Acar Partisinden İstifa Etti
Aday Gösterilmeyen Marmaris Belediye Başkanı Acar Partisinden İstifa Etti
Tarih: 29.1.2019 11:17:30/ 503okunma / 0yorum

CHP´li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve parti üyesi yaklaşık bin kişi partiden istifa etti. Partiden aday gösterilmeyen Acar, CHP yönetimine ateş püskürdü.
CHP Marmaris´te deprem devam ediyor. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, tekrar aday gösterilmeyince partiden istifa etti. CHP İlçe Teşkilatı binası önünde Acar, kendisine destek için toplanan yüzlerce partiliye seslendi. Acar, “Cumhuriyet Halk Partisi´nde geçtiğimiz Pazar günü yapılan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından Marmaris Belediye Başkan Adayı olarak bizim ismimiz yazıldı. Dosya daha sonra MYK odasından Parti Meclisi odasına gidene kadar Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün tarafından bir devlet memuru gibi bir arkadaş atanmış. Bu organizasyonun mimarı olan Sayın Osman Gürün. Diğeri de temayülde hiçbir oy alamamasına rağmen milletvekili sıralamasında birinci sıraya yerleştirilen Mürsel Alban ve milletvekilleri. Sizlere sesleniyorum. Ali Öztunç sen gücün varsa sen Marmaris´e gel, Ali Acar´ın aleyhine çalış. Tuncay Özkan hodri meydan, sen de gel Marmaris´te Ali Acar´ın aleyhine çalış. Osman Gürün sana rahat uyku yok. Madem sen Muğla´nın her yerini dizayn etme gücüne sahipsin Osman Bey, buyur gel seçim kampanyasını Mürsel Alban´la ve sana yalakalık yapan diğer milletvekilleri ile Marmaris´te bana karşı yürüt. Gel de Marmaris halkı sana bir ders versin. Osman Gürün arının kovanına çomağı soktun. Senin yatacak yerin yok. Sen 40 yıllık benim aile bağıma dahi el uzattın, onu dahi bozdun. Seninle çok büyük hesaplaşacağız. 54 yıldır Marmaris´te iktidar olamayan Cumhuriyet Halk Partisi´ni Marmaris´te 2004 yılında iktidar yaptık" dedi.
Acar, özellikle 2014 yerel seçimleriyle birlikte Muğla yönetimi ile ters düştüklerini belirterek, bu ters düşmenin kendisinin kişisel bir hesabı olmadığını söyledi. Bu sebeplerden dolayı üzerine baskı uygulayan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıya kaldıklarını ileri süren Ali Acar, "Arkadaşlarımızla birlikte biz grup kararına uymamaktan Muğla ekibi tarafından partiden ihraç edilmek üzere cezalandırıldık. Her şeye rağmen bu beş yıllık süreç içerisinde sabrımızı sonuna kadar devam ettirdik. Uzlaşıcı, yaklaşımcı, paylaşımcı bir tavrı sonuna kadar gösterdik. 31 Mart 2019 seçimlerinde tekrar aday adayı olduk. Bizimle beraber Muğla Büyükşehir Belediye Başkanının ve CHP Muğla Milletvekillerinin atanmış il başkanı ile beraber yapmış oldukları dizayn sonucu karşımıza alternatif üç tane daha aday adayı çıkartıldı. Bunu da anlayışla karşıladık. Son 4 yıl içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanının belediye başkanları ile yapmış olduğu her toplantıda belediye başkanlarına söylediği söz şudur; ´Biz merkezi yönetimi ancak yerelde başarılı olan belediye başkanlarımız sayesinde kazanabiliriz. Lütfen işinize bakın. Biz her zaman başarılı belediye başkanlarımızın yanındayız´ diyerek bizlere öneride bulundu. Biz de kentimizi marka bir kent yapmanın gururunu yaşadık” diyerek aday gösterilmemesine tepki gösterip partisinden istifa ettiğini duyurdu.

"Marmaris´ten ders vereceğiz"
Acar, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Araştırdım. Kahramanmaraş´ın 2014 yerel seçimlerinde CHP´nin oyu yüzde 6´ymış. Bugün PM üyesi Ali Öztunç genel merkez tarafından Kahramanmaraş´a büyükşehir belediye başkan adayı olarak atandı. Bu arkadaştan bunun hesabını soracağım. Bu şahıs partimizin oyunu bir kademe yükseltme çabası içerisinde olacağına gelmiş Parti Meclisinde Ali Acar´a manipülasyonda başrol oynayanlardan birisidir. İkincisi hepinizin bildiği Tuncay Özkan. Gelelim Muğla´ya başta bütün bu organizasyonun mimarı olan Osman Gürün. Diğeri de temayülde hiçbir oy alamamasına rağmen milletvekili sıralamasında birinci sıraya yerleştirilen Mürsel Alban ve Muğla milletvekilleri. Cumhuriyet Halk Partisi´nden istifa dilekçemi biraz sonra vereceğim. Partinin tüm mensuplarının ve gönül vermiş dostlarımın başımın üstünde yeri var. Ama lütfen bu ahlaksız, seviyesiz manipülasyona karşı beni de anlayışla karşılayın. Sizlerle birlikte bu seçim sürecini birlikte götüreceğiz. Gene Marmaris halkının huzuruna aday olarak çıkacağız. Zor bir işimiz yok. Bu süreçte hepinizden destek bekliyoruz. Kalan iki ayda öyle bir çalışalım ki Marmaris´ten bir ders verelim" diyerek seçimde yine belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.
Toplantıda soru almayan Ali Acar, hangi partiden aday olacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapmadı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Acar Partisinden İstifa Etti
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Belediye Başkanı Osman Gürün; “Siyaset Dejenere Oldu”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yeni seçilen Belediye Başkanları ve meclis üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda siyasetin dejenere olduğunu açıkladı.
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakı Belediye Başkanları Muğla´da
Cumhur İttifakından Belediye Başkanı seçilen 7 Belediye Başkanı AK Parti Muğla İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı ve Muğla Valisi Esengül Civelek´i makamında ziyaret etti.
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
Başkan Osman Gürün Mazbatasını Aldı
31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Marmaris Sokakları´nda İki Başkana Sevgi Seli
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve kısa bir süre önce mazbatasını alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris sokaklarının da vatandaşlarla buluştu.
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Gürün´e Tebrik ve Destek Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Yerel seçimlerinden zaferle çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün´e Muğla´nın her ilçesinden 7 den 70´e vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, odalar, muhtarların tebrik ve destek ziyaretleri sürüyor.
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
CHP´li Büyükşehirlerde Muğla 5. Sırada
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP, Türkiye´de 11 büyükşehir belediyesi kazandı.
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazbatayı Aldı
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Mehmet Tosun´dan Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
31 Mart seçimlerinde İYİ Parti´den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun, seçim sürecini değerlendirdi.
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız
Kadem Mete "Kazandığımız İlçelerde Yapacağımız Hizmetler İle Oyumuzu Artıracağız"
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
Başkan Gürün´e Personelden Coşkulu Karşılama
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nı kazanan Dr. Osman Gürün, yeni dönemin ilk mesai başlangıcında personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Muhammet Tokat, Milas´ta Yeniden Başkan Seçildi
Milas Belediye Başkanlığı yarışında, CHP´li Muhammet Tokat 47 bin 278 oyla 3´üncü kez yeniden başkan seçilirken, AK Parti´den Barış Saylak ise 41 bin 538 oy ile yarışı ikinci sırada tamamladı.
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Nevzat Kanber Teşekkür Mesajı Yayınladı
Mehmet Tosun ve ekibimizle barış, huzur ve centilmenlik içerisinde bir kampanya yönettik
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Aras´tan Bodrum´a Teşekkür
Bodrum´da 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Bodrum´un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen CHP´li Ahmet Aras, seçmenlerine ve tüm Bodrum halkına teşekkür mesajı yayımladı.
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Gürün Ve Gümüş Meydanda Zeybek Oynadı
Seçim rekabetinden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün galip çıktı
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un Başkanı Ahmet Aras
Bodrum´un yeni belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi´nin adayı Ahmet Aras oldu. Aras, kesin olmayan sonuçlara göre Bodrum´da oyların yüzde 45.95´ini alarak, Bodrum´un yeni belediye başkanı seçildi.
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Bodrum bu yaz susuzluk çekmeyecek
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Mumcular´da gerçekleştirdiği seçim çalışmalarının ardından Mumcular Barajı´na giderek incelemelerde bulundu.
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Dr Nil Hıdır seçim atmosferini değerlendirdi
Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır sosyal medyada en çok merak edilenleri yanıtladı.
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
Aras, Verdiği Tüm Sözlerin Altına İmzasını Atıyor
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi´nin hazırladığı “Manifesto”yu imzaladı.
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Bodrum´da Meral Akşener Coşkusu
Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sabah Turgutreis Mahallesinden başladığı ziyaretlerini ilçe merkezinde sonlandırdı.
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Dr.Hıdır “Yetiversin Gari Osman Abi”
Seçimlere sayılı günler kala Milas´ta bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önce Sakarkaya,Dibekdere ve Kafaca mahallelerinde Milas´lılar ile buluştu. Ardından Güllük ve Bafa´da düzenlenen mitinglere katıldı.
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Başkan Gürün´den Turizmcilere; “Bodrum´da 5 yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´daydı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum´da Turizm sektörü temsilci, Muhtarla ve bazı STK´lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Belediye Personelimiz Hep Huzurlu Olacak
Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla Bodrum Belediyesi´ni ziyaret etti.
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Konacık Ve Bitez´de Hayat Durdu, Herkes Mehmet Tosun´a Koştu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler