19 Mayıs Bodrum´da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Bodrum Belediye Meydanı´nda düzenlenen anma töreninin ardından Bodrum Şehir Stadı´nda çeşitli etkinliklerle devam etti.

Belediye Meydanı´ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen ilk törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, Bodrum Belediye Başkan Vekili Niyazi Atare,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri ile siyasi parti ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi.

 

İkinci etkinlik Bodrum Şehir Stadı´nda düzenlendi. Törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum İlçe Garnizon Komutanı Personel Albay İzzet Adagideli, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış DUMAN, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri ile siyasi parti ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan etkinlikler, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar, şiirler ve öğrenciler tarafından sergilenen çeşitli etkinliklerle sürdü. Etkinlikte ayrıca dereceye giren öğrencilere ödülleri, düzenlenen törenle verildi.

 

Gösterilerin bitiminde Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon protokol üyeleriyle birlikte etkinlikte görev alan öğretmenleri ve öğrencileri kutladı.

 

Bodrum´da fener alayı

Bodrum´da 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, akşam düzenlenen fener alayı ile devam etti. Binlerce Bodrumlu, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşku içerisinde marinadan Belediye Meydanı´na yürüdü.

Neyzen Tevfik Caddesi boyunca Belediye Meydanı´na kadar uzanan fener alayına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon ve kızı İpek Kocadon ile birlikte katıldı. Etkinliğe binlerce vatandaşın yanı sıra Bodrum Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri de katılarak 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu. 

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı için önce marinada toplanan kalabalık, bando eşliğinde yürüyüşe başladı. Belediye Meydanı´nda sona eren yürüyüş, Bate Bahadır Aksoy konseri ile devam etti.

Konser öncesi sahneye çıkan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, meydanı dolduran vatandaşların 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak şunları söyledi:

"Herkese iyi akşamlar. Güzel Bodrum, güzel insanlar. Düşünebiliyor musunuz? 99 yıl önce, umutların bittiği bir günde umutların başladığı bir gün başlıyor. Umutsuzluğun bitip umudun başladığı bir gün bugün. Bugün mübarek Ramazan ayında, şu güzel ay yıldızlı bayrağın altında bu ezan seslerini duyulabiliyorsak, bu birlik beraberliği sağlayabiliyorsak, hoşgörümüzle beraber olabiliyorsak, bunun bir tek nedeni vardır: Ulu Önder Atamızın gözündeki medeniyet yolu, medeniyet ışığıdır. Bizim yolumuz onun gözündeki ışık yoludur, medeniyet yoludur, birlik beraberlik yoludur. Ne mutlu ´Mustafa Kemal´in askeriyim´ diyene. Onun başlattığı ´Yurtta barış cihanda barış´ sözüyle bugün bakın bir barış topluluğu gibi yaşayan Bodrumumuzun bu barış topluluğu, bu birlik beraberliği, bu hoşgörüsü, bu sevgisi; öncelikle güzel ülkeme sonra bütün dünyaya örnek olması dileğiyle, başta bizi bugünlere getiren emek sarf eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´e, savaşta birlik beraberlik içinde omuz omuza mücadele eden arkadaşlarına, gazilerimize ve şehitlerimize bir defa daha minnetlerimizi sunuyoruz. Onları sevgi ve saygıyla anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun. Umudumuz gençliktir, gelecek gençliktir. Gençlik ile el ele yürümek için nice büyük bayramlara. Hepinize iyi akşamlar iyi eğlenceler"

Başkan Mehmet Kocadon´un konuşmasından sonra sahneye çıkan Bate Bahadır Aksoy, meydanı dolduran binlerce vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattı.