AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş: “Herkes Haddini Ve Yerini Bilsin”
“Bu memlekette kimsenin ne ezanın Türkçe okunmasına gücü yeter, ne de kimsenin ulusal kahramanlarımızdan Mustafa Kemal Atatürk´e hakaret etmeye gücü yeter”
Tarih: 19.11.2018 12:09:15/ 939okunma / 0yorum

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Kimse bu milletin inançları ile maneviyatı ile oynayamayabileceği gibi kimse bu milletin ulusal değerleri ile de oynayamaz, onlarla da mücadele ederiz. Şunu açıkça söyleyeyim. Bu memlekette kimsenin ne ezanın Türkçe okunmasına gücü yeter, ne de kimsenin ulusal kahramanlarımızdan Mustafa Kemal Atatürk´e hakaret etmeye gücü yeter. Herkes haddini bilsin, herkes yerini bilsin” dedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Şehit Şehitler Salonu´nda düzenlenen AK Parti Muğla Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısına Numan Kurtulmuş´un yanı sıra, AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, İl Başkanı Kadem Mete, il başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve partililer katıldı.
Danışma Kurulu toplantısında son zamanlarda ezanın Türkçe okunması ve Atatürk büstüne çekiç ile saldırılmasını değerlendiren Kurtulmuş, hayat tarzı üzerinden Türk milletini kutuplaştırma girişimlerine dikkat çekti. Kurtulmuş, “Özellikle hayat tarzları üzerinden halkımızı karşı karşıya getirme eğilimlerini sezdiğimiz, bazı pis kokularını duymaya başladığımız bir takım gayretleri hep beraber görüyoruz. Bir tanesi, hem de milletvekili sıfatlı birisi kalkıyor diyor ki, ‘Artık ezanı Türkçe okumayı konuşalım´ Geç onu geç. O günler çok geride kaldı. Türkiye onların bedelini çok ödedi. Ama durduk yere konuyu gündeme getiriyor. Öte taraftan birileri çıkmış durduk yere Mustafa Kemal Atatürk´ün büstüne çekiç ile vuruyor ve tiyatro oynar gibi milleti gerginleştirecek. Hayat tarzları üzerinden milleti farklı noktalara gidecek bir kutuplaşmanın adımlarını atıyor. Herkes şunu bilsin. Kimse bu milletin inançları ile maneviyatı ile oynayamayabileceği gibi kimse bu milletin ulusal değerleri ile de oynayamaz, onlarla da mücadele ederiz. Şunu açıkça söyleyeyim. Bu memlekette kimsenin ne ezanın Türkçe okunmasına gücü yeter, ne de kimsenin ulusal kahramanlarımızdan Mustafa Kemal Atatürk´e hakaret etmeye gücü yeter. Herkes haddini bilsin, herkes yerini bilsin. Herkes bu milletin birliğine, dirliğine sahip çıkacak şekilde hareket etsin. Biz bu milleti derlemek toparlamak için mücadele ediyoruz. Bu milletin tarihteki büyük başarıları kendi ayakları üstünde sağlam basması ile olmuştur. İçerisindeki farklılıkları bir şekilde gidermesi ile olmuştur. Şimdi de öyle olacak. Bu memleketi yıllarca sağcı-solcu diye bölmeye çalışanlar, yıllarca PKK üzerinden Türk-Kürt çatışmasını gündeme getirmek isteyenler şimdi sanmasınlar ki, hayat tarzı meselesi üzerinden milleti ne bölebilirler, ne parçalayabilirler. Biz hepimiz biriz, beraberiz, hep beraber aynı milletin çocuklarıyız, aynı istikamete yürüyen büyük bir meletin torunlarıyız. Biz bu anlamda Ak Parti olarak kuşatıcı bir partiyiz. En kuşatıcı bir partiyiz. Kapsayıcı bir partiyiz. Bu memleketin her yerinde, her kesiminde bütün farklılıkları ile bütün kardeşlerimizi Türkiye´nin ortak paydası olarak kabul ederiz. Büyük Türkiye hedeflerine, güçlü yeni Türkiye hedeflerine inanmış bütün kardeşlerimizi kapımız da, gönlümüzde açık, hoş gelsinler, sefa gelsinler, buyursunlar beraber mücadele edelim” dedi.

Partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak için Muğla´ya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, ABD´nin Suriye özel temsilcisinin PKK-YPG hakkındaki açıklamalarını ve Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
ABD Suriye özel temsilcisinin açıklamalarının son derece tutarsız bir açıklama olduğunu, Türk-Amerikan ilişkilerini zedeleyecek bir açıklama olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Açıklamada, ´Evet biz PYD´nin YPG´nin PKK´nın yan kolu olduğunu biliyoruz ama bizim için PKK terör örgütüdür, PYD-YPG bir terör örgütü değildir.´ Öteden beri endişeyle izlediğimiz ABD´nin PYD-YPG ile olan ilişkilerinin zaman zaman iş birliklerinin, zaman zaman desteklerinin gelmiş olduğu yeni safha Türkiye bakımından dikkat çekici ve endişe verici bir noktadır. Bir taraftan PKK´yı miadı dolmuş bir terör örgütü olarak çöp tenekesine atmaya hazırlananlar aynen Asala´yı bir zamanlar kullanıp kullanıp çöp tenekesine attıkları gibi şimdi kendilerinin söylediği ve bildiği gibi PKK´nın yan kolu olan, şubesi olan, kardeşi olan PYD-YPG´yi siyasal bir örgüt haline dönüştürmek, bundan sonra Suriye´nin oluşacak, gelecek dengeleri bakımından masadaki müzakerenin siyasal araçlarından birisi haline dönüştürmek istiyorlar” dedi.

“Türkiye bu oyunu kabul etmeyecek”
Oynanan oyunun karanlık ve kirli bir oyun olduğunun altını çizen Kurtulmuş, “Türkiye bu oyunu kabul etmeyecektir. Suriye´nin geleceğinde Kürt kardeşlerimizin siyasal haklarının varlığı başka bir konudur en büyük zulmü Kürtlere yaparak o bölgede o coğrafyada bir terör estiren terör örgütünün PYD-YPG´nin bundan sonraki politik süreçlere dahil edilmesi bambaşka bir şeydir. Dolayısıyla biz Türkiye olarak Suriye´nin geleceğinde hiçbir terör örgütünün yeri olmaması gerektiğine inanıyoruz. Ne DEAŞ´ın ne PYD´nin ne YPG´nin. Bunların hiçbirisinin bundan sonraki süreçte özgür, demokratik ve gerçekten müreffeh bir Suriye yolunda atılacak adımlarda hiçbir sözü olamaz, olmamalıdır ve Türkiye buna müsaade etmeyecektir. Oynanan oyunun ne kadar karanlık ve kirli bir oyun olduğu da aşikardır. Biz Türkiye olarak puzzle´ın bütün parçalarını yerli yerine oturtarak büyük resmi görüyoruz ve büyük resme uygun şekilde davranmaya gayret ediyoruz. Bizim ana fikrimiz bölgenin daha fazla bölünmesi değil bölge halklarının daha fazla bütünleşmesi olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Bu alanda kullanılan DEAŞ örgütü ne kadar kirli karanlık bir örgütse Suriye ve Irak´ın sınırlarının yeniden çizilmesi bakımından PYD/PKK da aynı şekilde karanlık ve kirli bir örgüttür. Dolayısıyla müttefikimiz olduğunu söyleyen ülkelerin Türkiye´nin bu hassasiyetine azami dikkat göstermeleri ve oynadıkları bu stratejinin kendi milli menfaatleri bakımından da hiçbir şekilde tutarlı olmadığını bilmelerini isteriz” dedi.

“Kaşıkçı cinayetindeki hassasiyetlerimiz sürüyor”
Türkiye kamuoyu ile paylaşılması gereken önemli konulardan birisinin de Kaşıkçı cinayeti ile ilgili son gelişmeler olduğunu belirten Kurtulmuş, “Bildiğiniz gibi Türkiye Kaşıkçı cinayetini asla siyasal bir konu olarak ele almamıştır bundan sonra da almayacaktır. Bizim için Kaşıkçı cinayeti insani bir sorundur. Herkesin vicdanını kanatan, bütün insanlığın içinde ukde olan, dünyanın en büyük metropollerinden birisi olan İstanbul´da bir ülkenin egemenlik alanı olan, Suudi Arabistan´ın egemenlik alanı olan başkonsolosluk binasına dünyaca mağrur, bilinen bir gazeteci girmiş ve buharlaşmıştır, çıkamamıştır. Şimdi öyle anlaşılıyor ki en son Suudi Arabistan Başsavcılığı´nın iddianamesi ile birlikte Suudi Arabistan Kaşıkçı´nın öldürüldüğünü resmi kaynaklar ile teyit ve itiraf ediyor. Nerede, Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda. Ama diyor ki Başkonsoloslukta öldürüldü ama bununla ilgili olarak 5 kişi sorumludur. Bir tanesini oradaki yüksek düzey memurlardan birisi öne çıkarılarak bunlar söyleniyor. Evet bu itiraf edilmesi bakımından bir adımdır. Ama kusura bakmayın dünyanın herhangi bir yerinde bir yabancı misyonda birisi gelecek elini kolunu sallayarak bir adamı öldürecek, buharlaştıracak, o ülkenin çok üst düzey yetkililerinden talimat alınmadan böyle bir cinayetin işlenmesi mümkün değil. Dolayısıyla Türkiye olarak biz bu cinayetin bütün yönleri ile ortaya konulması için gayret sarf ediyoruz. Uluslararası camiada bütün gücümüzü, dikkatimizin bu noktaya tekzip edilmesi için uluslararası camia ile işbirliği yapıyoruz. Suudi Arabistanlı yetkililerden ısrarla talebimiz bu talimatı kim verdi, cinayet emrini kim verdi sadece bunun tetikçilerin değil aynı zamanda emri verenlerin de ortaya çıkarılması, önce Suudi Arabistan´ın sorumluluğunda, ardından da uluslararası camianın sorumluluğundadır. Dolayısıyla falanca tetikçi bu işi bitirdi diyerek böylesine önemli bir siyasal cinayetin böylesine vahşi bir katliam niteliğindeki bir hadisenin üstünün örtülmesi mümkün değildir. Türkiye olarak bu konuya insani açıdan yaklaşan ülke olarak bu konudaki hassasiyetimizi korumaya devam edeceğiz” dedi.
AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, Muğla´da cuma namazının ardından esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaflarla sohbet eden Kurtulmuş, tarihi arasta çarşısında halı, tenekeci, kahvecileri ziyaret etti. Kurtulmuş Kurşunlu Camii meydanında vatandaşlar tarafından hayır amaçlı dağıtımı yapılan lokmadan tattı, vatandaşlara lokma dağıttı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cumhur İttifakından Listeye Girdi
Cumhur İttifakından Listeye Girdi
Genç İş Adamı Bodrum´dan Cumhur İttifakından Listeye Girdi
Beyler Koca Partisinden İstifa Etti
Beyler Koca Partisinden İstifa Etti
belde başkanlığı görevlerini gururla yapmış olduğum partimden, Bugünden itibaren üzülerek ve kırgın bir şekilde istifa ediyorum
CHP Bodrum Adayları Tanıtım Toplantısı
CHP Bodrum Adayları Tanıtım Toplantısı
CHP Bodrum İlçe Başkanlığı, Bodrum Adayları Tanıtım Toplantısı Düzenledi
Ak Parti Muğla´ya Sahip Çikiyor
Ak Parti Muğla´ya Sahip Çikiyor
Ak Parti Muğla´ya Sahip Çikiyor: Muğla 5 Günde 2 Bakan Ağirladi
Mehmet Tosun “İyi Belediyecilik” Tanıtım Toplantısına Katıldı
Mehmet Tosun “İyi Belediyecilik” Tanıtım Toplantısına Katıldı
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, İYİ Parti Genel Merkezi, “İyi Belediyecilik Vizyonu Tanıtım Toplantısı”na katıldı.
Cumhur İttifakı Bodrum Seçim Ofisi Açıldı
Cumhur İttifakı Bodrum Seçim Ofisi Açıldı
Bakan Çavuşoğlu: “Zillet ittifakı, vatan hainleri, terör örgütleri birlik içerisinde”
TMMOB Üyeleri, Yazıcı´dan Trafik Ve Yapı Denetimi Sorunlarını Çözmesini İstedi
TMMOB Üyeleri, Yazıcı´dan Trafik Ve Yapı Denetimi Sorunlarını Çözmesini İstedi
Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, yerel seçimlerdeki uzlaşı turları kapsamında Türk Mühendis ve Mimar odaları Birliği ziyaret etti.
Kocadon: “Muğla´da Değişim Rüzgarı Esiyor!”
Kocadon: “Muğla´da Değişim Rüzgarı Esiyor!”
Demokrat Parti´nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Demokrat Parti Muğla İlçe Belediye Başkan Adayları ile Muğla Sınırsızlık Meydanı´nda, Muğla Kazanacak sloganıyla düzenlenen “Büyük Buluşma”da bir araya geldi.
İYİ Parti Bodrum´dan Değerlendirme Toplantısı
İYİ Parti Bodrum´dan Değerlendirme Toplantısı
İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel Seçimler öncesi geniş katılımlı bir değerlendirme toplantısı yapıldı.
Bodrum CHP´de İstifa Depremi
Bodrum CHP´de İstifa Depremi
Bodrum eski Kaymakamı Cumhur Güven Taşbaşı, partisinden istifa etti.
Başkan Kocadon ; “Mustafa Saruhan Zorlu Bir Yola Girdi”
Başkan Kocadon ; “Mustafa Saruhan Zorlu Bir Yola Girdi”
CHP´li Başkan adayı Saruhan, DP´ye geçen Mehmet Kocadon´u ziyaret etti
Hayallerimizdeki Bodrum İçin Çalışacağız
Hayallerimizdeki Bodrum İçin Çalışacağız
Mehmet Tosun; “Hayallerimizdeki Bodrum İçin Çalışacağız”
Gürün: “Karakterler Seçim Dönemlerinde Ortaya Çıkar”
Gürün: “Karakterler Seçim Dönemlerinde Ortaya Çıkar”
31 Mart Yerel Seçimleri CHP aday tanıtım toplantısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Bakan Pakdemirli: “Muğla Turizmin Yanında Bir Tarım Kenti”
Bakan Pakdemirli: “Muğla Turizmin Yanında Bir Tarım Kenti”
Muğla´da tarım ve orman sektörü temsilcileri değerlendirme toplantısına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla´nın turizmin yanında aynı zamanda tarım kenti olduğunu söyledi.
Kocadon Büyük Mitinge Hazırlanıyor
Kocadon Büyük Mitinge Hazırlanıyor
Binlerce kişi, yüzlerce araç Salı günü Muğla´ya gidiyor
Saruhan Seçim Çalışmalarına Hızlı Başladı
Saruhan Seçim Çalışmalarına Hızlı Başladı
Saruhan büyük bir coşku ile karşılandı
Demokrasinin En Güzel Günleri Seçim Dönemleridir
Demokrasinin En Güzel Günleri Seçim Dönemleridir
AK Parti Adayı Hıdır: “Demokrasinin En Güzel Günleri Seçim Dönemleridir” dedi.
Marmaris´te İYİ Parti Ve CHP´e Anlaştı
Marmaris´te İYİ Parti Ve CHP´e Anlaştı
Yerel seçimlerde CHP ve İYİ Parti, Marmaris´te anlaştı. İYİ Parti´nin CHP Adayı Mehmet Oktay´ı destekleme kararı aldığı açıklandı.
Marmaris Adayı Yazıcı: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Marmaris Adayı Yazıcı: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
AK Parti´nin Marmaris Adayı Yazıcı: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Mustafa Saruhan Birlik Ve Beraberlik Getirdi
Mustafa Saruhan Birlik Ve Beraberlik Getirdi
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, adaylığının kesinleşmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum ilçe binası önünde örgütü ve Bodrum Halkı ile buluştu.
AK Parti´li Aday Yazıcı Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor
AK Parti´li Aday Yazıcı Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor
AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı seçim çalışmalarına devam ediyor.
Milas´ta AK Parti´ye 900 Yeni Üye
Milas´ta AK Parti´ye 900 Yeni Üye
AK Parti Milas İlçe Başkanlığına 6 ayda 898 yeni üye daha katıldı. AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, “Çok heyecanlıyız. Barış Saylak başkanlığında Milas´ın yepyeni bir belediyecilik anlayışıyla buluşmasına çok az bir zaman kaldı.” dedi.
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon Partisinden İstifa Etti
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon Partisinden İstifa Etti
CHP´li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon partisinden istifa ettiği ve DP´den büyükşehir belediye başkan adayı olduğu konusunda sorulan sorulara “Hayırlı olsun” diyerek cevap verdi.
Muğla´dan Nefret Ettim, Muğla´yı Gözden Çıkardım
Muğla´dan Nefret Ettim, Muğla´yı Gözden Çıkardım
Kılıçdaroğlu´nun "Muğla´dan Nefret Ettim, Muğla´yı Gözden Çıkardım" Dediği İddiası
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler