Ali Öztürk Sosyal Medyadan Seslendi
Bodrum Belediye Başkan aday adayı Ali Öztürk sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu “Ben projelerimle geliyorum” dedi
Tarih: 5.11.2018 09:58:56/ 907okunma / 0yorum

Öztürk açıklamalarında “Bodrum Belediyesi´nin mevcut sosyal yardım uygulamaları geliştirilerek yaygınlaştırılacaktır. İhtiyaç sahibi hemşerilerimize yardımlarımızı evlerinde ulaştırmak yerine yeni yetenekler ve meslekler kazandırmaya da çok önem veriyoruz.
Yardıma muhtaç yurttaşlarımıza kuracağımız sosyal merkezlerde verilecek eğitimlerin yanı sıra ihtiyaçları da aynı merkezlerde karşılanacaktır.
Kurulacak gençlik ve kadın merkezlerimizdeki beceri veya eğitim kurslarına katılacak ihtiyaç sahibi Bodrumlular buralarda günlük temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra aileleri için hazırlanan yemekleri de evlerine götüreceklerdir.
Temel hedefimiz Bodrumlu muhtaç yurttaşlarımızı evlerinde yemek bekleyen insanlar olmaktan çıkarmaktır. Kendi üretimleri paraya dönüştüğünde bu merkezlerden hem kazanan hem de kazandıran insanlar olarak ayrılacaklardır.

Hentbol, Basketbol, Futbol başta olmak üzere Bodrum spor kulüpleri ulusal liglerde boy göstermeye başladı. Kısıtlı olanaklarla gelen bu başarıları taçlandıracak olan altyapıları Bodrum Belediyesi olarak sağlayacağımız kaynaklarla destekleyeceğiz.
Bodrum turizmden gelen cazibesini Eylül ve Mayıs ayları arasında devam eden liglerde boy gösterecek takımlarıyla spor sezonlarında da kullanacaktır. Bodrum her takımın gitmek isteyeceği cazibeye sahip bir deplasman olacaktır.

Bodrum´un tarihi sadece bugünden değil bilinen en eski kaynaklardan taranıp bir kent bilgi merkezi kuracağız. Bodrum´a ait her türlü coğrafi bilgi belge de hem kayıt altında hem de koruma altında tutulacaktır. Bu bilgi ve belgeye gereksinim duyanlar anında hızlı ve sağlıklı bir erişim sağlayacaktır.

Bodrum kıyılarındaki turizm tesisleri ve turizm adı altındaki tüm kıyıların işgali ne yazık ki, denizlerin de işgal edilmesi sonucunu doğurdu. Bodrum kıyılarından halkın dilediği yerden dilediği gibi denize girmesinin önündeki tek engel Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın verdiği izinler ve yaptığı uygulamalardır.
Bu gerçek ortadayken bunun sorumlusu olarak başta Bodrum olmak üzere ilçe belediyelerimiz sorumlu gibi gösterilmektedir.
Bu yanlış, hatalı ve talana yönelik uygulamalar yasal sınırlar içinde bir çözüme kavuşturulacaktır. Bodrum halkına denize girmek istediğinde müşteri gibi davranılmasının önüne mutlaka geçilecektir.

Bir kenti kent yapan meydanları, parklarıdır. Günümüzün kaçınılmaz sosyal medyalarında en çok fotoğraf paylaşımı bu parklardan ve meydanlardan yapılmaktadır.
Bir kente gitmeseniz de bir fotoğraftaki ikonik park görseli size orasının neresi olduğunu hemen belli eder. Bodrum´a yakışan ve yerel izleri taşıyan Yarımada Kentsel Parkları sosyal yaşamı yeniden şekillendirecek.

Bodrum´un artan ortalama nüfusuyla birlikte ihtiyaçları da çeşitlenmeye başladı. Bu ihtiyaçların Bodrum Belediyesi´ne şikayet benzeri yöntemlerle ulaşması yerine kurulacak ve sayıları artırılacak mahalle meclisleri aracılığıyla geliştirilmesi sağlanacak.
mahalle meclisleri ile birlikte çalışacağız.

Yarımadanın mimari karakterini oluşturan evlerimizin beyaz renk, düz dam, taş yapı ve teras kullanımı gibi özellikleri korunacak. Bunlar dünyada Bodrum dendiğinde akla gelen ikonik yapılardır ve bu bölge kültürünün alameti farikasıdır. Yerel gereksinimlerden ortaya çıkmış bölgenin malzemeleriyle kimliğini bulmuş bu binalar ve ustaları mutlaka yaşatılacaktır. Yeni yapılaşmalar da bu karakteristik özellikler aranırken çok katlı bina çözümü arayışlarıyla Bodrum´un tek tipleştirilmesinin önüne mutlaka geçilecektir.
Burada da temel ilkemiz ve çözüm arayışımız mutlaka kamu yararının gözetilmesi olacaktır.

Farkında mısınız artık çevremizdeki herkes Bodrum mandalinasını anlatıyor. Peki onu muhteşem lezzeti kim yaşatıyor? Bodrum dokusunu kokusuna taşıyan Bodrum mandalinası için üniversitelerle işbirliği yapıp onu bir dünya markası haline getirmek istiyoruz.
Bu lezzeti ve onun Bodrum ekonomisindeki önemini unutturmamak için çok özel proje gruplarıyla çalışacağız.

Bodrum yarımadasında artan nüfusa paralel olarak öğrenci sayısı da her geçen yıl artmaktadır. Gençlerimizin spora yöneltmek için onların ihtiyacı olan sahaları ve spor alanlarını planlayıp bunları kentimize kazandıracağız.
Bodrum her mahallesinde bir futbol sahası olacaktır. Bu sahalar maç günleri dışında diğer spor dalları için de hizmet verecek tasarımlara sahip olacak, her mahallede bir futbol sahası olacak, her mahallenin bir takımı ve bir basketbol sahası olacak antrenman sahaları yapmak isteyen turizm tesisleri desteklenecek, Yerli Ve Yabancı Takımlar Kampanyalarla Hazırlık Çal- Işmaları İçin Bodrum´a Davet Edilecek.

Bodrum artan trafiğiyle havalimanından Turgutreis´e kadar olan aks üzerinde büyük bir trafik yükünü de taşımaktadır. Bu ana hat üzerindeki onlarca trafik lambasıyla sağlanan akışın getirdiği yavaşlık yeni dönel kavşaklarla akıcı hale gelmelidir.
Bodrum belediye sınırlarında yer alan ve yetki alanındaki yerlerde kavşak çözümleri olabildiğince çoğaltılacaktır. Bunu yaparken de dönel kavşakların kullanımı konusundaki eğitim çalışmaları bu projenin en önemli ayağını oluşturup hayatımızı kolaylaştıracaktır.

Bilimsel kurumları olmayan yerleşim yerlerinin kent olma özelliği tartışılır. Bodrum dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gençleri sadece tatil için değil, artık eğitim ve öğretim hayatları için de kente çeksin istiyoruz. Uygun mevsim koşulları ve coğrafyasıyla bu güne kadar çoktan olması gereken üniversite ve fakülteleri de Bodrum´a kazandırmak için ilgili kurumlarla hiç zaman kaybetmeden çalışacağız.
Başta turizm ve su ürünleri, ziraat, çevre gibi eğitim alanları Bodrum´un doğasında olduğu için bu eğitimlerin yerinden verilmesi anlamına gelen bu projeleri Bodrum´a kazandırmak istiyoruz.

Bütün meydanlarımızı her bir santimine kadar yeniden ele alacağız. Onları kente yakışan, karakteri olan birer ikonik alanlara dönüştüreceğiz. Bu alanları ziyaret edenler orada nefes alacak, orada hayat bulacaktır. Trafiğin baskısından kurtaracağımız meydanlarımız Bodrumlara ve tatilini Bodrum´da geçirenlere ait olacaktır.

Bir ülkeye bir kente ilk kez gidenler genellikle ziyaret edecekleri bir pazar yeri arar. Bunun önemine hayır diyecek kimse var mı? Yoktur çünkü Pazar yerleri kentlerin rengidir, tadıdır, doğasıdır, geleneğidir.
Zaman içinde kendine yeten pazar yerlerimiz artık ziyaretçileri bir yana üreticilerimize bile yetmez oldu. Bunun için tüm ihtiyaçları düşünülmüş Pazar yerlerinin tasarımı için kolları şimdiden sıvadık bile Sadece Türkiye değil dünya turizminde de önemli marka kentlerden biri olan Bodrum´daki turistik tesislerde yüksek miktarlarda yemek üretimi yapılmaktadır. Dolayısıyla bu yemek artıkların değerlendirilmesi önemli bir potansiyeldir.
Geliştireceğimiz projelerle tesislerde kaynağında ayrıştırılacak yemek artıklarının sağlıklı hayvan yemi yapılması ve verimli tarımsal gübreye dönüştürülmesi için gerekli tesislerin Bodrum´a kazandırılması önemli dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öztürk Sosyal Medyadan Seslendi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Recai Seymen´den Basın Açıklaması
Recai Seymen´den Basın Açıklaması
Recai Seymen Bodrum hakkında çıkan bir takım söylentiler ve bilgi kirliliğine karşı basın açıklamasında bulundu
Mehmet Tosun: “Şahsımla İlgili Bir Kariyer Mücadelesinde Değilim”
Mehmet Tosun: “Şahsımla İlgili Bir Kariyer Mücadelesinde Değilim”
CHP-İYİ Parti´den Bodrum´a "özel model
İYİ Parti Başkan Adayı, CHP´den Gösterilirse Kaosa Yol Açar
İYİ Parti Başkan Adayı, CHP´den Gösterilirse Kaosa Yol Açar
Ahmet Aras; "İYİ Parti Başkan Adayı, CHP´den gösterilirse çözümden çok kaosa yol açar ” dedi.
Mehmet Tosun´a Davullu Zurnalı Karşılama
Mehmet Tosun´a Davullu Zurnalı Karşılama
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, gece gündüz demeden köşe bucak gezerek vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.
AK Parti Bodrum Gazeteciler Günü mesajı yayımladı
AK Parti Bodrum Gazeteciler Günü mesajı yayımladı
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Milas´a Yeni Fuar Alanı Talebi
Milas´a Yeni Fuar Alanı Talebi
AK Parti heyeti, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´yi ziyaret ederek Milas´a yeni fuar alanı talebinde bulundu.
CHP´li Aday Adayı 400 Kişiyle Birlikte İstifa Etti
CHP´li Aday Adayı 400 Kişiyle Birlikte İstifa Etti
CHP´li aday adayı: "Ölünceye kadar artık AK Parti´liyim"
Mehmet Tosun Halkla İç İçe, Halkın İçinde
Mehmet Tosun Halkla İç İçe, Halkın İçinde
“Halkla iç içe, halkın içinde” anlayışıyla seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum pazaryeri ve otogar esnafı ile vatandaşları ziyaret etti.
Belediye Başkan Adaylığı İçin Çıktığım Yolda Çalışmaya Devam Ediyorum
Belediye Başkan Adaylığı İçin Çıktığım Yolda Çalışmaya Devam Ediyorum
CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Aras “Belediye Başkan Adaylığı İçin Çıktığım Yolda Çalışmaya Devam Ediyorum”
Saylak´ın Adaylığı Netleşti
Saylak´ın Adaylığı Netleşti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Saylak´ı özel olarak telefonla arayarak AK Parti Milas Belediye Başkanı Adayı olduğunun müjdesini verdi.
Mehmet Tosun Ziyaretlerine Devam Ediyor
Mehmet Tosun Ziyaretlerine Devam Ediyor
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, yoğun bir tempo ile çalışmalarına devam ediyor.
Ak Parti Bodrum, Yeni Yıla Emniyet Mensuplarıyla Birlikte Girdi
Ak Parti Bodrum, Yeni Yıla Emniyet Mensuplarıyla Birlikte Girdi
AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, 2018´in son dakikalarında Bodrum´da görev yapan emniyet mensuplarıyla bir arada geçirdi.
AK Parti Bodrum yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti Bodrum yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Sivil Toplum Kuruluşlarından Başkan Acar´a Destek Açıklaması
Sivil Toplum Kuruluşlarından Başkan Acar´a Destek Açıklaması
Marmaris´te faaliyet gösteren 70´e yakın sivil toplum kuruluşu Belediye Başkanı Ali Acar´a destek açıklaması yaptı.
Sivil toplum kuruluşlarından Başkan Acar´a destek açıklaması
Sivil toplum kuruluşlarından Başkan Acar´a destek açıklaması
- Marmaris´te faaliyet gösteren 70´e yakın sivil toplum kuruluşu Belediye Başkanı Ali Acar´a destek açıklaması yaptı.
Milletvekili Gökcan: “Muğla AK Parti Olarak İddialıyız”
Milletvekili Gökcan: “Muğla AK Parti Olarak İddialıyız”
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan çeşitli temaslarda bulunmak için Marmaris´e gitti.
Pazar Esnafından  Mehmet Tosun´a Büyük İlgi
Pazar Esnafından Mehmet Tosun´a Büyük İlgi
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkanı Adayı Mehmet Tosun, Bodrum Yarımadası´nın çeşitli noktalarında gerçekleştirdiği ziyaretlerle vatandaşları dinlemeye devam ediyor.
Mehmet Tosun, Ziyaretlere Güvercinlik´ten Başladı…
Mehmet Tosun, Ziyaretlere Güvercinlik´ten Başladı…
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun seçim çalışmalarına Bodrum´un giriş noktası Güvercinlik Mahallesi´nden başladı.
AK Parti – MHP ittifakıyla birlikte Bodrum ve Muğla´yı 2023´e taşıyacak
AK Parti – MHP ittifakıyla birlikte Bodrum ve Muğla´yı 2023´e taşıyacak
Bodrum´u AK Parti belediyecilik hizmetleriyle ve yatırımlarla buluşturmaya birkaç ay kaldığını ifade eden AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “AK Parti – MHP ittifakıyla birlikte Bodrum ve Muğla´yı 2023´e taşıyacak” dedi.
Batı Yolu Projesi Değerlendirmede
Batı Yolu Projesi Değerlendirmede
Milas Batı Yolu Projesi, değerlendirmeye alınarak uygunluğu tespit edilecek.
Geçmiş Dönem Başkanlarına Plaket
Geçmiş Dönem Başkanlarına Plaket
MHP Milas İlçe Başkanlığı´ndan Geçmiş Dönem Başkanlarına Plaket
Mehmet Tosun´dan Coşkulu Adaylık Açıklaması
Mehmet Tosun´dan Coşkulu Adaylık Açıklaması
Bodrum Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu yapan İYİ Parti Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Bodrum´da coşkulu bir basın toplantısı düzenledi.
İYİ Parti Bodrum Ailesi Büyüyor
İYİ Parti Bodrum Ailesi Büyüyor
Turgutreis Mahalle Muhtarı İsmail Uslu ve Mali Müşavir Erkan Özşeker, İYİ Parti´den Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adaylığı için başvuru yaptı.
Taner Uslu; "İz Barakan İşlere İmza Atacağım"
Taner Uslu; "İz Barakan İşlere İmza Atacağım"
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı ve meclis üyesi Taner Uslu, Bodrum´un ilk sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Bodrum Otelciler Derneği yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sen insana ulaşmadan Allah?ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
Bir kilo limonda,bir kilo çilekten daha fazla şeker olduğunu, » Timsahların renk körü olduğunu, » Sadece erkek kanaryaların öttüğünü, » Yarım kilo bal yapabilmek için arıların iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorunda olduklarını, » Tarantulaların iki buçuk yıl hiçbir şey yemeden yaşayabildiklerini, » İncilerin sirkede eridiklerini, » Havuca rengini veren bir karotenin olduğunu, » Venüs´ün saat yönünde dönen gezegen olduğunu, » En fazla asfaltlı yola sahip olan ülkenin Fransa olduğunu, » Sihirli sözcük olan ‘‘Adrakadabra´´nın ilk olarak yüksek ateşli hastaların ateşlerini düşürmek için söylendiğini, » Eyfel Kulesi´nin tepesine çıkabilmek için 1.792 basamak çıkmak gerektiğini, » Türkiye´nin kişi başına alkol tüketiminde dünya 3.´sü,sigara tüketiminde ise dünya 4.´sü olduğunu,

BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ?_??
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler