlenmesini savunan biri olarak bu göreve talip olan tüm aday adaylarına başarılar diliyorum
Mehmet Kocadon´dan Miting Gibi Aday Adaylığı Açıklaması
Mehmet Kocadon´dan Miting Gibi Aday Adaylığı Açıklaması
"Muğla kazanacak!" sloganıyla 2019 yerel seçim çalışmalarını başlatan Mehmet Kocadon, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanlığına giderek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. Muğla ve ilçelerinden yüzlerce partili ve vatandaş da Mehmet Kocadon´a destek olmak için parti binası önünde toplandı.
Ahmet Aras´ dan Aday Adaylığı Basın Açıklaması
Ahmet Aras´ dan Aday Adaylığı Basın Açıklaması
Genç, dinamik, aydın, Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı güçlü bir ekiple Bodrum´u yönetmeye talip olduğunu ifade eden Ahmet Aras, 17 Ekim Çarşamba günü 13:30´da CHP Bodrum İlçe Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı. Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Mehmet Kocadon da basın açıklamasına katılarak "Aras´a ve aday olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.
Mehmet Kocadon Büyükşehir Aday Adayı
Mehmet Kocadon Büyükşehir Aday Adayı
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon büyükşehir aday adaylığı için açıklama yayınladı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir?

Hacı Bektaşı Veli
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
deneme deneme

deneme 4
Biyografi
Tüm Biyografiler