AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş: “Herkes Haddini Ve Yerini Bilsin”
“Bu memlekette kimsenin ne ezanın Türkçe okunmasına gücü yeter, ne de kimsenin ulusal kahramanlarımızdan Mustafa Kemal Atatürk´e hakaret etmeye gücü yeter”
Tarih: 19.11.2018 12:09:15/ 695okunma / 0yorum

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Kimse bu milletin inançları ile maneviyatı ile oynayamayabileceği gibi kimse bu milletin ulusal değerleri ile de oynayamaz, onlarla da mücadele ederiz. Şunu açıkça söyleyeyim. Bu memlekette kimsenin ne ezanın Türkçe okunmasına gücü yeter, ne de kimsenin ulusal kahramanlarımızdan Mustafa Kemal Atatürk´e hakaret etmeye gücü yeter. Herkes haddini bilsin, herkes yerini bilsin” dedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Şehit Şehitler Salonu´nda düzenlenen AK Parti Muğla Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısına Numan Kurtulmuş´un yanı sıra, AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, İl Başkanı Kadem Mete, il başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve partililer katıldı.
Danışma Kurulu toplantısında son zamanlarda ezanın Türkçe okunması ve Atatürk büstüne çekiç ile saldırılmasını değerlendiren Kurtulmuş, hayat tarzı üzerinden Türk milletini kutuplaştırma girişimlerine dikkat çekti. Kurtulmuş, “Özellikle hayat tarzları üzerinden halkımızı karşı karşıya getirme eğilimlerini sezdiğimiz, bazı pis kokularını duymaya başladığımız bir takım gayretleri hep beraber görüyoruz. Bir tanesi, hem de milletvekili sıfatlı birisi kalkıyor diyor ki, ‘Artık ezanı Türkçe okumayı konuşalım´ Geç onu geç. O günler çok geride kaldı. Türkiye onların bedelini çok ödedi. Ama durduk yere konuyu gündeme getiriyor. Öte taraftan birileri çıkmış durduk yere Mustafa Kemal Atatürk´ün büstüne çekiç ile vuruyor ve tiyatro oynar gibi milleti gerginleştirecek. Hayat tarzları üzerinden milleti farklı noktalara gidecek bir kutuplaşmanın adımlarını atıyor. Herkes şunu bilsin. Kimse bu milletin inançları ile maneviyatı ile oynayamayabileceği gibi kimse bu milletin ulusal değerleri ile de oynayamaz, onlarla da mücadele ederiz. Şunu açıkça söyleyeyim. Bu memlekette kimsenin ne ezanın Türkçe okunmasına gücü yeter, ne de kimsenin ulusal kahramanlarımızdan Mustafa Kemal Atatürk´e hakaret etmeye gücü yeter. Herkes haddini bilsin, herkes yerini bilsin. Herkes bu milletin birliğine, dirliğine sahip çıkacak şekilde hareket etsin. Biz bu milleti derlemek toparlamak için mücadele ediyoruz. Bu milletin tarihteki büyük başarıları kendi ayakları üstünde sağlam basması ile olmuştur. İçerisindeki farklılıkları bir şekilde gidermesi ile olmuştur. Şimdi de öyle olacak. Bu memleketi yıllarca sağcı-solcu diye bölmeye çalışanlar, yıllarca PKK üzerinden Türk-Kürt çatışmasını gündeme getirmek isteyenler şimdi sanmasınlar ki, hayat tarzı meselesi üzerinden milleti ne bölebilirler, ne parçalayabilirler. Biz hepimiz biriz, beraberiz, hep beraber aynı milletin çocuklarıyız, aynı istikamete yürüyen büyük bir meletin torunlarıyız. Biz bu anlamda Ak Parti olarak kuşatıcı bir partiyiz. En kuşatıcı bir partiyiz. Kapsayıcı bir partiyiz. Bu memleketin her yerinde, her kesiminde bütün farklılıkları ile bütün kardeşlerimizi Türkiye´nin ortak paydası olarak kabul ederiz. Büyük Türkiye hedeflerine, güçlü yeni Türkiye hedeflerine inanmış bütün kardeşlerimizi kapımız da, gönlümüzde açık, hoş gelsinler, sefa gelsinler, buyursunlar beraber mücadele edelim” dedi.

Partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak için Muğla´ya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, ABD´nin Suriye özel temsilcisinin PKK-YPG hakkındaki açıklamalarını ve Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
ABD Suriye özel temsilcisinin açıklamalarının son derece tutarsız bir açıklama olduğunu, Türk-Amerikan ilişkilerini zedeleyecek bir açıklama olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Açıklamada, ´Evet biz PYD´nin YPG´nin PKK´nın yan kolu olduğunu biliyoruz ama bizim için PKK terör örgütüdür, PYD-YPG bir terör örgütü değildir.´ Öteden beri endişeyle izlediğimiz ABD´nin PYD-YPG ile olan ilişkilerinin zaman zaman iş birliklerinin, zaman zaman desteklerinin gelmiş olduğu yeni safha Türkiye bakımından dikkat çekici ve endişe verici bir noktadır. Bir taraftan PKK´yı miadı dolmuş bir terör örgütü olarak çöp tenekesine atmaya hazırlananlar aynen Asala´yı bir zamanlar kullanıp kullanıp çöp tenekesine attıkları gibi şimdi kendilerinin söylediği ve bildiği gibi PKK´nın yan kolu olan, şubesi olan, kardeşi olan PYD-YPG´yi siyasal bir örgüt haline dönüştürmek, bundan sonra Suriye´nin oluşacak, gelecek dengeleri bakımından masadaki müzakerenin siyasal araçlarından birisi haline dönüştürmek istiyorlar” dedi.

“Türkiye bu oyunu kabul etmeyecek”
Oynanan oyunun karanlık ve kirli bir oyun olduğunun altını çizen Kurtulmuş, “Türkiye bu oyunu kabul etmeyecektir. Suriye´nin geleceğinde Kürt kardeşlerimizin siyasal haklarının varlığı başka bir konudur en büyük zulmü Kürtlere yaparak o bölgede o coğrafyada bir terör estiren terör örgütünün PYD-YPG´nin bundan sonraki politik süreçlere dahil edilmesi bambaşka bir şeydir. Dolayısıyla biz Türkiye olarak Suriye´nin geleceğinde hiçbir terör örgütünün yeri olmaması gerektiğine inanıyoruz. Ne DEAŞ´ın ne PYD´nin ne YPG´nin. Bunların hiçbirisinin bundan sonraki süreçte özgür, demokratik ve gerçekten müreffeh bir Suriye yolunda atılacak adımlarda hiçbir sözü olamaz, olmamalıdır ve Türkiye buna müsaade etmeyecektir. Oynanan oyunun ne kadar karanlık ve kirli bir oyun olduğu da aşikardır. Biz Türkiye olarak puzzle´ın bütün parçalarını yerli yerine oturtarak büyük resmi görüyoruz ve büyük resme uygun şekilde davranmaya gayret ediyoruz. Bizim ana fikrimiz bölgenin daha fazla bölünmesi değil bölge halklarının daha fazla bütünleşmesi olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Bu alanda kullanılan DEAŞ örgütü ne kadar kirli karanlık bir örgütse Suriye ve Irak´ın sınırlarının yeniden çizilmesi bakımından PYD/PKK da aynı şekilde karanlık ve kirli bir örgüttür. Dolayısıyla müttefikimiz olduğunu söyleyen ülkelerin Türkiye´nin bu hassasiyetine azami dikkat göstermeleri ve oynadıkları bu stratejinin kendi milli menfaatleri bakımından da hiçbir şekilde tutarlı olmadığını bilmelerini isteriz” dedi.

“Kaşıkçı cinayetindeki hassasiyetlerimiz sürüyor”
Türkiye kamuoyu ile paylaşılması gereken önemli konulardan birisinin de Kaşıkçı cinayeti ile ilgili son gelişmeler olduğunu belirten Kurtulmuş, “Bildiğiniz gibi Türkiye Kaşıkçı cinayetini asla siyasal bir konu olarak ele almamıştır bundan sonra da almayacaktır. Bizim için Kaşıkçı cinayeti insani bir sorundur. Herkesin vicdanını kanatan, bütün insanlığın içinde ukde olan, dünyanın en büyük metropollerinden birisi olan İstanbul´da bir ülkenin egemenlik alanı olan, Suudi Arabistan´ın egemenlik alanı olan başkonsolosluk binasına dünyaca mağrur, bilinen bir gazeteci girmiş ve buharlaşmıştır, çıkamamıştır. Şimdi öyle anlaşılıyor ki en son Suudi Arabistan Başsavcılığı´nın iddianamesi ile birlikte Suudi Arabistan Kaşıkçı´nın öldürüldüğünü resmi kaynaklar ile teyit ve itiraf ediyor. Nerede, Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda. Ama diyor ki Başkonsoloslukta öldürüldü ama bununla ilgili olarak 5 kişi sorumludur. Bir tanesini oradaki yüksek düzey memurlardan birisi öne çıkarılarak bunlar söyleniyor. Evet bu itiraf edilmesi bakımından bir adımdır. Ama kusura bakmayın dünyanın herhangi bir yerinde bir yabancı misyonda birisi gelecek elini kolunu sallayarak bir adamı öldürecek, buharlaştıracak, o ülkenin çok üst düzey yetkililerinden talimat alınmadan böyle bir cinayetin işlenmesi mümkün değil. Dolayısıyla Türkiye olarak biz bu cinayetin bütün yönleri ile ortaya konulması için gayret sarf ediyoruz. Uluslararası camiada bütün gücümüzü, dikkatimizin bu noktaya tekzip edilmesi için uluslararası camia ile işbirliği yapıyoruz. Suudi Arabistanlı yetkililerden ısrarla talebimiz bu talimatı kim verdi, cinayet emrini kim verdi sadece bunun tetikçilerin değil aynı zamanda emri verenlerin de ortaya çıkarılması, önce Suudi Arabistan´ın sorumluluğunda, ardından da uluslararası camianın sorumluluğundadır. Dolayısıyla falanca tetikçi bu işi bitirdi diyerek böylesine önemli bir siyasal cinayetin böylesine vahşi bir katliam niteliğindeki bir hadisenin üstünün örtülmesi mümkün değildir. Türkiye olarak bu konuya insani açıdan yaklaşan ülke olarak bu konudaki hassasiyetimizi korumaya devam edeceğiz” dedi.
AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, Muğla´da cuma namazının ardından esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaflarla sohbet eden Kurtulmuş, tarihi arasta çarşısında halı, tenekeci, kahvecileri ziyaret etti. Kurtulmuş Kurşunlu Camii meydanında vatandaşlar tarafından hayır amaçlı dağıtımı yapılan lokmadan tattı, vatandaşlara lokma dağıttı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Atilla Serttaş İyi Parti´de
Atilla Serttaş İyi Parti´de
Bodrum Yarımadası eğlence dünyasının önde gelen işletmecilerinden işadamı Atilla Serttaş, İYİ Parti´den Bodrum Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvurusu yaptı. Aynı zamanda Atilla Serttaş ile birlikte 100´ü aşkın vatandaş da İYİ Parti´ye üye oldu.
Ahmet Aras, Bodrumspor´a Destek Sözü Verdi
Ahmet Aras, Bodrumspor´a Destek Sözü Verdi
Cumhuriyet Halk Partisinden Bodrum Belediye Başkan aday adayı olan turizmci Ahmet Aras, Bodrum Belediyesi Bodrumspor yönetimi, teknik ekip ve futbolcuları tesislerde ziyaret etti. Aras, Bodrumspor´a tam destek sözü verdi.
Başkan Kocadon Ziyaretleri Sürdürüyor
Başkan Kocadon Ziyaretleri Sürdürüyor
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla il genelinde, il merkezi ve ilçelerine yaptığı ziyaretlerini Ortaca ve Dalaman ile sürdürdü.
CHP´nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün
CHP´nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün
Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına tekrar Osman Gürün´ü aday gösterdi. Başkan Osman Gürün sosyal medya hesabı üzerinden bir teşekkür mesajı yayımladı.
Başkan Kocadon´dan Anket Değerlendirmesi
Başkan Kocadon´dan Anket Değerlendirmesi
2016 yılından bu yana Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için çalışan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gezici araştırma tarafından yayınlanan çalışmayı değerlendirdi.
İyi Parti Bodrum´da Görev Değişimi
İyi Parti Bodrum´da Görev Değişimi
İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı´nda görev değişimi yapıldı. Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Bodrum Belediyesi Meclis Aday Adaylığı için istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti´nin yeni İlçe Başkanı Nevzat Kanber oldu.
Milletvekili Demir Bodrum´da Ziyaretlerde Bulundu…
Milletvekili Demir Bodrum´da Ziyaretlerde Bulundu…
Bodrum´da Perşembe günü yaşanan sel felaketinden sonra AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Ankara´daki çalışmalarına ara verip, incelemelerde bulunmak üzere Bodrum´a geldi.
Mustafa Saruhan Seçim Ofisini Açtı
Mustafa Saruhan Seçim Ofisini Açtı
Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Saruhan Seçim Ofisini Açtı
Başkan Kocadon Ziyaretleri Sürdürüyor
Başkan Kocadon Ziyaretleri Sürdürüyor
Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla´nın Ula ve Köyceğiz ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Ömer Özmen: DP  Hareketimizin Başlangıç Noktasıdır...
Ömer Özmen: DP Hareketimizin Başlangıç Noktasıdır...
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen ve yönetim kademesi, DP Parti Bodrum İlçe Başkanlığı´nı ziyaret etti.
CHP Rozetlerini Başkan Kocadon Taktı
CHP Rozetlerini Başkan Kocadon Taktı
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığına üyelik başvurusunda bulunanlara parti rozetlerini CHP´li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon taktı.
Ahmet Aras Halkın Sorunlarını Dinledi
Ahmet Aras Halkın Sorunlarını Dinledi
Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Aras Halkın Sorunlarını Dinledi
Ali Öztürk: Kongre Turizmi Yatırımlarına Özel Destek Vereceğiz
Ali Öztürk: Kongre Turizmi Yatırımlarına Özel Destek Vereceğiz
Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası´nı (BSMMMO) ziyaret eden CHP Bodrum Belediye Başkan aday adayı Ali Öztürk, oda başkanı Barış Erdoğan ile Bodrum ve Bodrum ekonomisinin güncel sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Ahmet Aras; "Bodrum´u Çağdaş Ve Sosyal Bir Belediyecilik Anlayışıyla Yönetmeye Talibim"
Ahmet Aras; "Bodrum´u Çağdaş Ve Sosyal Bir Belediyecilik Anlayışıyla Yönetmeye Talibim"
Bodrum´un önde gelen turizmcilerinden Ahmet Aras, Cumhuriyet Halk Partisi´nden Bodrum Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Aras, seçilmesi durumunda en acil gündeminin Bodrum´un alt yapı sorunu olacağını açıkladı.
Mehmet Kocadon Değişim Rüzgarını Bu Kez Yatağan´da Estirdi
Mehmet Kocadon Değişim Rüzgarını Bu Kez Yatağan´da Estirdi
“Sevdamız Muğla!” sloganıyla Cumhuriyet Halk Partisi´nden Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla il genelinde yaptığı ziyaretlerine Yatağan ilçesinde devam etti.
Bodrum Sermayesini Güçlendireceğiz
Bodrum Sermayesini Güçlendireceğiz
Ali Öztürk´ten Esnaflara Söz: Bodrum Sermayesini Güçlendireceğiz
Ali Öztürk: Önceliğimiz Çocuklar Ve Çocuk Hakları
Ali Öztürk: Önceliğimiz Çocuklar Ve Çocuk Hakları
Muğla Barosu Bodrum temsilciliğini ziyaret eden CHP Bodrum Belediye Başkan aday adayı Ali Öztürk çocuk haklarına yönelik projelerini hukukçuların desteğiyle gerçekleştireceklerini açıkladı.
Hesabını Yaptım 40 Bin Oyum Garanti
Hesabını Yaptım 40 Bin Oyum Garanti
Göltürkbükü´nde 1 dönem muhtarlık, 3 dönem belediye başkanlığı yaptım diyen Halil İbrahim Kaynar, “20 Yıllık siyasi birikimimle yola çıktım, Bodrum´da 40 bin oyum garanti” diyerek, hedeflerini açıkladı.
Kavaklıdere Kocadon´u Bağrına Bastı
Kavaklıdere Kocadon´u Bağrına Bastı
2016 yılından bu yana Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ziyaretlerini Kavaklıdere ilçesinde sürdürdü
Mehmet Kocadon Menteşe´deydi
Mehmet Kocadon Menteşe´deydi
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı için çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla´nın merkez ilçesi Menteşe´yi ziyaret etti. Başkan Kocadon, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Menteşe İlçe Başkanlığına giderek ilçe başkanı ve partililerle bir araya geldi.
Ömer Özmen: Hizmetlerimizi Sorgulayacak Son Kurum CHP´dir…
Ömer Özmen: Hizmetlerimizi Sorgulayacak Son Kurum CHP´dir…
AK Parti Hükümetimizin Bodrum Yarımadasında devam eden yatırımlarına istinaden CHP´nin yaptığı talihsiz açıklama, Bodrum kamuoyuna yanlış bilgi vermekten öteye geçmez diyen Ömer Özmen, “Bodrum´u yaklaşık 25 yıldır yönetip, bugüne kadar taş üstüne taş koymayan CHP´nin bu açıklamaları bizleri gülümsetmekten öteye geçmiyor.” dedi.
Kocadon: “Muğla Değişim İstiyor”
Kocadon: “Muğla Değişim İstiyor”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayı Mehmet Kocadon, merkez ilçe Menteşe´de parti yönetimi ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile bir araya geldi.
Tahir Ateş: Birlikte Çalışalım, Üretelim, Hayata Geçirelim…
Tahir Ateş: Birlikte Çalışalım, Üretelim, Hayata Geçirelim…
AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatının başkan aday adaylarından Dr.Tahir Ateş, ilçe binasında aday adaylığını açıklayan basın toplantısı yaptı.
Milas´ta 2014 Yılında CHP´nin Aday Adayı AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Milas´ta 2014 Yılında CHP´nin Aday Adayı AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Muğla´nın Milas ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Mezbaha Tesisi´nde veterinerlik görevini yürüten Barış Saylak, AK Parti´den Milas Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler