Ahmet Aras´ dan Aday Adaylığı Basın Açıklaması
Genç, dinamik, aydın, Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı güçlü bir ekiple Bodrum´u yönetmeye talip olduğunu ifade eden Ahmet Aras, 17 Ekim Çarşamba günü 13:30´da CHP Bodrum İlçe Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı. Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Mehmet Kocadon da basın açıklamasına katılarak "Aras´a ve aday olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.
Tarih: 18.10.2018 10:21:05/ 1597okunma / 0yorum

Ahmet Aras ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

 

"Sayın Belediye Başkanım, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanım, meclis üyelerim, sivil toplum kuruluşu başkanlarım, partimizin değerli yönetici ve üyeleri ile belediye başkan aday adaylarımız, değerli basın mensupları, Ege ve Bodrum´un aydınlık  yüzlü insanları, hanımefendiler, beyefendiler, dostlarım, kardeşlerim hoşgeldiniz.

 

Bugün genç ve dinamik ve vizyon sahibi bir ekiple Bodrum´u hakettiği şekilde yönetmek için sizlere beraber yola çıkıyorum. Birçoğunuzu tanıyorum, tanışıyoruz ancak konuşmama kısa bir özgeçmişle başlayacağım.

 

Ben Ahmet ARAS, Bodrum´lu, elli yıllık esnaf, muhtar Şevket ARAS ve Ayşe ARAS´ın oğluyum. 1970 yılında Bodrum´da doğdum, 48 yaşındayım. İlk ve ortaokulu Bodrum´da okudum.   Askeri lise ve Kara Harp Okulu öğrenimimle birlikte Gazi Mustafa Kemalin ordusunda 30 yıl şerefle görev  yaparak 5 yıl önce yarbay rütbesiyle emekli oldum.

Bu süre zarfında Türkiye´nin dört bir köşesinde, Bodrum´da ve yurtdışında vatanıma hizmet ettim. Bu yüzden karşılık beklemeden yapılan kamu hizmetinin kutsallığını iyi bilirim. Bugün de Ulu Önder Atatürk´ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin temel taşı Cumhuriyet Halk Partimizin genç bir üyesi olarak aydın, dinamik ve güçlü bir ekiple aynı şevk ve heyecanla  Bodrum´u yönetmeye talibim.

Sevgili hemşerilerim, Türkiye´nin ve dünyanın gözbebeği Bodrum´un her alanda hak ettiği  noktaya gelmesi hepimizin en büyük arzusu. Bu hedefe ulaşabilmek için akılcı, somut, dinamik ve iyi planlanmış bir yol haritası ile çok çalışarak ilerlemeliyiz. Kaybedecek zamanımız yok.

Kamuda yıllardır kazandığım tecrübe, bilgi birikimi; Bodrum´da üyesi olduğum  Ticaret Odası, Esnaf  Odası, Bodrum Otelciler Derneği, OYDER gibi sivil toplum örgütlerinde aldığım görevler ve gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde Bodrum´un sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyorum ve en önemlisi bunları çözecek irade ve ekibe sahibim.

 

Bodrum´un doğasını, tarihini, kültürünü, dokusunu bilirim, ülke insanını iyi tanırım. Dağlarında, tepelerinde, zeytin-mandalina bahçelerinde  beton blokların değil, kayasının, ağacının, kuşunun, börtü böceğinin; sokaklarında her ırktan, renkten, dilden, dinden, mezhepten insanının; kadınının erkeğinin, çoluğunun çocuğunun gencinin yaşlısının; kedisinin köpeğinin; denizde balığının ahtapotunun mutlu yaşadığı bir memleket hayal ediyorum. Aslında hayal etmiyorum biliyorum, yaşadım. Bodrum böyleydi ve o günlere hep birlikte dönebiliriz. Vahşice katletmek yerine, doğayla, çevreyle ve  insanla dost projelerle büyüyebiliriz.

Bodrum çok önemli bir turizm kenti, birçoğumuz ekmeğimizi aşımızı bu sektörden kazanıyoruz.  Turizm   ekonomisini geliştirmek ve yaşanabilir bir kent yaratmak için öncelikle merkezden başlayarak tüm mahallelerimizdeki eski kent (old town) dokusunu ortaya çıkaracağız.  Yeldeğirmenlerimiz, sarnıçlarımız, kule ve musandıralı evlerimizin restarasyonu için mülk sahiplariyle kısa vadeli projeler üreteceğiz. Kalemizin en kısa zamanda ziyarete açılması için Kültür ve Turizm Bakanımızla bizzat görüşeceğim.  

Bodrum´u mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak ele alarak kanalizasyon, elektrik, su, yol, kaldırım, aydınlatma, bisiklet yolu gibi altyapı eksiklerini tamamlamak için öncelikle Büyükşehir Belediyemiz ve ilgili tüm kurum kuruluşlarla işbirliği yaparak çalışmalara hemen başlayacağız. En acil gündemimiz bu olacak.

Daha sonra tanıtım atağına başlayacağız. Dünyanın değişen şartlarıyla uyumlu, sosyal ve dijital medya ve teknolojinin doğru ve etkin kullanıldığı kısa orta ve uzun vadeli hedefleri olan topyekün bir tanıtım projesinin hayata geçirilmesi için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu planlar devreye sokulacak ve   turizme çok hızlı bir ivme kazandıracağız.

Bu planlamanın bir parçası olarak ulusal ve uluslararası organizasyonları Bodrum´a çekip, aynı zamanda iyi planlanmış bir takvim çerçevesinde kendi festival ve organizasyonlarımızı yaratarak yerli ve yabancı turistlerin Bodrum´a  yaz kış gelmelerini sağlayacağız.

Bodrum´un kadınları Bodrum´un en büyük servetidir. Onların her alandaki  karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını istiyoruz. Bodrum´un estetiğini, şehir dokusunu ve kimliğini oluşturma görevini Bodrum´un kadınlarına emanet edeceğiz.

Bodrum´un en önemli sorunlarından biri yetişmiş kalifiye eleman ihyacıdır. İşletmelerimizin kalifiye elemana ulaşabilmesi için başta Muğla Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı  olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla geliştirilecek projelerle nitelikli iş gücünü Bodrum´a çekeceğiz.

Bu çerçevede Muğla Üniversitesi Turizm Fakültesinin Bodrum´da açılması için çalışmalara başladık. Bodrum´daki tüm kamu kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden destek olmalarını rica ediyorum.

 Bodrumspor!! Halkımızın desteği, Belediye Başkanımızın özverisi  ve gençlerimizin yönetiminde gurumuz oldu ve hedeflerine ulaşmakta kararlı. Sonuna kadar destekliyoruz. Altyapısını güçlendirerek kimseye muhtaç ve yük olmadan akıcı gelirlere sahip olabilmesi için projeler üreteceğiz.

Bodrum´un gençlerini yelken , sörf, tenis , yüzme , basketbol , hentbol gibi spor dallarına da teşvik ederek bu spor dallarının da mevcut alt yapılarını güçlendirip Bodrum´a gurur duyacağımız yeni milli sporcular kazandıracağız.

Bunun doğal bir sonucu olarak çok kısa sürede spor turizminin Bodrum ekonomisinde katma değer olarak yer almasını sağlayacağız.

Bodrum´luları yıllardır rahatsız eden çöplük, trafik ve atık su arıtma tesisi  gibi  sorunları    Büyükşehir Belediyemize taşıyarak, işbirliğiyle çözüme kavuşturmak üzere göreve geldiğimiz  ilk gün yola çıkacağız.

Bodrum ekonomisinin turizm dışında çok önemli ihracat ve kazanç kaynağı olan   tekne imalat sektörünün sorunlarının çözülmesi için her alanda aktif ve somut çalışmalar yapacağız.        

Milyon dolarlık gulet ve tirandillerin  üretildiği tersaneler bölgesini ulaşımından altyapısına kadar rehabilite edilerek hem çalışanlar hem de alıcılar için cazip hale getireceğiz. Bir çok mega marinaya sahip olan Bodrum´da sürdürülebilir uluslararası bir Boat Show organizasyonu başlatacağız.

 

Bodrum´da birlikte yapmamız gereken çok iş, ulaşmamız gereken çok fazla hedef var. Hep ifade ettiğim gibi genç, dinamik bir ekip ve sizlerle bunu başarabileceğime yürekten inanıyorum.Bu yolda bizimle birlikte yürümek isteyen herkese kapılarımız sonuna kadar açık. Doğruluk dürüstlük ve eşitlik ilkeleri ile başlatacağımız bu sinerjiyle partimizin bir önceki yerel seçimlerde aldığı 44.133 oyu 80 binlere taşıyarak, sizlerden alacağım destekle Bodrum´u çağdaş ve sosyal bir    belediyecilik  anlayışıyla yöneterek partimizin gurur kaynağı   haline getireceğim.

Projelerden fikirlerden çok bahsettik, ben şimdi iki dizeyle kalbimden geçenleri paylaşmak istiyorum..

 

Memleket isterim

Gök mavi , dal yeşil tarla sarı olsun

İçlerinde çiçeklerin diyarı olsun

Memleket isterim,

Ne başta dert , ne gönülde hasret olsun,

Kardeş kavgasına bir nihayet olsun,

Memleket isterim,

Ne zengin ne fakir , ne sen ben farkı olsun,

Kış günü herkesin evi barkı olsun,

Memleket isterim

Yaşamak,sevmek gibi gönülden olsun,

Olursa bir şikayet ölümden olsun ,,

Bugünden itibaren bu yolda hep birlikteyiz

Teşekkürler, sevgiler

 

Bu sayede işçilerimiz, esnaflarımız, otelcilerimiz, denizcilerimiz, iş adamlarımız ve yatırımcılarımızla birlikte bunca emek ve riske girerek  hak ettiğimiz kazancı elde edebileceğiz.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Söz Konusu Bodrum´sa Gerisi Teferruattır
Söz Konusu Bodrum´sa Gerisi Teferruattır
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras´ın düzenlediği seçim mitinglerine yüzlerce kişi akın etti.
Gürün, “Muğla´yı korumak için her herşeyi yaparız”
Gürün, “Muğla´yı korumak için her herşeyi yaparız”
Her türlü baskıya rağmen biz Muğla´yı geleceğe çok düzgün ve doğru olarak taşıyoruz
Bodrum´u İyi Yarınlara Taşıma Sözü Verdi
Bodrum´u İyi Yarınlara Taşıma Sözü Verdi
Mehmet Tosun; “Bodrumumuzun 50 Yıllık Geleceğini Planlayacağız”
Belediye Başkanı Ben Değil Halk Olacak
Belediye Başkanı Ben Değil Halk Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Bodrum Yarımadası´nda görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.
Konacık, Chp Adayı Aras´ı Bağrına Bastı
Konacık, Chp Adayı Aras´ı Bağrına Bastı
Bodrum´da Ahmet Aras´la Yepyeni Bir Dönem Başlıyor
Bodrum´un Ve Belediye Başkan Adayımız Tahir Ateş´in Emrindeyim
Bodrum´un Ve Belediye Başkan Adayımız Tahir Ateş´in Emrindeyim
İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu; “Bodrum´un Ve Belediye Başkan Adayımız Tahir Ateş´in Emrindeyim”
Çadaş Ve Yaşanabilir Bodrum İçin Çalışıyoruz
Çadaş Ve Yaşanabilir Bodrum İçin Çalışıyoruz
Dr.Ateş:” Daha Çadaş Ve Yaşanabilir Bodrum İçin Çalışıyoruz…”
Aras: Bodrum´a Begonvil Festivali Geliyor
Aras: Bodrum´a Begonvil Festivali Geliyor
Chp´li Aras Bütün Bodrum´u Begonvillerle Bezeyecek
Karaova Bölgesi Mehmet Tosun Diyor
Karaova Bölgesi Mehmet Tosun Diyor
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum´un her yerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Tosun gittiği her yerde yoğun katılım ve destek sözleriyle karşılanıyor.
Halil İbrahim Kaynar; “Karara İtiraz Edeceğim”
Halil İbrahim Kaynar; “Karara İtiraz Edeceğim”
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan başkan adaylığının düşürülmesi ile ilgili kararı beklediğini, kendisine tebligat yapıldıktan hemen sonra İl Seçim Kurulu´na itirazda bulunacağını söyledi.
Mehmet Tosun Dereköy´de de Coşkuyla Karşılandı
Mehmet Tosun Dereköy´de de Coşkuyla Karşılandı
Katıldığı tüm toplantılar miting havasında geçen Mehmet Tosun, Dereköy halkı tarafından da coşkuyla karşılandı.
Göltürkbükü Evladını Bağrına Bastı
Göltürkbükü Evladını Bağrına Bastı
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, 5 yıl muhtarlık 15 yıl belediye başkanlığı yaptığı Göltürkbükü´nde büyük bir kalabalık eşliğinde seçim ofisini açtı. Kaynar buradan yatırım sözü verdi.
Bodrum´da Herkes Mutlu Yaşayacak
Bodrum´da Herkes Mutlu Yaşayacak
Aras: Gelir Düzeyi Ne Olursa Olsun, Bodrum´da Herkes Mutlu Yaşayacak
Datça Muğla´ya Hizmetle Yakınlaşacak
Datça Muğla´ya Hizmetle Yakınlaşacak
Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır, Datça´nın Hızırşah, Kızılan ve Karaköy mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.
Dillere Destan Turgutreis´e Yazık Oluyor
Dillere Destan Turgutreis´e Yazık Oluyor
Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar ekibiyle birlikte Turgutreis seçim ofisini açtı.
Chp Adayı Aras: Daha Çok Kazanmak İçin, Değişim Şart
Chp Adayı Aras: Daha Çok Kazanmak İçin, Değişim Şart
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum iş dünyasının en büyük meslek kuruluşu olan Bodrum Ticaret Odası-BODTO yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Mehmet Tosun´un Mahalle Toplantıları Devam Ediyor
Mehmet Tosun´un Mahalle Toplantıları Devam Ediyor
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, vatandaşlarla mahalle toplantılarında bir araya gelmeye devim ediyor. Yalı Çiftlik Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Tosun, burada da yoğun ile ve destekle karşılandı.
Muğla´da 1 Nisan´dan Sonra Yeni Bir Dönem Başlayacak
Muğla´da 1 Nisan´dan Sonra Yeni Bir Dönem Başlayacak
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı adayı Osman Gürün, Marmaris´te STK temsilcileri ve partililerle bir araya geldi ve vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Biz  Çevreyi Koruyormuş Gibi Yapanlardan Olmayacağız
Biz Çevreyi Koruyormuş Gibi Yapanlardan Olmayacağız
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır, TEMA tarafından metni yazılan DOĞA DOSTU BELEDİYE BAŞKANI TAAHÜTNAMESİ´ni AK Parti Muğla İl Başkanlığı´nda düzenlenen toplantıda imzaladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
deneme deneme

deneme 4
Biyografi
Tüm Biyografiler