Ahmet Aras´ dan Aday Adaylığı Basın Açıklaması
Genç, dinamik, aydın, Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı güçlü bir ekiple Bodrum´u yönetmeye talip olduğunu ifade eden Ahmet Aras, 17 Ekim Çarşamba günü 13:30´da CHP Bodrum İlçe Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı. Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Mehmet Kocadon da basın açıklamasına katılarak "Aras´a ve aday olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.
Tarih: 18.10.2018 10:21:05/ 1466okunma / 0yorum

Ahmet Aras ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

 

"Sayın Belediye Başkanım, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanım, meclis üyelerim, sivil toplum kuruluşu başkanlarım, partimizin değerli yönetici ve üyeleri ile belediye başkan aday adaylarımız, değerli basın mensupları, Ege ve Bodrum´un aydınlık  yüzlü insanları, hanımefendiler, beyefendiler, dostlarım, kardeşlerim hoşgeldiniz.

 

Bugün genç ve dinamik ve vizyon sahibi bir ekiple Bodrum´u hakettiği şekilde yönetmek için sizlere beraber yola çıkıyorum. Birçoğunuzu tanıyorum, tanışıyoruz ancak konuşmama kısa bir özgeçmişle başlayacağım.

 

Ben Ahmet ARAS, Bodrum´lu, elli yıllık esnaf, muhtar Şevket ARAS ve Ayşe ARAS´ın oğluyum. 1970 yılında Bodrum´da doğdum, 48 yaşındayım. İlk ve ortaokulu Bodrum´da okudum.   Askeri lise ve Kara Harp Okulu öğrenimimle birlikte Gazi Mustafa Kemalin ordusunda 30 yıl şerefle görev  yaparak 5 yıl önce yarbay rütbesiyle emekli oldum.

Bu süre zarfında Türkiye´nin dört bir köşesinde, Bodrum´da ve yurtdışında vatanıma hizmet ettim. Bu yüzden karşılık beklemeden yapılan kamu hizmetinin kutsallığını iyi bilirim. Bugün de Ulu Önder Atatürk´ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin temel taşı Cumhuriyet Halk Partimizin genç bir üyesi olarak aydın, dinamik ve güçlü bir ekiple aynı şevk ve heyecanla  Bodrum´u yönetmeye talibim.

Sevgili hemşerilerim, Türkiye´nin ve dünyanın gözbebeği Bodrum´un her alanda hak ettiği  noktaya gelmesi hepimizin en büyük arzusu. Bu hedefe ulaşabilmek için akılcı, somut, dinamik ve iyi planlanmış bir yol haritası ile çok çalışarak ilerlemeliyiz. Kaybedecek zamanımız yok.

Kamuda yıllardır kazandığım tecrübe, bilgi birikimi; Bodrum´da üyesi olduğum  Ticaret Odası, Esnaf  Odası, Bodrum Otelciler Derneği, OYDER gibi sivil toplum örgütlerinde aldığım görevler ve gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde Bodrum´un sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyorum ve en önemlisi bunları çözecek irade ve ekibe sahibim.

 

Bodrum´un doğasını, tarihini, kültürünü, dokusunu bilirim, ülke insanını iyi tanırım. Dağlarında, tepelerinde, zeytin-mandalina bahçelerinde  beton blokların değil, kayasının, ağacının, kuşunun, börtü böceğinin; sokaklarında her ırktan, renkten, dilden, dinden, mezhepten insanının; kadınının erkeğinin, çoluğunun çocuğunun gencinin yaşlısının; kedisinin köpeğinin; denizde balığının ahtapotunun mutlu yaşadığı bir memleket hayal ediyorum. Aslında hayal etmiyorum biliyorum, yaşadım. Bodrum böyleydi ve o günlere hep birlikte dönebiliriz. Vahşice katletmek yerine, doğayla, çevreyle ve  insanla dost projelerle büyüyebiliriz.

Bodrum çok önemli bir turizm kenti, birçoğumuz ekmeğimizi aşımızı bu sektörden kazanıyoruz.  Turizm   ekonomisini geliştirmek ve yaşanabilir bir kent yaratmak için öncelikle merkezden başlayarak tüm mahallelerimizdeki eski kent (old town) dokusunu ortaya çıkaracağız.  Yeldeğirmenlerimiz, sarnıçlarımız, kule ve musandıralı evlerimizin restarasyonu için mülk sahiplariyle kısa vadeli projeler üreteceğiz. Kalemizin en kısa zamanda ziyarete açılması için Kültür ve Turizm Bakanımızla bizzat görüşeceğim.  

Bodrum´u mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak ele alarak kanalizasyon, elektrik, su, yol, kaldırım, aydınlatma, bisiklet yolu gibi altyapı eksiklerini tamamlamak için öncelikle Büyükşehir Belediyemiz ve ilgili tüm kurum kuruluşlarla işbirliği yaparak çalışmalara hemen başlayacağız. En acil gündemimiz bu olacak.

Daha sonra tanıtım atağına başlayacağız. Dünyanın değişen şartlarıyla uyumlu, sosyal ve dijital medya ve teknolojinin doğru ve etkin kullanıldığı kısa orta ve uzun vadeli hedefleri olan topyekün bir tanıtım projesinin hayata geçirilmesi için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu planlar devreye sokulacak ve   turizme çok hızlı bir ivme kazandıracağız.

Bu planlamanın bir parçası olarak ulusal ve uluslararası organizasyonları Bodrum´a çekip, aynı zamanda iyi planlanmış bir takvim çerçevesinde kendi festival ve organizasyonlarımızı yaratarak yerli ve yabancı turistlerin Bodrum´a  yaz kış gelmelerini sağlayacağız.

Bodrum´un kadınları Bodrum´un en büyük servetidir. Onların her alandaki  karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını istiyoruz. Bodrum´un estetiğini, şehir dokusunu ve kimliğini oluşturma görevini Bodrum´un kadınlarına emanet edeceğiz.

Bodrum´un en önemli sorunlarından biri yetişmiş kalifiye eleman ihyacıdır. İşletmelerimizin kalifiye elemana ulaşabilmesi için başta Muğla Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı  olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla geliştirilecek projelerle nitelikli iş gücünü Bodrum´a çekeceğiz.

Bu çerçevede Muğla Üniversitesi Turizm Fakültesinin Bodrum´da açılması için çalışmalara başladık. Bodrum´daki tüm kamu kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden destek olmalarını rica ediyorum.

 Bodrumspor!! Halkımızın desteği, Belediye Başkanımızın özverisi  ve gençlerimizin yönetiminde gurumuz oldu ve hedeflerine ulaşmakta kararlı. Sonuna kadar destekliyoruz. Altyapısını güçlendirerek kimseye muhtaç ve yük olmadan akıcı gelirlere sahip olabilmesi için projeler üreteceğiz.

Bodrum´un gençlerini yelken , sörf, tenis , yüzme , basketbol , hentbol gibi spor dallarına da teşvik ederek bu spor dallarının da mevcut alt yapılarını güçlendirip Bodrum´a gurur duyacağımız yeni milli sporcular kazandıracağız.

Bunun doğal bir sonucu olarak çok kısa sürede spor turizminin Bodrum ekonomisinde katma değer olarak yer almasını sağlayacağız.

Bodrum´luları yıllardır rahatsız eden çöplük, trafik ve atık su arıtma tesisi  gibi  sorunları    Büyükşehir Belediyemize taşıyarak, işbirliğiyle çözüme kavuşturmak üzere göreve geldiğimiz  ilk gün yola çıkacağız.

Bodrum ekonomisinin turizm dışında çok önemli ihracat ve kazanç kaynağı olan   tekne imalat sektörünün sorunlarının çözülmesi için her alanda aktif ve somut çalışmalar yapacağız.        

Milyon dolarlık gulet ve tirandillerin  üretildiği tersaneler bölgesini ulaşımından altyapısına kadar rehabilite edilerek hem çalışanlar hem de alıcılar için cazip hale getireceğiz. Bir çok mega marinaya sahip olan Bodrum´da sürdürülebilir uluslararası bir Boat Show organizasyonu başlatacağız.

 

Bodrum´da birlikte yapmamız gereken çok iş, ulaşmamız gereken çok fazla hedef var. Hep ifade ettiğim gibi genç, dinamik bir ekip ve sizlerle bunu başarabileceğime yürekten inanıyorum.Bu yolda bizimle birlikte yürümek isteyen herkese kapılarımız sonuna kadar açık. Doğruluk dürüstlük ve eşitlik ilkeleri ile başlatacağımız bu sinerjiyle partimizin bir önceki yerel seçimlerde aldığı 44.133 oyu 80 binlere taşıyarak, sizlerden alacağım destekle Bodrum´u çağdaş ve sosyal bir    belediyecilik  anlayışıyla yöneterek partimizin gurur kaynağı   haline getireceğim.

Projelerden fikirlerden çok bahsettik, ben şimdi iki dizeyle kalbimden geçenleri paylaşmak istiyorum..

 

Memleket isterim

Gök mavi , dal yeşil tarla sarı olsun

İçlerinde çiçeklerin diyarı olsun

Memleket isterim,

Ne başta dert , ne gönülde hasret olsun,

Kardeş kavgasına bir nihayet olsun,

Memleket isterim,

Ne zengin ne fakir , ne sen ben farkı olsun,

Kış günü herkesin evi barkı olsun,

Memleket isterim

Yaşamak,sevmek gibi gönülden olsun,

Olursa bir şikayet ölümden olsun ,,

Bugünden itibaren bu yolda hep birlikteyiz

Teşekkürler, sevgiler

 

Bu sayede işçilerimiz, esnaflarımız, otelcilerimiz, denizcilerimiz, iş adamlarımız ve yatırımcılarımızla birlikte bunca emek ve riske girerek  hak ettiğimiz kazancı elde edebileceğiz.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Recai Seymen´den Basın Açıklaması
Recai Seymen´den Basın Açıklaması
Recai Seymen Bodrum hakkında çıkan bir takım söylentiler ve bilgi kirliliğine karşı basın açıklamasında bulundu
Mehmet Tosun: “Şahsımla İlgili Bir Kariyer Mücadelesinde Değilim”
Mehmet Tosun: “Şahsımla İlgili Bir Kariyer Mücadelesinde Değilim”
CHP-İYİ Parti´den Bodrum´a "özel model
İYİ Parti Başkan Adayı, CHP´den Gösterilirse Kaosa Yol Açar
İYİ Parti Başkan Adayı, CHP´den Gösterilirse Kaosa Yol Açar
Ahmet Aras; "İYİ Parti Başkan Adayı, CHP´den gösterilirse çözümden çok kaosa yol açar ” dedi.
Mehmet Tosun´a Davullu Zurnalı Karşılama
Mehmet Tosun´a Davullu Zurnalı Karşılama
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, gece gündüz demeden köşe bucak gezerek vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.
AK Parti Bodrum Gazeteciler Günü mesajı yayımladı
AK Parti Bodrum Gazeteciler Günü mesajı yayımladı
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Milas´a Yeni Fuar Alanı Talebi
Milas´a Yeni Fuar Alanı Talebi
AK Parti heyeti, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´yi ziyaret ederek Milas´a yeni fuar alanı talebinde bulundu.
CHP´li Aday Adayı 400 Kişiyle Birlikte İstifa Etti
CHP´li Aday Adayı 400 Kişiyle Birlikte İstifa Etti
CHP´li aday adayı: "Ölünceye kadar artık AK Parti´liyim"
Mehmet Tosun Halkla İç İçe, Halkın İçinde
Mehmet Tosun Halkla İç İçe, Halkın İçinde
“Halkla iç içe, halkın içinde” anlayışıyla seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum pazaryeri ve otogar esnafı ile vatandaşları ziyaret etti.
Belediye Başkan Adaylığı İçin Çıktığım Yolda Çalışmaya Devam Ediyorum
Belediye Başkan Adaylığı İçin Çıktığım Yolda Çalışmaya Devam Ediyorum
CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Aras “Belediye Başkan Adaylığı İçin Çıktığım Yolda Çalışmaya Devam Ediyorum”
Saylak´ın Adaylığı Netleşti
Saylak´ın Adaylığı Netleşti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Saylak´ı özel olarak telefonla arayarak AK Parti Milas Belediye Başkanı Adayı olduğunun müjdesini verdi.
Mehmet Tosun Ziyaretlerine Devam Ediyor
Mehmet Tosun Ziyaretlerine Devam Ediyor
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, yoğun bir tempo ile çalışmalarına devam ediyor.
Ak Parti Bodrum, Yeni Yıla Emniyet Mensuplarıyla Birlikte Girdi
Ak Parti Bodrum, Yeni Yıla Emniyet Mensuplarıyla Birlikte Girdi
AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, 2018´in son dakikalarında Bodrum´da görev yapan emniyet mensuplarıyla bir arada geçirdi.
AK Parti Bodrum yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti Bodrum yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Sivil Toplum Kuruluşlarından Başkan Acar´a Destek Açıklaması
Sivil Toplum Kuruluşlarından Başkan Acar´a Destek Açıklaması
Marmaris´te faaliyet gösteren 70´e yakın sivil toplum kuruluşu Belediye Başkanı Ali Acar´a destek açıklaması yaptı.
Sivil toplum kuruluşlarından Başkan Acar´a destek açıklaması
Sivil toplum kuruluşlarından Başkan Acar´a destek açıklaması
- Marmaris´te faaliyet gösteren 70´e yakın sivil toplum kuruluşu Belediye Başkanı Ali Acar´a destek açıklaması yaptı.
Milletvekili Gökcan: “Muğla AK Parti Olarak İddialıyız”
Milletvekili Gökcan: “Muğla AK Parti Olarak İddialıyız”
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan çeşitli temaslarda bulunmak için Marmaris´e gitti.
Pazar Esnafından  Mehmet Tosun´a Büyük İlgi
Pazar Esnafından Mehmet Tosun´a Büyük İlgi
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkanı Adayı Mehmet Tosun, Bodrum Yarımadası´nın çeşitli noktalarında gerçekleştirdiği ziyaretlerle vatandaşları dinlemeye devam ediyor.
Mehmet Tosun, Ziyaretlere Güvercinlik´ten Başladı…
Mehmet Tosun, Ziyaretlere Güvercinlik´ten Başladı…
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun seçim çalışmalarına Bodrum´un giriş noktası Güvercinlik Mahallesi´nden başladı.
AK Parti – MHP ittifakıyla birlikte Bodrum ve Muğla´yı 2023´e taşıyacak
AK Parti – MHP ittifakıyla birlikte Bodrum ve Muğla´yı 2023´e taşıyacak
Bodrum´u AK Parti belediyecilik hizmetleriyle ve yatırımlarla buluşturmaya birkaç ay kaldığını ifade eden AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “AK Parti – MHP ittifakıyla birlikte Bodrum ve Muğla´yı 2023´e taşıyacak” dedi.
Batı Yolu Projesi Değerlendirmede
Batı Yolu Projesi Değerlendirmede
Milas Batı Yolu Projesi, değerlendirmeye alınarak uygunluğu tespit edilecek.
Geçmiş Dönem Başkanlarına Plaket
Geçmiş Dönem Başkanlarına Plaket
MHP Milas İlçe Başkanlığı´ndan Geçmiş Dönem Başkanlarına Plaket
Mehmet Tosun´dan Coşkulu Adaylık Açıklaması
Mehmet Tosun´dan Coşkulu Adaylık Açıklaması
Bodrum Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu yapan İYİ Parti Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Bodrum´da coşkulu bir basın toplantısı düzenledi.
İYİ Parti Bodrum Ailesi Büyüyor
İYİ Parti Bodrum Ailesi Büyüyor
Turgutreis Mahalle Muhtarı İsmail Uslu ve Mali Müşavir Erkan Özşeker, İYİ Parti´den Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adaylığı için başvuru yaptı.
Taner Uslu; "İz Barakan İşlere İmza Atacağım"
Taner Uslu; "İz Barakan İşlere İmza Atacağım"
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı ve meclis üyesi Taner Uslu, Bodrum´un ilk sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Bodrum Otelciler Derneği yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
deneme deneme

deneme 4
Biyografi
Tüm Biyografiler