6. Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayı
Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı 6. Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayı Kapanış Kokteyli son buldu.
Tarih: 20.11.2018 13:03:12/ 544okunma / 0yorum

Bu sene 6. Sı yapılan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayında üretilen ürünler16 Kasım, Cuma günü Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde Keyifli bir kokteyle Sanatseverlerle buluştu.

 

Bu sene Çalıştay konusu olarak “Seramik sıraltı dekor tekniği uygulamaları” ve “Tekstil baskı uygulamaları” seçildi. Farklı tasarımlar geliştirilebilmesi adına, seramik sanatçılarının yanısıra, tekstil tasarım, grafik tasarım, çini tasarım ve özgün baskı alanlarında çalışan deneyimli tasarımcı ve sanatçılar da çalıştayda yer aldı.

 

Çalıştayın ilk günü gerçekleşen Açılış Kokteylinin ardından Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya´nın sahibi olduğu Otel Gümüşlük´te katılımcı Sanatçılar için bir açılış gecesi düzenlendi.

 

Çalıştayın ikinci günü, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Sayın Ünsal Paşalı, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Murat Önür, Sosyal Hizmet Uzmanı Ertan Öztürk ve Sosyolog Hanife Kılınç, bu önemli organizasyonda üretilen eserleri görmek üzere Çalıştayı ziyaret etti.

Ünsal Paşalı “ Bu tür organizasyonların Türkiye´de çoğalması gerektiğini ve Bodrum Engelliler Sağlık Vakfının iyi bir örnek olduğunu” vurguladı.

 

Çalıştay süresince, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya sanatçıları ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Can Ekşi, Yılmaz Algül, Can Pulak da sanatçıların tasarımlarını görmek ve destek olmak için Vakıf ziyaretlerinde bulundular.

 

Bodrum için önemli bir yere sahip olan ve adını sağlamlaştırmayı başaran 6. Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayına bu sene, Kütahya Poselen, Bluart Dijital Dekorasyon, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü, Bodrum Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Otel Gümüşlük, Manastır Otel, Özverenler AŞ. Ve Akualarva Su Ürünleri sponsor oldu.

 

Çalıştaya, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinden çok değerli Profesor, Doçent, Öğretim Görevlileri katıldı.

 

BESV  bu sene çalıştayda,Prof. Emre FEYZOĞLU (Hacettepe Üni. G.S.F), Doc.Hasan BAŞKIRKAN - (Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), Doc. Cüneyt ER- (Anadolu Üni.Engelliler Entegre Yük. Okulu.), Dr.Öğretim Üyesi Müjde GÖKBEL-(Kastamonu Üni. G.S. veTas.Fak.), Dr.Öğr. Üyesi. Oya Aşan YÜKSEL - (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi-G.S.F.), Dr.Öğr.Üyesi. İsmet YÜKSEL - (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi-G.S.F), Dr.Öğr. Üyesi Perihan Şan ASLAN (Bolu Abant İzzet Baysal üni.G.S.F.), Dr.Öğr.ÜyesiAyşe KURŞUNCU (Mimar Sinan Üniversitesi G.S.F.), Öğr.Gör. İbrahim Vefa İRDELP-  (Uşak Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi), Öğr.Gör.Hadiye Güvenateş KILIÇ- (Dokuz Eylül Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi), Öğr.Gör. Fusun ÇÖVENOĞLU(Dokuz Eylül Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi), Arş.Gör. Ayşe BALYEMEZ – (Mimar Sinan Üniversitesi G.S.F.), Ayşegül Türedi ÖZEN, Sema GÜRAL (Kütahya Porselen), Tüzüm KIZILCAN

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof.Dr. Enis Timuçin TAN,Prof. Burcu KARABEY, Doç.Dr. Erhun ŞENGÜL, Doç.Musa KÖKSAL, Dr.Öğr.Üyesi Betül Demir KARAKAYA, Dr.Öğr.Üyesi Ayşe CANBOLAT, Öğr.Gör.Salih AKMAN, Bodrumda yaşayan davetli katılımcı olarak İrfan AYDIN, Aysel GÜNDÜZ, Bilge Güneşdoğdu AKMAN, Eyüp ÜNER, Nihal Kalem ÜNER, Gül MÜŞTÜ, Gülperi PAHNA, Türkan GÜNER,  Yüksel GÜNER ve Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi Engelli öğrencilerini misafir etti.

 

BESV Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya; “Tüm yıl boyunca Bodrum Engelliler Sağlık VakfıGamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri´nde devam edecek olan Çalıştay ürünlerinin satışından elde edilecek gelirin tamamının Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı´nda eğitim gören öğrencilerin eğitimi için kullanılacağını, Bodrumluları, Bodrumlu Sanatseverleri atölyelerimize bekliyoruz.” dedi..

 

Sanatçıların birbirinden farklı tasarımlarını hazırladıkları 16 Kasım Çalıştay Kapanış Sergisi´de oldukça büyük ilgiyle karşılandı. Kokteylin ardından BESV Sponsorlarından Manastır Hotel´de tüm sanatçılar ve asistanlara verilen bir yemek ile bu seneki çalıştay son buldu.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mülteciler Radardan Kaçmadı
Mülteciler Radardan Kaçmadı
Muğla´nın Bodrum ilçesinden, Yunanistan adalarına kaçmak isteyen 13 mülteci Çavuş adasına kurulan radardan kaçamayarak yakalandı.
Niyazi Atare, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Oldu
Niyazi Atare, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Oldu
Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Atare, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon tarafından Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.
8 metrelik ahşap yat alev alev yandı
8 metrelik ahşap yat alev alev yandı
Muğla´nın Bodrum ilçesinde 8 metrelik ahşap yat alev alev yandı.
Belediye Dalgıçları Gümbet Koyunu Temizledi
Belediye Dalgıçları Gümbet Koyunu Temizledi
Son beş yıldır “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla geleneksel olarak düzenlenen, bu yıl Bitez koyundan başlatılan Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmalarına Gümbet koyunda devam edildi.
Bodrum´da Beton Mikseri Devrildi; 1ölü
Bodrum´da Beton Mikseri Devrildi; 1ölü
Aşırı hız ölüm getirdi
Bodrum´da 46 Düzensiz Göçmen Yakalandı
Bodrum´da 46 Düzensiz Göçmen Yakalandı
Muğla´nın Bodrum ilçesinde sabah saatlerinde özel bir tekne ile Yunanistan adalarına yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 46 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı
Bodrum´da Ormanıma Dokunma Eylemi
Bodrum´da Ormanıma Dokunma Eylemi
Mustafa Saruhan; “Bu doğayı miras aldık çocuklarımıza aynı şekilde vermek zorundayız “
10 metre yükseklikten otomobiliyle dere yatağına uçtu
10 metre yükseklikten otomobiliyle dere yatağına uçtu
Manzara İzlerken Hayatının Şokunu Yaşadı
Deniz Dibi Temizliği Bu Yıl Bitez´den Başladı
Deniz Dibi Temizliği Bu Yıl Bitez´den Başladı
Bu yıl beşinci yılına adım atan “Denize En Çok Mavi Yakışır” Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmaları, 15 Şubat Cuma günü Bitez koyunda başladı.
Bodrum´da Öğrenci Servisi İle Otomobil Çarpıştı
Bodrum´da Öğrenci Servisi İle Otomobil Çarpıştı
Bodrum´da Öğrenci Servisi İle Otomobil Çarpıştı: 13 Yaralı
Bodrum Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü´nü Kutladı
Bodrum Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü´nü Kutladı
Bodrum Belediyesi, tüm dünyada kutlanılan 14 Şubat Sevgililer Günü´nü vatandaşlara çiçek ve çikolata dağıtarak kutladı.
Dostlar İçin Sosyal Sorumluluk Projesi
Dostlar İçin Sosyal Sorumluluk Projesi
“Beni Unuttunuz” adlı sosyal sorumluluk projesi, Bodrum Hayvan Hakları Derneği ve Bodrum Belediyesi´nin de destekleriyle hayata geçirildi.
Bodrum´a Hizmet
Bodrum´a Hizmet
1990´lı yıllarda Bodrum´da bir çok ailede evini kapa tarak İzmir´e taşınıyordu
İç Çamaşırından Uyuşturucu Çıktı
İç Çamaşırından Uyuşturucu Çıktı
Bodrum´da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 3 kişi göz altınına alındı. Adliyeye sevk edilen şahıslardan 1´i tutuklandı 2´isi adli kontrollü serbest bırakıldı.
AB Delegasyonu Başkanı´ndan Başkan Kocadon´a Ziyaret
AB Delegasyonu Başkanı´ndan Başkan Kocadon´a Ziyaret
AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Bodrum´a yaptığı ziyarette Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile makamında bir araya geldi.
Tekneleri Sürüklenen Filistinliler Yakayı Ele Verdi
Tekneleri Sürüklenen Filistinliler Yakayı Ele Verdi
Bodrum ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan´ın İstanköy Adası´na geçmeye çalışan kaçak göçmenler, tekneleri arızalanınca yakalandı.
Köpek Saldırısından Kaçarken Canından Oldu
Köpek Saldırısından Kaçarken Canından Oldu
Köpeklerden kaçarken kamyonun altında kaldı
Fatma Girik Yeniden Hastaneye Kaldırıldı
Fatma Girik Yeniden Hastaneye Kaldırıldı
Geçtiğimiz gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan usta oyuncu Fatma Girik, tekrar hastaneye getirildi.
Ünlülerin mimarı kansere yenik düştü
Ünlülerin mimarı kansere yenik düştü
Bodrum´da yaşayan mimar ve Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü kurucusu Cenap Tezer kansere yenik düştü.
Eğitimlerin İlk Setini Ocak Ve Şubat Aylarında Gerçekleştirdi
Eğitimlerin İlk Setini Ocak Ve Şubat Aylarında Gerçekleştirdi
İmeak Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube, Planladığı Eğitimlerin İlk Setini Ocak Ve Şubat Aylarında Gerçekleştirdi…
Yasak Aşk Cinayetinin Cezası Belli Oldu
Yasak Aşk Cinayetinin Cezası Belli Oldu
Muğla´nın Bodrum ilçesinde geçtiğimiz yıl 6 Ocak tarihinde yaşanan ve Bodrum´u sarsan iş adamı Ali Özdemir cinayetinin davası sonuçlandı.
Fırtına Bodrum´u da Vurdu
Fırtına Bodrum´u da Vurdu
Bodrum´da çatılar uçtu, ağaçlar, direkler devrildi
Fatma Girik Taburcu Edildi
Fatma Girik Taburcu Edildi
Yeşilçam´ın usta ismi Fatma Girik, Bodrum´daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.
Çarşı Mahallesi´ndeki Çalışmalar Devam Ediyor
Çarşı Mahallesi´ndeki Çalışmalar Devam Ediyor
Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri ile Çarşı Mahallesi´nde sürmekte olan düzenleme çalışmalarını inceledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muğla için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:31 08:11 13:19 15:50 18:08 19:36
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler